Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu reprezentacji Polski Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski cieszą się z gola Kuba Błaszczykowski przyjechał na zgrupowanie Reprezentacji Polski Kuba Błaszczykowski
Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu
Eastnews
Takich słów się nie spodziewaliśmy!
1/5
Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu
Eastnews

Kuba Błaszczykowski wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Przed piątkowym spotkaniem Polska-Urugwaj, polski piłkarz był gościem "Faktów po Faktach", gdzie opowiedział o przygotowaniach do Mundialu w Rosji, swojej pozycji w kadrze oraz o innych zawodnikach Kamilu Grosickim czy Robercie Lewandowskim. Co o "Lewym" powiedział Kuba? Nie jest tajemnicą, że piłkarzy od lat łączy raczej szorstka przyjaźń, bowiem Robert miał wiele żalu do Kuby o różne sytuacje, które miały miejsce w klubie oraz w reprezentacji, gdy Błaszczykowski był jej kapitanem. Co teraz Kuba mówi o Lewym? Zobaczcie kolejny slajd!

ZOBACZ: Szczodry gest Kuby Błaszczykowskiego! Sprawdź, co kupił dzieciom z domu dziecka!

2/5
Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu reprezentacji Polski
Eastnews

Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski znają się od lat. Grali razem w reprezentacji oraz w klubie Borussia Dortmund, w którym najpierw pojawił się Kuba, a potem Robert. Początkowo Błaszczykowski pomógł Robertowi odnaleźć się w nowym klubie i mieście. On i jego żona spotykali się z Robertem i Anią, pomagali im poszukać domu. Z czasem ich drogi jednak się rozeszły, Robert miał do Kuby żal o różne sytuacje z klubu, gdy nie stanął po jego stronie w konflikcie z jednym z piłkarzy. Konflikt nasilił się też w kadrze. Z czasem Kuba stracił opaskę kapitana, a otrzymał ją od trenera Nawałki właśnie Robert. Co teraz Kuba mówi o Robercie? 

ZOBACZ: Anna i Robert Lewandowscy przylecieli do Polski i... sprawili wielką radość chorym dzieciom! ZDJĘCIA

3/5
Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski cieszą się z gola
Eastnews

Kuba Błaszczykowski był gościem "Faktów po Faktach" i usłyszał od Anity Werner pytanie, kto cieszy się w kadrze największym autorytetem. 

Trener. Zawsze ma największy autorytet wśród zawodników, ale myślę, że tworzymy zgraną drużynę i każdy wie, że reprezentacja to jest spełnienie naszych marzeń. W ostatnim czasie Robert Lewandowski pokazuje, że jest mocnym zawodnikiem. Pokazuje co trzy dni, że osiągnął światowy poziom i jest bardzo dobrym piłkarzem. Jest też Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Łukasz Fabiański - każdy z nich ma coś do powiedzenia w szatni - mówił Kuba. 

Co jeszcze mówił o "Lewym"?

4/5
Kuba Błaszczykowski przyjechał na zgrupowanie Reprezentacji Polski

Anita Werner spytała Kubę, czy jest plan awaryjny na Mundial, gdyby Robert Lewandowski był kontuzjowany i nie mógł grać. 

Znając trenera Nawałkę, na pewno tak. Na razie nie musimy o tym myśleć i myślę, że tak zostanie. Nie możemy zabierać innym zawodnikom ich umiejętności. Trochę nieszczęście tych innych, że Robert jest tak dobry, że nie mają szansy pokazać się. W ostatnich latach jest to nasz najlepszy zawodnik - dodał Kuba.

A co o swojej karierze w kadrze mówi Błaszczykowski? 

5/5
Kuba Błaszczykowski

Czy Kuba długo jeszcze będzie grał dla kadry?

Zdaję sobie sprawę, że mam już swoje lata, ale sam świadomie z niej nie zrezygnuję. Z marzeń się nie rezygnuje - powiedział Kuba.