Szpital, walka z koronawirusem
East News

Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce już jutro?! Są najnowsze ustalenia! 

Szpital, walka z koronawirusem
East News

Kiedy w Polsce nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa? Czy krzywa zachorowań wkrótce zacznie się wypłaszczać? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Niestety, prognozy dotyczące szczytu zachorowań w naszym kraju wciąż się zmieniają. Ostatnio specjaliści sugerowali, że najwięcej zakażeń osiągniemy pod koniec kwietnia. Jak wynikało z prognoz spółki ExMetrix, która zajmuje się analizą danych, do największych wzrostów miało dojść w okolicach 25 kwietnia. Niestety, teraz pojawiły się nowe prognozy dla Polski. Kiedy ma nastąpić szczyt zachorowań?

Szczyt zachorowań w Polsce dopiero w wakacje?

Według najnowszych symulacji szczyt pandemii w Polsce nastąpi dopiero w lipcu! Skąd takie podejrzenia? Portal polityka.pl przedstawił wyniki badań, które już 10 lat temu przeprowadził zespół naukowy stworzony przez młodych przez fizyków, matematyków, epidemiologów i programistów. Zespół pod kierownictwem Franciszka Rakowskiego opracował uniwersalną symulację epidemii w naszym kraju. Teraz naukowiec postanowił zbadać, jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus.

Moim obywatelskim obowiązkiem była jego reanimacja. Polegała ona na zastąpieniu parametrów typowych dla grypy parametrami Covid-19- portal polityka.pl cytuje naukowca. 

Według analiz wynika, że wprowadzone przez władze obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się zmiejszyły ewentualną liczbę zakażonych nawet 10-krotnie! Naukowcy ustalili, że gdyby nie ograniczenia w Polsce szczyt zachorowań byłby w kwietniu, a liczba zakażonych sięgałaby ponad 9 mln! Symulacja pokazuje, że w chwili obecnej szczyt prognozowany jest na lipiec.

Liczba chorych na Covid-19 sięgnie około miliona osób – przy założeniu stale obowiązujących radykalnych ograniczeń - czytamy na polityka.pl.

Warto pamiętać, że są to jedynie symulacje, które nie muszą się sprawdzić. Sytuacja z koronawirusem jest bardzo dynamiczna, a daty szczytu pandemii, wyznaczane przez specjalistów, ekspertów i zespoły naukowe, stale zmieniają się i czasami znacząco różnią. 

Przypominamy, że od 20 kwietnia władze w Polsce rozpoczęły stopniowe wychodzenie z ograniczeń. 

Zobacz także: Galerie handlowe otworzą się w drugiej połowie maja? Padła konkretna data

Według najnowszych ustaleń szczyt epidemii nastąpi w lipcu.

East News

Wcześniejsze prognozy wskazywały, że szczyt zachorowań przypadnie na kwiecień.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58