Mateusz Morawiecki w maseczce
East News

Kolejne etapy odmrażania gospodarki już po majówce?! Co z fryzjerami i gastronomią? Zmiany mogą być znaczące! 

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News

Władze w Polsce chcą wprowadzić kolejne etapy odmrażania gospodarki? Media dotarły do zaskakujących informacji, które już wkrótce mają być przekazane podczas konferencji prasowej. Jak podaje Wirtualna Polska w najbliższy poniedziałek przedstawiciele rządu poinformują o zniesieniu kolejnych ograniczeń- okazuje się, że po majówce mają zostać otwarte galerie handlowe i przedszkola! 

Kiedy kolejne etapy odmrażania gospodarki?

Zaledwie kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział cztery etapy wychodzenia z ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. 20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap, który zakładał m.in. otwarcie lasów i parków oraz złagodzenie przepisów w handlu. Teraz wszyscy zastanawiają się, kiedy zostaną wprowadzone następne etapy odmrażania gospodarki. Według doniesień Wirtualnej Polski stanie się to naprawdę szybko! 

W tej chwili, wg naszych źródeł zbliżonych do KPRM, statystyki napływające od początku tygodnia wskazują na spadek zachorowań i jeżeli ten trend się utrzyma, 27 kwietnia zostanie zaprezentowany plan połączenia II i III etapu restartu działalności gospodarczej i życia społecznego- czytamy na stronie wiadomosci.wp.pl. 

Według informacji Wirtualnej Polski do pracy mieliby wrócić również fryzjerzy i kosmetyczki! Po 15 maja być może zostaną również złagodzone przepisy dotyczące działalności gastronomicznej. Co jeszcze ustalili dziennikarze?

Jak ustaliła WP, w drugiej połowie maja, jeśli sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalała, rozpocznie się stopniowy powrót do wydarzeń sportowych na otwartej przestrzeni - bez udziału publiczności- informuje Wirtualna Polska.

Waszym zdaniem władze powinny jak najszybciej łagodzić obostrzenia, czy ograniczenia powinny trwać nieco dłużej? 

Zobacz także: Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 

Media informują, że wkrótce władze ogłoszą kolejna etapy odmrażania gospodarki.

Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18