Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy

Kolejne etapy odmrażania gospodarki już po majówce?! Co z fryzjerami i gastronomią? Zmiany mogą być znaczące! 

Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Kiedy zostaną otwarte galerie, fryzjerzy, kina? Wyciekły plany!

Władze w Polsce chcą wprowadzić kolejne etapy odmrażania gospodarki? Media dotarły do zaskakujących informacji, które już wkrótce mają być przekazane podczas konferencji prasowej. Jak podaje Wirtualna Polska w najbliższy poniedziałek przedstawiciele rządu poinformują o zniesieniu kolejnych ograniczeń- okazuje się, że po majówce mają zostać otwarte galerie handlowe i przedszkola! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy kolejne etapy odmrażania gospodarki?

Zaledwie kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział cztery etapy wychodzenia z ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. 20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap, który zakładał m.in. otwarcie lasów i parków oraz złagodzenie przepisów w handlu. Teraz wszyscy zastanawiają się, kiedy zostaną wprowadzone następne etapy odmrażania gospodarki. Według doniesień Wirtualnej Polski stanie się to naprawdę szybko! 

W tej chwili, wg naszych źródeł zbliżonych do KPRM, statystyki napływające od początku tygodnia wskazują na spadek zachorowań i jeżeli ten trend się utrzyma, 27 kwietnia zostanie zaprezentowany plan połączenia II i III etapu restartu działalności gospodarczej i życia społecznego- czytamy na stronie wiadomosci.wp.pl. 

Według informacji Wirtualnej Polski do pracy mieliby wrócić również fryzjerzy i kosmetyczki! Po 15 maja być może zostaną również złagodzone przepisy dotyczące działalności gastronomicznej. Co jeszcze ustalili dziennikarze?

Jak ustaliła WP, w drugiej połowie maja, jeśli sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalała, rozpocznie się stopniowy powrót do wydarzeń sportowych na otwartej przestrzeni - bez udziału publiczności- informuje Wirtualna Polska.

Waszym zdaniem władze powinny jak najszybciej łagodzić obostrzenia, czy ograniczenia powinny trwać nieco dłużej? 

Zobacz także: Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 

Media informują, że wkrótce władze ogłoszą kolejna etapy odmrażania gospodarki.

Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News

 

East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

Galeria Handlowa
East News
Newsy
Klienci galerii handlowych będą dzieleni na trzy grupy? Szykuje się prawdziwa rewolucja w sklepach! 
Klienci galerii handlowych będą dzieleni na trzy grupy? Szykuje się prawdziwa rewolucja w sklepach! 

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i jak zmienią się zasady ich funkcjonowania w dobie koronawirusa? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Teraz Arkadiusz Grądkowski, ekspert Konfederacji Lewiatan w rozmowie z mediami poinformował, że jest planowane wprowadzenie specjalnej aplikacji dla klientów galerii, którzy zostaną podzieleni na trzy grupy: po zakażeniu, po kwarantannie oraz bez kontaktu z wirusem. Sprawdźcie szczegóły!  Specjalna aplikacja dla klientów galerii gandlowych?  Dokładnie 20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap odmrażania gospodarki i stopniowe znoszenie ograniczeń, które wcześniej zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Władze w Polsce zapowiedziały łącznie cztery etapy wychodzenia z ograniczeń. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy będą wprowadzane kolejne etapy odmrażania gospodarki i kiedy zostaną otwarte galerie handlowe. Ostanio "Rzeczpospolita" informowała, że pracownicy kilku galerii otrzymali wiadomość, że 18 maja mają wrócić do pracy. Czy tak się stanie? Tego wciąż oficjalnie nie wiadomo. Teraz portal dziennikpolski24.pl poinformował, jak może wyglądać nowa rzeczywistość z galeriach handlowych. Ma powstać specjalna aplikacja dla klientów galerii! Portal cytuje Arkadiusza Grądkowskiego, eksperta Konfederacji Lewiatan, który przyznał, że planowane jest wprowadzenie aplikacji, która podzieli ich na trzy grupy:  (...) po zakażeniu - czerwony, po kwarantannie – żółty, bez kontaktu z wirusem - zielony. Osób z kategorii zielonej, czyli zdrowych i bez kontaktu z wirusem, mogłoby wejść do sklepu o 10 proc. więcej niż pozostałych. Aplikacja ta byłaby całkowicie dobrowolna, ale musieliby ją stosować klienci pragnący wejść do sklepu po wyczerpaniu limitu osób, jakie mogą tam przebywać...

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Szef MEN o maturze i egzaminie ósmoklasisty! Kiedy się odbędą? Nie będzie egzaminów ustnych? 
Szef MEN o maturze i egzaminie ósmoklasisty! Kiedy się odbędą? Nie będzie egzaminów ustnych? 

Kiedy odbędą się matura i egzamin ósmoklasisty? Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej i premier odpowiedzieli na pytania o plany związane ze szkolnictwem. Czy uczniowie wkrótce wrócą do szkół i czy przed wakacjami odbędą wszystkie egzaminy? A co z egzaminami ustnymi? Sprawdźcie, co powiedzieli przedstawiciele władzy! Co z maturą i egzaminem ósmoklasisty? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Zamknięto szkoły, kina, teatry, ograniczono działalność sklepów i galerii handlowych. Ostatnio władze zapowiedziały jednak stopniowe wychodzenie z ograniczeń. W poniedziałek 20 kwietnia m.in. zostały otwarte lasy i parki. Teraz wszyscy czekają na kolejne etapy "odmrażania" gospodarki. W trzecim etapie zapowiedziano powrót najmłodszych dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków. A co z egzaminami maturalnymi, które - gdyby nie epidemia - miały się odbyć na początku maja? Egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej - zapowiedział Mateusz Morawiecki podczas relacji na Facebooku.  Sprawę egzaminów skomentował również szef MEN. Chcemy doprowadzić do tego, aby egzaminy się odbyły. Zarówno 8-klasisty, maturzystów jak i egzamin zawodowy. Nie mamy w tej chwili bardziej obiektywnego sposobu sprawdzenia wiedzy ucznia. Konkurs świadect jest jednak mocno subiektywny. Uczelnie deklarują, że się dostosują z rekrutacją. Tak samo przesunie się rekrutacja do szkół średnich - powiedział Dariusz Piontkowski w "Sygnałach Dnia".  Minister edukacji narodowej przyznał również, że władze zastanawiają się na rezygnacją z egzaminów...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner