Samoloty na lotnisku
East News

Koronawirus w Polsce: Możemy zapomnieć o zagranicznych podróżach w wakacje? Jest komentarz ministra zdrowia! 

Samoloty na lotnisku
East News

Planujecie zagraniczną wycieczkę podczas wakacji? Jeżeli tak, to z pewnością już od kilku tygodni zadajecie sobie pytanie, kiedy zostaną otwarte granice i kiedy zostanie wznowiony ruch lotniczy w Polsce. Czy wkrótce znów będziemy mogli latać po całym świecie? Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kiedy znów polecimy na zagraniczną wycieczkę!

Planujesz wybrać się na zagraniczną podróż? Pobierz kod promocyjny Link4 i nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

W najbliższe wakacje nie polecimy za granicę?

Od kilku tygodni władze w Polsce powoli znoszą wcześniej wprowadzone obostrzenia, które miały chronić nas przed zakażeniem koronawirusem.  Pierwszy etap "odmrażania" gospodarki rozpoczął się 20 kwietnia. Z kolei w miniony poniedziałek, 4 maja rozpoczął się drugi etap w którym m.in. zostały otwarte galerie i hotele. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy znów zostaną otwarte granice i kiedy całkowicie zostanie wznowiony ruch lotniczy. Czy rząd wkrótce ogłosi otwarcie granic? Komentarz ministra zdrowia nie jest zbyt optymistyczny... Zobaczcie, co powiedział w rozmowie z wp.pl.

Przy kilkusetosobowych przyrostach liczby chorych to jest bardzo daleka perspektywa- Łukasz Szumowski powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Granice (otwarcie przyp. red.) są na etapie czwartym więc najpierw przejdźmy przez pierwszy, drugi i trzeci i będziemy myśleli co z granicami. 

Minister zdrowia dodał, że być może po przywróceniu ruchu lotniczego władze będą musiały pomyśleć nad wprowadzeniem ograniczeń, podobnych do tych, które panują obecnie w komunikacji miejskiej. Łukasz Szumowski mówiąc o ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu ruchu lotniczego powiedział wprost, że są to pytania "zbyt daleko wyprzedzające rzeczywistość".

Niestety, wygląda więc na to, że na wznowienie ruchu lotniczego i otwarcie granic musimy jeszcze trochę poczekać... Myślicie, że w wakacje polecimy już za granicę?

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Wiemy, kto w pierwszej kolejności ma ją otrzymać!

Minister zdrowia nie ukrywa, że wciąż nie wiadomo kiedy zostanie wznowiony ruch lotniczy.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26