Samoloty na lotnisku
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce: Możemy zapomnieć o zagranicznych podróżach w wakacje? Jest komentarz ministra zdrowia! 

Wakacje 2020. Czy w tym roku warto planować wakacje? Czy można latać za granicę?

Planujecie zagraniczną wycieczkę podczas wakacji? Jeżeli tak, to z pewnością już od kilku tygodni zadajecie sobie pytanie, kiedy zostaną otwarte granice i kiedy zostanie wznowiony ruch lotniczy w Polsce. Czy wkrótce znów będziemy mogli latać po całym świecie? Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kiedy znów polecimy na zagraniczną wycieczkę!

Planujesz wybrać się na zagraniczną podróż? Pobierz kod promocyjny Link4 i nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

W najbliższe wakacje nie polecimy za granicę?

Od kilku tygodni władze w Polsce powoli znoszą wcześniej wprowadzone obostrzenia, które miały chronić nas przed zakażeniem koronawirusem.  Pierwszy etap "odmrażania" gospodarki rozpoczął się 20 kwietnia. Z kolei w miniony poniedziałek, 4 maja rozpoczął się drugi etap w którym m.in. zostały otwarte galerie i hotele. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy znów zostaną otwarte granice i kiedy całkowicie zostanie wznowiony ruch lotniczy. Czy rząd wkrótce ogłosi otwarcie granic? Komentarz ministra zdrowia nie jest zbyt optymistyczny... Zobaczcie, co powiedział w rozmowie z wp.pl.

Przy kilkusetosobowych przyrostach liczby chorych to jest bardzo daleka perspektywa- Łukasz Szumowski powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Granice (otwarcie przyp. red.) są na etapie czwartym więc najpierw przejdźmy przez pierwszy, drugi i trzeci i będziemy myśleli co z granicami. 

Minister zdrowia dodał, że być może po przywróceniu ruchu lotniczego władze będą musiały pomyśleć nad wprowadzeniem ograniczeń, podobnych do tych, które panują obecnie w komunikacji miejskiej. Łukasz Szumowski mówiąc o ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu ruchu lotniczego powiedział wprost, że są to pytania "zbyt daleko wyprzedzające rzeczywistość".

Niestety, wygląda więc na to, że na wznowienie ruchu lotniczego i otwarcie granic musimy jeszcze trochę poczekać... Myślicie, że w wakacje polecimy już za granicę?

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Wiemy, kto w pierwszej kolejności ma ją otrzymać!

Minister zdrowia nie ukrywa, że wciąż nie wiadomo kiedy zostanie wznowiony ruch lotniczy.

East News

Zobacz także
Czy można jeść na ulicy?

Koronawirus: Czy można jeść na ulicy? Jest stanowisko sanepidu! 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Czy obostrzenia w związku z koronawirusem mogą wrócić? Niepokojące słowa ministra Szumowskiego

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

East News
Newsy
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?

Łukasz Szumowski w radiowym wywiadzie powiedział, kiedy rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki! Minister Zdrowia potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia, że zaledwie kilka dni po świętach Wielkanocnych rząd zacznie odchodzić od ograniczeń. Czy to znaczy, że zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie czy galerie handlowe? I kiedy dokładnie zostaną zniesione niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa?  Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Kiedy zakończy się narodowa kwarantanna? Tuż przed świętami Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, według którego w pierwszej kolejności władze pozwolą na otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Według tamtych informacji mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych. Teraz Łukasz Szumowski w wywiadzie w RMF FM podał, kiedy zacznie się "odmrażanie" gospodarki. Choć minister nie powiedział, co konkretnie zostanie "odmrożone", padła konkretna data: Będziemy powoli od 19 (najbliższy poniedziałek - red.) odmrażać gospodarkę. Myślę, że jest to dobra wiadomość jak patrzymy na wartości jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna. Gdyby nie ona mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka tysięcy- Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem.  Minister zdrowia skomentował, dlaczego władze chcą rozpocząć "odmrażanie" gospodarki. Łukasz Szumowski nie ukrywa, że koszt wprowadzenia obostrzeń jest naprawdę ogromny.  To jest taniec na linie, albo na brzytwie. Bo z jednej strony koszt lockdownu, takiego całkowitego zamkniecia kraju, to jest około 10 miliardów na dobę, no może na dwa dni....

Czy pojedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos w sprawie otwarcia granic
East News
Newsy
Czy w tym roku wyjedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos 
Czy w tym roku wyjedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos 

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszelkie plany, również wakacyjne. Rząd powoli stara się odmrażać gospodarkę. Jednak co z nadchodzącymi wakacjami? Czy są jakiekolwiek szanse na to, aby spędzić je za granicą? Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zabrał głos w sprawie otwarcia granic i wypowiedział się na temat wakacji. Co i kiedy się zmieni?  Zobacz także:  Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki ochronne? Wiemy, jaka jest oficjalna wersja! Wakacje 2020: Czy pojedziemy za granicę? Wiceminister zabrał głos  Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na otwarcie granic? Czy podróżowanie za granicę w trakcie wakacji będzie możliwe? Na temat otwarcia granic wypowiedział się dziś podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska:  To wszystko jest na sztabach kryzysowych z panem premierem analizowane i jeżeli taka rekomendacja się pojawi, to oczywiście państwa poinformujemy - cytuje TVN24 Wiceminister zdrowia dodał również, że według niego najbliższe wakacje Polacy jednak będą musieli spędzić w kraju:  Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku wakacje spędzimy jednak w kraju (...) Musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, obok niego, więc myślę, że ruch między poszczególnymi państwami na pewno wróci. Na jakich zasadach, w jakim natężeniu, to się na pewno okaże w najbliższych tygodniach - cytuje TVN24 Wytyczne w sprawie znoszenia kontroli na granicach wewnętrznych mają zostać przedstawione nadchodzących tygodniach.  Zobacz także:  Restauracje będą otwarte od 18 maja? Minister zdrowia studzi zapał! Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska twierdzi, że w tym roku Polacy spędzą wakacje w kraju.  Wytyczne na temat otwarcia granic mają pojawić się w nadchodzących...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner