Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Przedsiębiorcy z zapartym tchem oczekują na realne odmrożenie gospodarki i możliwość funkcjonowania jak przed pandemią. 20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap planu przedstawionego przez Mateusza Morawieckiego w miniony czwartek. Drugi etap dotyczy otwarcia hoteli i podobnych miejsc noclegowych z dalszym zachowaniem wzmożonej higieny raz dystansu, otwarcia sklepów budowlanych w weekendy oraz otwarcie niektórych instytucji kultury, takich jak muzea czy biblioteki. Rzecznik rządu zdradził termin wprowadzenia drugiego etapu. Czy możemy się go spodziewać jeszcze przed majówką? 

Zobacz także: Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy

Odmrażanie gospodarki. Kiedy drugi etap? 

20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap odmrażania gospodarki. Poluzowano kilka obostrzeń dotyczących wstępu do lasu oraz parków, jednak w kwestiach gospodarczych niewiele się zmieniło. Zmiany wprowadzono tylko w kwestii zakupów w sklepach spożywczych, zwiększono liczbę osób, która może przebywać na terenie sklepu oraz zniesiono godziny dla seniorów w weekendy. Do tej pory jednak nie podano dokładnej daty wprowadzania kolejnych etapów. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, przybliżoną datę wprowadzenia kolejnego etapu: 

Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. (...) Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu. Czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem - powiedział w TVP Info 

Rzecznik odniósł się również do kwestii otwarcia hoteli i miejsc noclegowych: 

To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nowe informacje w sprawie powrotu uczniów do szkół. Ważny komentarz ministra

Drugi etap odmrażania gospodarki dotyczący otwarcia hoteli, sklepów budowlanych w weekendy oraz niektórych instytucji kulturalnych przewidywany jest prawdopodobnie na pierwszą połowę maja. 

Koronawirus w Polsce - kiedy się skończy?!

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40