Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Kiedy planować urlop
Newsy

Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów

Koronawirus w Polsce - kiedy będzie można podróżować? Czy warto planować wakacje? Na kiedy?

Kiedy nastąpi powrót do "normalności" po pandemii koronawirusa w Polsce? To chyba najczęściej powtarzane ostatnio pytanie przez nas wszystkich. Ze względu na wirus w naszym kraju zamknięto placówki oświatowe i kulturalne, wprowadzono szereg obostrzeń dotyczących przemieszczania się czy nawet robienia zakupów. Choć nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy koronawirus w Polsce zniknie, tysiące ludzi snuje jednak plany na przyszłość. Jak powinny one wyglądać w kwestii podróżowania i planowania wakacji?

Najnowsze: Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Wakacje 2020 - czy planować? Jeśli tak, to kiedy?

Jak będą wyglądać tegoroczne wakacje? Czy koronawirus do tej pory zniknie? Czy warto planować letni urlop? Jeśli tak, to na kiedy? Niestety, wszelkie opinie ekspertów nie są optymistyczne. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild am Sonntag" stawia sprawę jasno:

Radzę, żeby wstrzymać się z takimi planami. Nikt obecnie nie jest w stanie przewidzieć, jaka będzie sytuacja w lipcu i w sierpniu - mówi cytowana przez "Fakt".

Z kolei na stronie national-geographic.pl przytoczono wypowiedzi kolejnych ekspertów, którzy nie mają wątpliwości, że nawet po wygaśnięciu koronawirusa, wszelkie środki ostrożności mogą potrwać nawet rok:

Trudności mogą utrzymywać się ponad 12 miesięcy - prognozuje Maciej Boni, epidemiolog z Penn State.

Jeśli chodzi o, kiedy to wszystko się skończy i będzie można ponownie podróżować, powiedziałbym, że to zależy od nas i tego czy zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Jeśli chodzi o letnie wakacje – ja na razie ich nie planuję - dodaje Kumi Smith, adiunkt epidemiologii na University of Minnesota.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe i salony fryzjerskiej będą otwarte! Znamy daty i wstępny plan rządu

Co o tym sądzicie? Pamiętajcie o jednym! Wszystko róbcie i planujcie z rozsądkiem, a przed wyjściem z domu zabierajcie zawsze ze sobą żele antybakteryjne i myjcie często ręce!

Kiedy planować urlop

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews
Newsy
Tak będą wyglądać plaże na całym świecie po pandemii koronawirusa? Włosi zaprojektowali... "koronaplaże"
Wakacje 2020 - czy warto planować wyjazd? Kiedy jechać na wakacje 2020? Czy jechać na wakacje?

W związku z pandemią koronawirusa prawie na całym świecie, wakacyjne plany na 2020 u wielu wyglądają zupełnie inaczej niż zawsze, albo w ogóle ich nie ma, co m.in. rekomendują eksperci. Nikt bowiem nie wie, kiedy koronawirus zniknie, a wszelkie prognozy nie napawają jeszcze optymizmem. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, zapowiedział: O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok - twierdzi minister. Podróże 2020 a koronawirus Inaczej do rządu podchodzą Włosi, choć to właśnie ten kraj jest jednym z najbardziej dotkniętych chorobą. Niektórzy przedstawiciele rządu optymistycznie patrzą w przyszłość: Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być - mówi włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, cytowana przez TVN24.  Włoski resort kultury już szykuje zasady, jak miałoby wyglądać korzystanie m.in. z plaż po pandemii koronawirusa i które środki bezpieczeństwa zostaną na stałe. Z kolei jedna z największych włoskich gazet "Corriere della Sera" zaprezentowała zadziwiający projekt... "koronaplaż". Leżaki i parasole na plażach miałyby być ustawione w znacznej odległości od siebie i otoczone... pleksiglasem! Jak jednak z kąpielami w morzu? Tutaj na razie pomysłu nie ma!   L’ultima idea per la stagione balnerare: gabbiotti in plexiglass https://t.co/lTC27qasOJ pic.twitter.com/08eZVq2zMT — Corriere della Sera (@Corriere) April 14, 2020 Czy tak sobie wyobrażacie plażowanie? W Polsce poniekąd jesteśmy do tego przyzwyczajeni - od lat Polacy...

Galeria Handlowa
East News
Newsy
Kiedy koniec zakazów?! Co z kinami i galeriami? "Być może część z nich pozostanie z nami na zawsze!"
Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec zakazów? Kiedy zostaną otwarte galerie i kina? Jest komentarz minister rozwoju!

Minister rozwoju podczas ostatniej konferencji prasowej odniosła się do pytań o to, kiedy przestaną obowiązywać obostrzenia wynikające z epidemii koronawirusa. Kiedy znów zostaną otwarte kina, restauracje czy salony kosmetyczne? Jadwiga Emilewicz w rozmowie z mediami nie ukrywała, że władze wciąż zastanawiają się, kiedy będziemy mogli przestać stosować się do zasad kwarantanny. Przedstawicielka Ministerstwa Rozwoju głośno przyznała jednak, że niektóre nawyki być może nigdy nie będą już takie jak przed epidemią!  Kiedy zakończy się "narodowa kwarantanna"? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń - zamknięto szkoły, kina, teatry i ograniczono działalność galerii handlowych. Pojawiły się apele, aby wychodzić z domu tylko w przypadkach gdy jest to konieczne. Podczas ostatniej konferencji prasowej minister rozwoju została zapytana, kiedy Polacy będą mogli wrócić do "normalności", kiedy zostaną otwarte kina, restauracje czy salony kosmetyczne? O tym, kiedy to nastąpi, decydować będą warunki epidemiczne. A te warunki, oraz kolejne zaostrzenie, referuje i zgłasza pan minister zdrowia, Łukasz Szumowski- Radio ZET cytuje Jadwigę Emilewicz. Nie mówimy o żadnej dacie. Mówimy o wariantach i kolejności, w jakich powinny się one odbywać- dodała. Ale czy w przyszłości zostaną zniesione wszystkie zakazy? Wiemy o tym, że powrót do normalności nie nastąpi z dnia na dzień. To nie jest tak, że z dnia na dzień wrócimy do wszystkich naszych nawyków, jakie mieliśmy przed czasem pandemii. Być może część z nich pozostanie z nami na zawsze- minister rozwoju przyznała podczas konferencji.  Co o tym sądzicie? Stosujecie się do zasad "narodowej kwarantanny"? Zobacz także: ...

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News
Newsy
Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był we wtorkowy poranek gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jak zapowiedział, już od 19 kwietnia (najbliższy poniedziałek), zacznie się stopniowe odmrażanie gospodarki . Nie podał jednak wielu szczegółów. Szumowski zapowiedział za to, jak jego zdaniem będą wyglądać wakacje w związku z epidemią koronawirusa . I nie jest to optymistyczna wizja. Czy w tym roku będziemy mogli wysłać dzieci na obozy i kolonie? Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Wakacje 2020, co z wyjazdami dzieci? Robert Mazurek zapytał ministra Łukasza Szumowskiego, czy możemy myśleć o takich wakacjach, jak dotąd.  O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok.  Dziennikarz RMF dopytywał: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku? Nie - stwierdził zdecydowanie minister. I dodał: - Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił. Mazurek dopytywał również jak i kiedy będą otwierane szkoły. Ale ze słów Szumowskiego wynika, że na razie nie ma konkretnych rozwiązań - jak w innych krajach, gdzie szkoły mają być otwierane częściowo. Te scenariusze analizujemy w tej chwili. Np. regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy wiekowo. Czy też opieka dla osób, które nie mają co z dziećmi zrobić. Bo przecież trudno jest rok trzymać dzieci w domach - mówił minister. Informacje ministra Szumowskiego nie brzmią...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner