Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe i salony fryzjerskiej będą otwarte! Znamy daty i wstępny plan rządu

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe i salony fryzjerskiej będą otwarte! Znamy daty i wstępny plan rządu

Czy już wkrótce będziemy mogli skorzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek? Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte? Jeden z dziennikarzy RMF FM dotarł do wstępnego planu stopniowego otwierania gospodarki! Władze chcą, żeby kosmetyczki i fryzjerzy już wkrótce mogli wrócić do pracy. Rządowy plan zakłada również zmiany limitów wejść do sklepów i otwarcie galerii handlowych. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy zakończy się "narodowa kwarantanna"?

Podczas ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przyznał, że po Świętach Wielkanocnych przedstawi Polakom plan "odmrażania" gospodarki.  Ma to nastąpić najwcześniej 20 kwietnia. 

Chcemy po świętach przedstawić pewien bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych plan pewnego powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej, ponieważ ta dotychczasowa rzeczywistość, która była przed pandemią, ona przez długi czas, myślę, że może nawet przez lata nie wróci. Ale to nie znaczy, że nie mamy mieć nadziei - mówił Mateusz Morawiecki. 

Kiedy będą otwarte galerie handlowe?

Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, który zakłada, że w pierwszej kolejności zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne - w salonie będzie mogła przebywać ograniczona liczba klientów. Władze chcą również zmienić limity wejść do sklepów - liczba klientów ma być uzależniona nie od ilości kas (jak jest teraz), a od powierzchni sklepu. Mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych! 

(...) wstęp do nich będzie limitowany. Każdy klient będzie musiał mieć na sobie maseczkę i rękawiczki - czytamy na portalu rmf24.pl.

Według wstępnych planów zostaną otwarte te miejsca, w których właściciele będą mogli zapewnić odstęp 2 metrów między klientami. Czy tydzień po świętach władze rzeczywiście wprowadzą swój plan w życie? To oczywiście zależy od rozwoju epidemii koronawirusa w naszym kraju.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Już za 10 dni liczba zachorowań będzie maleć?! Ekspert zdradził, do kiedy potrwa kwarantanna

Czy jeszcze w kwietniu zostaną otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych?

Koronawirus w Polsce. Zara wprowadza duże zmiany!
EastNews

Zobacz także
Koronawirus w Polsce - kiedy się skończy?!

Kiedy koronawirus w Polsce się skończy? Kiedy będzie można wychodzić na zewnątrz? "Odpowiedź jest krótka" - mówi ekspert

Biedronka

Ekspedientka Biedronki zakażona koronawirusem. Czy ktoś z klientów mógł się zarazić?

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

East News
Newsy
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?

Łukasz Szumowski w radiowym wywiadzie powiedział, kiedy rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki! Minister Zdrowia potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia, że zaledwie kilka dni po świętach Wielkanocnych rząd zacznie odchodzić od ograniczeń. Czy to znaczy, że zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie czy galerie handlowe? I kiedy dokładnie zostaną zniesione niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa?  Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Kiedy zakończy się narodowa kwarantanna? Tuż przed świętami Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, według którego w pierwszej kolejności władze pozwolą na otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Według tamtych informacji mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych. Teraz Łukasz Szumowski w wywiadzie w RMF FM podał, kiedy zacznie się "odmrażanie" gospodarki. Choć minister nie powiedział, co konkretnie zostanie "odmrożone", padła konkretna data: Będziemy powoli od 19 (najbliższy poniedziałek - red.) odmrażać gospodarkę. Myślę, że jest to dobra wiadomość jak patrzymy na wartości jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna. Gdyby nie ona mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka tysięcy- Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem.  Minister zdrowia skomentował, dlaczego władze chcą rozpocząć "odmrażanie" gospodarki. Łukasz Szumowski nie ukrywa, że koszt wprowadzenia obostrzeń jest naprawdę ogromny.  To jest taniec na linie, albo na brzytwie. Bo z jednej strony koszt lockdownu, takiego całkowitego zamkniecia kraju, to jest około 10 miliardów na dobę, no może na dwa dni....

Galeria Handlowa
East News
Newsy
Klienci galerii handlowych będą dzieleni na trzy grupy? Szykuje się prawdziwa rewolucja w sklepach! 
Klienci galerii handlowych będą dzieleni na trzy grupy? Szykuje się prawdziwa rewolucja w sklepach! 

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i jak zmienią się zasady ich funkcjonowania w dobie koronawirusa? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Teraz Arkadiusz Grądkowski, ekspert Konfederacji Lewiatan w rozmowie z mediami poinformował, że jest planowane wprowadzenie specjalnej aplikacji dla klientów galerii, którzy zostaną podzieleni na trzy grupy: po zakażeniu, po kwarantannie oraz bez kontaktu z wirusem. Sprawdźcie szczegóły!  Specjalna aplikacja dla klientów galerii gandlowych?  Dokładnie 20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap odmrażania gospodarki i stopniowe znoszenie ograniczeń, które wcześniej zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Władze w Polsce zapowiedziały łącznie cztery etapy wychodzenia z ograniczeń. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy będą wprowadzane kolejne etapy odmrażania gospodarki i kiedy zostaną otwarte galerie handlowe. Ostanio "Rzeczpospolita" informowała, że pracownicy kilku galerii otrzymali wiadomość, że 18 maja mają wrócić do pracy. Czy tak się stanie? Tego wciąż oficjalnie nie wiadomo. Teraz portal dziennikpolski24.pl poinformował, jak może wyglądać nowa rzeczywistość z galeriach handlowych. Ma powstać specjalna aplikacja dla klientów galerii! Portal cytuje Arkadiusza Grądkowskiego, eksperta Konfederacji Lewiatan, który przyznał, że planowane jest wprowadzenie aplikacji, która podzieli ich na trzy grupy:  (...) po zakażeniu - czerwony, po kwarantannie – żółty, bez kontaktu z wirusem - zielony. Osób z kategorii zielonej, czyli zdrowych i bez kontaktu z wirusem, mogłoby wejść do sklepu o 10 proc. więcej niż pozostałych. Aplikacja ta byłaby całkowicie dobrowolna, ale musieliby ją stosować klienci pragnący wejść do sklepu po wyczerpaniu limitu osób, jakie mogą tam przebywać...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner