Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Jadwiga Emilewicz zapowiada otwarcie gospodarki do końca czerwca
East News
Newsy

Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania"

Kiedy odmrożenie gospodarki? Kiedy kolejne znoszenie obostrzeń?

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie dalszych kroków dotyczących odmrażania gospodarki. Zapowiedziała, że wkrótce nastąpią kolejne poluzowania obostrzeń, zdradzając realny termin przywrócenia gospodarki do normalnego funkcjonowania. Kiedy możemy się tego spodziewać? I czy możemy liczyć na wprowadzenie stanu sprzed pandemii koronawirusa

Zobacz także: Linie lotnicze wznawiają loty, ale na zupełnie nowych zasadach! Jak będzie wyglądała podróż samolotem?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jadwiga Emilewicz zdradza realną datę odmrożenia gospodarki 

Jadwiga Emilewicz w rozmowie z dziennikiem "Polska Times" zapowiedziała, że gospodarka ma zostać odmrożona do końca czerwca. Niedługo mają zostać poluzowane kolejne restrykcje. Gdyby w wyniku znoszenia obostrzeń liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, niektóre z nich mogą zostać wprowadzone ponownie. 

Wkrótce pojawią się kolejne poluzowania. Ale też wszystko będzie podlegać stałej ewaluacji. Gdyby się okazało, że nagle liczba zachorowań zaczyna gwałtownie rosnąć, to wcale nie wykluczone, że z części poluzowań będziemy musieli się wycofać. Swoją drogą odpowiedzialne zachowania Polaków w czasie epidemii, pokazują, że taka decyzja byłaby akceptowalna społecznie - powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Polska Times"

Minister rozwoju wskazała koniec czerwca jako datę realnego odmrożenia gospodarki ale zastrzegła, żeby nie traktować tego, jako powrotu do stanu sprzed pandemii: 

Nasz scenariusz bazowy zakłada, że na koniec czerwca. Ale też proszę tego nie traktować tego jako powrotu do stanu sprzed wybuchu pandemii. Nawet w sytuacji, gdy wszystkie sklepy zostaną otwarte w pełnym wymiarze, to i tak dalej będą obowiązywały różnego rodzaju restrykcje sanitarne. Nowa normalność w wielu miejscach będzie się różnić od tego, do czego się przyzwyczailiśmy przed kryzysem.

Skomentowała również aktualną sytuację w gospodarce: 

Na pewno nie spodziewam się szybkiego odbicia w kształcie litery V - gdyby tak miało być, to już w pierwszym miesiącu kryzysu widzielibyśmy oznaki ożywania.

Decyzje o kolejnych etapach odmrażania gospodarki są bardzo dynamiczne. 

Zobacz także: Co ze szczytem zachorowań w Polsce? Niepokojąca opinia epidemiologa

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała odmrożenie gospodarki do końca czerwca. 

Jadwiga Emilewicz na konferencji prasowej
East News

Niedługo mają zostać poluzowane kolejne restrykcje. Minister rozwoju zapowiedziała jednak, żeby nie traktować tego jako powrotu do stanu sprzed pandemii. Wciąż będą obowiązywały restrykcje sanitarne. Gdyby się okazało, że z powodu poluzowanych obostrzeń liczba chorych gwałtownie wzrosła, zakazy zostaną wprowadzone ponownie.

East News

 

Jadwiga Emilewicz, sprzęt na siłowni
East News
Newsy
Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fitness?! W końcu padła wstępna data! 
Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness? Padła wstępna data! Kolejne etapy odmrażania gospodarki - kiedy?

Jadwiga Emilewicz w najnowszym wywiadzie zdradziła, kiedy możemy spodziewać wprowadzenia czwartego etapu odmrażania gospodarki! Czy wkrótce znów będziemy mogli wybrać się na siłownię i do klubu fitness? Minister rozwoju w rozmowie z Radiem Zet podała wstępną datę! Jadwiga Emilewicz dodała przy okazji, że niewykluczone, że jeżeli liczba osób zakażonych koronawirusem zacznie gwałtownie wzrastać, to będziemy musieli znów wprowadzić wiele obostrzeń.  Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. Komunikujemy to w uczciwy sposób- w rozmowie z Radiem Zet powiedziała Jadwiga Emilewicz. Jeżeli jednak nie będzie gwałtownego wzrostu liczby zakażonych to kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia kolejnego etapu odmrażania gospodarki w Polsce?  Twoja siłownia została zamknięta i nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? Nadrób zaległości książkowe i wykorzystaj kody rabatowe Livro ! Kiedy otwarcie siłowni? W poniedziałek 18 maja został wprowadzony trzeci etap odmrażania gospodarki. Od dziś Polacy znów mogą korzystać z usług fryzjerów. Również od dziś zostały otwarte restauracje - lokale działają oczywiście w nowym reżimie sanitarnym. Teraz Jadwiga Emilewicz zdradziła, kiedy zostanie wprowadzony kolejny etap odmrażania gospodarki! Co powiedziała na antenie Radia Zet? Kolejne etapy ogłaszane są mniej więcej w odstępach dwutygodniowych, bo dwa tygodnie to jest czas, w którym wirus się rozwija, a my możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków- przyznała Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju dopytywana o to, kiedy będą otwarte siłownie dodała, że być może za dwa tygodnie!  W tym tygodniu będziemy kontynuować...

Castorama- pusty parking przed sklepem
East News
Newsy
Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę! 
Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę! 

Jak długo będziemy musieli czekać na wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Kiedy władze poluzują obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa? Zaledwie kilka dni temu Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że od 20 kwietnia rozpocznie się pierwszy etap wychodzenia z ograniczeń. Od dziś m.in. zmieniono przepisy w handlu, zostały tez otwarte lasy i parki. Jak już wiemy, odmrażanie gospodarki będzie odbywać się w czterech etapach,  jednak Morawiecki nie podał kiedy zostaną prowadzone kolejne. Kiedy więc możemy spodziewać sie, że wkroczymy w drugi etap? Jest komentarz minister rozwoju! Minister Emilewicz o drugim etapie odmrażania gospodarki Jak już wiemy, drugi etap odmrażania gospodarki przewiduje: otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz otwarcie niektórych instytucji kultury - bibliotek, muzeów, galerii sztuki. Kiedy władze planują wprowadzenie drugiego etapu wychodzenia z ograniczeń? Jadwiga Emilewicz na antenie Polsat News przyznała, że drugi etap może następić nawet za tydzień!  W piątek minister zdrowia ma zanalizować dane dot. zachorowań. Jeśli krzywa zakażeń nie podniesie się gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić po tygodniu -  mówiła w niedzielę minister rozwoju w Polsat News. - Z całą pewnością mogę dziś powiedzieć, że ewaluacji pierwszego etapu, który rozpocznie się jutro (poniedziałek - red.), minister zdrowia dokona w następny piątek. Jeśli krzywa wzrostu zachorowań nie podniesie się zbyt gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić prawdopodobnie po tygodniu.  A co z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki? Każdy następny etap, ponieważ one już w sposób znaczący podniosą liczbę interakcji między nami, będzie...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Nieoficjalnie: odmrażanie gospodarki już od 30 listopada! Ale konferencja w tej sprawie przeniesiona na sobotę
Nieoficjalnie: odmrażanie gospodarki już od 30 listopada! Ale konferencja w tej sprawie przeniesiona na sobotę

Jak informuje polsatnews.pl, premier Mateusz Morawiecki może ogłosić etapy odmrażania gospodarki. Portal powołuje się na swojego informatora z rządu, według którego plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa ma być rozpisany do połowy stycznia. Jak będzie wyglądał? Które obostrzenia znikną w pierwszej kolejności i czy dzieci wrócą do szkół? Zobaczcie ustalenia. Zobacz także:   Kolęda w pandemii koronawirusa. Część diecezji już zdecydowała, co z wizytą duszpasterską w tym roku!  Nieoficjalnie: jest plan znoszenia obostrzeń Skąd decyzja o „odmrażaniu”? Według informatora polsatnews.pl, w ostatnich dniach średnia liczba zachorowań przestała rosnąć w tym tempie, co wcześniej. Większe są również możliwości służby zdrowia - tzn. więcej jest łóżek szpitalnych, uruchomiono pierwsze szpitale tymczasowe.  Według ustaleń portalu, harmonogram znoszenia obostrzeń ma być rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia, po to, by nie zaskakiwać poszczególnych branż decyzjami podejmowanymi z dnia na dzień.  Które branże zostaną otwarte jako pierwsze? Po 29 listopada mają ruszyć m.in. sklepy meblowe. Według portalu, w przedstawionych etapach odmrażania mają zostać ujęte również restauracje, czy siłownie. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce: Restrykcje będą obowiązywały również w ferie zimowe? Minister zdrowia zabrał głos Co z nauczaniem zdalnym? Dzieci wrócą do szkół? Na odpowiedź na to pytanie czekają miliony Polaków. Tu portal nie ma jednak dobrej wiadomości. Z naszych informacji wynika, że rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkół, ale wiele wskazuje na to, że nauka zdalna będzie kontynuowana również po 29 listopada - czytamy...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner