Minister zdrowia Łukasz Szumowski w maseczce
East News

Kiedy koniec obowiązku noszenia maseczek? Minister Szumowski o możliwych terminach decyzji!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w maseczce
East News

Czy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa, zostanie zniesiony? Okazuje się, że jest to prawdopodobne, przynajmniej częściowo. Mówił o tym podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Według ministra, odpowiednie decyzje mogą zapaść w ciągu tygodnia bądź dwóch.

A jak to będzie wyglądać w praktyce? Zobaczcie, co mówił minister zdrowia.

Zobacz także: Koniec obowiązku noszenia maseczek?! Jest kilka warunków rządu! 

Koniec obowiązkowych maseczek?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w poniedziałek odpowiadał na pytania dziennikarzy. Również te dotyczące obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. O tym, że nakaz ten może zostać ograniczony mówiło się już w tamtym tygodniu. Kiedy jest to możliwe i w jakim zakresie?

Radio Zet, które zamieściło relację z konferencji informuje, że decyzję w tej sprawie poznamy w ciągu tygodnia bądź dwóch.

Jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną - mówił cytowany przez radio minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Których regionów będzie to dotyczyć i kiedy przepisy wejdą w życie? Według ministra, odpowiednie decyzje pojawią się w rozporządzeniu epidemicznym. 

W tej chwili to rozporządzenie jest na poziomie Rady Ministrów, ale można tak uprościć, że wtedy Ministerstwo Zdrowia proponuje rozwiązanie określenia sposobu przemieszczania się w danym regionie kraju - stwierdził Szumowski.

Podczas poniedziałkowej konferencji poinformował również, że do połowy czerwca zostanie wydana rekomendacja na temat zorganizowanych wyjazdów na kolonie i obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

A Wy jak uważacie, nakaz noszenia maseczek powinien zostać zdjęty?

Zobacz także: Edyta Górniak w wywiadzie stwierdziła, że nie da się zaszczepić! A co zrobiła przed studiem?

Minister Łukasz Szumowski mówił o tym na poniedziałkowej konferencji prasowej.

East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43