Party Stories
Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy

Kiedy koniec obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce? Premier Morawiecki mówi o terminach

Czy już wkrótce możemy liczyć na wychodzenie z obostrzeń? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział plan.

W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu części obostrzeń i wprowadzeniu nowych regulacji w zwiąku z pandemią koronawirusa. Szef polskiego rządu powiedział też kiedy możemy się spodziewać konkretnego planu wychodzenia z obostrzeń. Sprawdźcie kiedy możemy się spodziewać - jak to określił Morawiecki - powrotu do nowej rzeczywistości. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza!

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada plan wychodzenia z obostrzeń

Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa w dalszym ciągu utrzymane będą wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Jak na razie będą one obowiązywały do 19 kwietnia. Placówki oświatowe pozostaną zamknięte aż do 26 kwietnia. Z tego też względu egzaminy ósmoklasisty oraz matury zostają przeniesione i najprawdopodobniej odbędą się w drugiej połowie czerwca. Co więcej wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Obowiązek ten wejdzie w życie dopiero po świętach - od czwartku 16 kwietnia. 

Podczas konferencji zapowiedział jednak jeszcze jedno... Okazuje się, że powstaje rządowy plan wychodzenia z obostrzeń, o czym również poinformował premier Mateusz Morawiecki. 

Nie oznacza to, że to są ostatnie tygodnie takiego funkcjonowania. Być może pewne obostrzenia będą obowiązywać dalej. Ale chcemy po świętach przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. Ta dotychczasowa rzeczywistość przez długi czas, może przez lata nie wróci. Ale jest we mnie nadzieja, że świat i Polska będzie w stanie poradzić sobie z tą epidemią - mówił premier Morawiecki podczas konferencji. 

Wygląda na to, że już po świętach otrzymamy istotne informacje, na temat wychodzenia z obostrzeń. Przypomnijmy, że na ten moment (czwartek 9 kwietnia) jest potwierdzonych 5341 osób zakażonych koronawirusem, a 164 osoby zmarły. Eksperci twierdzą, że szczyt zachorowań przed nami i wystąpi w okolicach 25 kwietnia. 

Premier poinformował o planie wychodzenia z obostrzeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa.

East News

Plan ma zostać przedstawiony po świętach Wielkanocnych 

Koronawirus
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Już dziś, w czwartek 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Czego możemy się spodziewać? Czy zniknie zakaz wchodzenia do lasów i parków, czy otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i wreszcie kiedy możemy liczyć na otwarcie galerii handlowych?  Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", plan będzie ostrożny. Co to oznacza? Zobacz także:    Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce Kiedy zniosą obostrzenia zwiazane z koronawirusem Jak przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita", premier Morawiecki ma przedstawić plan walki z koronawirusem do połowy maja. Jak będą znoszone ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią? „Ostrożność” – to słowo najczęściej pojawia się w naszych rozmowach z przedstawicielami obozu rządzącego - pisze dziennik. Zmiany mają dotyczyć zmian zasad prowadzenia handlu. Na razie ma się zmienić prawdopodobnie zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Jak ujawnia gazeta, mają być teraz powiązane nie z liczbą kas, ale z powierzchnią danego sklepu.  A co z galeriami handlowymi i punktami usługowymi? Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki - pisze "Rzeczpospolita. Szczegóły poznamy zapewne na dzisiejszej konferencji. Pierwsze zniesione obostrzenie wymieniane zgodnie przez wielukomentatorów dotyczy możliwości korzystania z terenów zielonych. Zakaz wstępu do parków, lasów, na publiczne plaże i bulwary najprawdopodobniej zniknie jako pierwszy. Od dziś obowiązek noszenia maseczek Jednocześnie od czwartku obowiązuje...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!? Jest zapowiedź premiera
Kiedy odbędą się egzaminy gimnazjalne 2020? Znana jest data matur 2020! Matury 2020 - kiedy?

Premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach  w związku z pandemią koronawirusa , do których należy zakaz wychodzenia z domu i ograniczenie zgromadzeń do dwóch osób. Musimy codziennie modyfikować wprowadzone obostrzenia. Dlatego wdrażamy ograniczenia w przemieszczania się, będą dotyczyć każdego z nas. Będą dotyczyć życia codziennego, tak jak wczoraj i dzisiaj wprowadzają inne państwa! Wszystkie sprawy odłóżmy na później. (...) Ograniczamy zgromadzenia do niezbędnego minimum, do dwóch osób. - powiedział premier.  A jak będzie wyglądała sytuacja z maturami i egzaminami gimnazjalnymi 2020 w czasie epidemii koronawirusa? Rząd już podjął decyzję i matury 2020 odbędą się w terminie ! Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!  Padła też ważna i długo wyczekiwana informacja dotycząca terminów matur 2020 i egzaminów gimnazjalnych 2020! Premier potwierdził, że egzaminy i matury odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie: Chcemy, żeby po świętach była taka sytuacja w kraju, aby Polacy wrócili do pracy, odbyły się egzaminy gimnazjalne i maturalne. Mateusz Morawiecki dodał też, że wszystkie nowe obostrzenia mają na celu minimalizowanie ilości zakażeń koronawirusem tak, aby po świętach można było wrócić już do "nowej normalności", jak to określił premier. Chodzi o to, żeby ludzie mogli wrócić do pracy, dzieci do szkół, przedsiębiorcy otworzyć swoje działalności i przy zachowaniu środków bezpieczeństwa kraj znów zaczął funkcjonować.  Czy kolejnym obostrzeniem będzie zamknięcie miast? Podczas konferencji padło też pytanie o zamknięcie granic polskich miast, jednak Minister Zdrowia Łukasz Szumowski...

East News
Newsy
Minister Zdrowia o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek: "Jak będzie szczepionka"!
Minister Zdrowia wprost poinformował, ile może trwać czas epidemii koronawirusa w Polsce!

Podczas konferencji prasowej, na której premier  Mateusz Morawiecki zaprezentował plan znoszenia obostrzeń ,  wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa , minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie dotyczące zniesienia nakazu noszenia maseczek. Okazuje się, że nie nastąpi to szybko. Co więcej, stan epidemii może potrwać nawet przez rok lub dwa!  Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. (...) Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia. Od dziś (16 kwietnia) w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Podczas konferencji dotyczącej znoszenia obostrzeń padło pytanie, kiedy ten obowiązek może zostać anulowany i Minister Zdrowia powiedział wprost: Jak będzie szczepionka - powiedział zdecydowanie Szumowski. Od czego uzależnione jest znoszenie kolejnych obostrzeń? Zdejmowanie kolejnych obostrzeń zgodnie z zaprezentowanymi etapami będzie uzależnione od ilości zarażeń koronawirusem, liczby wolnych respiratorów i łóżek w szpitalach.  Przejście z jednego etapu do drugiego będzie zależało od ilości osób zarażonych koronawirusem. Specjalnie nie wpisaliśmy dat, odstępy między etapami mogą być tygodniowe, albo nawet trzytygodniowe. Nie wolno nam doprowadzić do sytuacji, że funkcjonowanie w kraju będzie złe. W perspektywie roku czy półtora musimy zachować zasady bezpieczeństwa. Pewne poluzowania zaczną obowiązywać od poniedziałku. Używajmy ich z rozsądkiem! Cały czas powinniśmy się maksymalnie izolować! - dodał Minister Zdrowia.  Łukasz Szumowski dodał też, że wszyscy muszą nauczyć się żyć w czasie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner