W poniedziałek, 27 listopada poznaliśmy nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Choć najprawdopodobniej nie zdobędzie wotum zaufania w nowym Sejmie, gabinet premiera będzie funkcjonował przez dwa tygodnie. Już przed zaprzysiężeniem rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że w skład "wejdą eksperci, zarówno osoby, które do tej pory nie pełniły funkcji politycznych, jak i politycy specjalizujący się w swoich obszarach". Dodał, że ponad połowę będą stanowiły kobiety. Jedną z ministr została znana z "M jak miłość" Dominika Chorosińska. Wybór zdążył już wywołać burzę w mediach.

Reklama

Katarzyna Kwiatkowska mocno o nowym rządzie: "obrzydliwe i wstrętne"

Na poniedziałkowym zaprzysiężeniu rządu premiera Mateusza Morawieckiego poznaliśmy ministrę, której nazwisko wywołało zamieszanie w mediach społecznościowych. 27 listopada Dominika Chorosińska stanęła na czele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Była gwiazda "M jak miłość", kojarzona ze skandalem obyczajowym ze zdradą w tle, będzie pełniła tę funkcję przez dwa tygodnie. Tę decyzję ostro skomentowała Katarzyna Kwiatkowska, aktorka znana z "Listów do M. 5" oraz takich programów jak "Szymon Majewski Show" i "Szkło kontaktowe".

Zobacz także: Zdrada, a potem powrót do męża. Nowa Minister Kultury ma za sobą wiele prywatnych zawirowań

Dominika Chorosińska
Dominika Chorosińska Wojciech Olkusnik/East News
Cicho, Jaśminka... Mamusia jest bardzo wzruszona, bo mamy nowego ministra, a raczej ministrę kultury i dziedzictwa narodowego. Matko!
— powiedziała Katarzyna Kwiatkowska na Instagramie.
Dominika Chorosińska rozbiła dziś bank
— napisała aktorka.

W dalszej części Katarzyna Kwiatkowska przybrała znacznie poważniejszy ton. Komentatorka ostro skrytykowała wybory Prawa i Sprawiedliwości, w tym powierzenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dominice Chorosińskiej. Dodała, że decyzje premiera Mateusza Morawieckiego wyprowadziły ją z równowagi.

Katarzyna Kwiatkowska
Katarzyna Kwiatkowska Instagram/@kitykwiat
A tak serio, to jest to tak obrzydliwe i wstrętne, że PiS po prostu wysłużył się słabymi dziewczynami i wziął je na te dwa tygodnie, bo faceci odmówili
— stwierdziła Katarzyna Kwiatkowska.
To jest najgorsze ze wszystkiego, co widziałam do tej pory. (...) Dawno mnie coś tak nie wyprowadziło z równowagi
— dodała gwiazda.

Zobacz także: Szymon Hołownia pogrążony w smutku, stracił członka rodziny. "Fajnie, że przeszliśmy razem te 12 lat"

Zobacz także
Reklama

Myślicie, że Dominika Chorosińska zareaguje na komentarz Katarzyny Kwiatkowskie, a także falę prześmiewczych memów, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych?

Katarzyna Kwiatkowska
Katarzyna Kwiatkowska Pawel Wodzynski/East News
Dominika Chorosińska
Dominika Chorosińska Pawel Wodzynski/East News
Dominika Chorosińska
ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama