Wielki triumf Kamila Stocha! Polak w niedzielę zajął szóste miejsce (skoczył 223 m i 237 m) w konkursie Pucharu Świata w Vikersund. Wygrał również klasyfikacją Raw Air. Tym samym Kamil Stoch zapewnił sobie Kryształową Kulę za sezon 2017/2018.

- Misja zakończona - napisał Kamil Stoch na swoim internetowym profilu.

Facebook/Kamil Stoch

W niedzielnym konkursie zwyciężył Robert Johansson. Drugie miejsce zajął - Andreas Stjernen. Trzecie - Daniel Andre Tande.

Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej zdobył 1 243 punkty, co zapewniło mu pozycję lidera. Na drugim miejscu uplasował się Richard Freitag z Niemiec z 990 punktami. Za nim był Daniel-Andre Tande z Norwegii z 925 punktami.

Za tydzień w Planicy odbędą się dwa ostatnie konkursy indywidualne. Kamil Stoch będzie brał w nich udział bez żadnej presji. Obecnie zajmuje pozycję lidera. Dla Polaka będzie to druga Kryształowa Kula w karierze. Pierwszą zdobył dokładnie 4 lata temu. To kolejny wielki sukces Kamila Stocha w tym sezonie. Przypomnijmy, że Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, został wicemistrzem świata oraz zdobył złoto olimpijskie w Pjongczangu w konkursie indywidualnym i brąz w drużynowym.

Polecamy: Wzruszający gest Kamila Stocha wobec Piotra Żyły! Co takiego zrobił po powrocie z Igrzysk?