Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Kamil Durczok
East News
Newsy

Kamil Durczok przerwał milczenie. Dziennikarz wydał oświadczenie w sprawie swojego aresztowania

Kamil Durczok przerwał milczenie i skomentował zarzuty, które na nim ciążą. Jak się broni?

Dla Kamila Durczoka ten rok był niezwykle trudny. Były dziennikarz TVN najpierw spowodował wypadek pod wpływem alkoholu, a na początku grudnia został aresztowany i doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Według medialnych doniesień prezenter w 2009 roku miał złożyć razem ze swoją ówczesną żoną weksle, które pozwoliły małżeństwu wziąć kredyt na kwotę 2 milionów franków szwajcarskich. Marianna Dufek twierdzi jednak, że nie podpisywała żadnych dokumentów, ani też nie wiedziała nic o pożyczce.

Kamil Durczok postanowił przerwać milczenie w tej sprawie i wydał obszerne oświadczenie w mediach społecznościowych. 

Zobacz także: Kamil Durczok imprezował cztery dni?! Tabloid publikuje zeznania dziennikarza

Kamil Durczok: "Moi koledzy zastanawiali się czy to nie o nich". Do kogo z TVN-u dziennikarz ma żal?

Kamil Durczok komentuje postawione mu zarzuty

Aktualnie prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Kamil Durczok złożył obszerne wyjaśnienia śledczym, a teraz postanowił także wyjaśnić wszystko opinii publicznej. Na jego Facebookowym profilu można przeczytać bardzo obszerny post na ten temat.

Dotąd milczałem. Nie komentowałem ani decyzji Sądu I instancji, ani informacji wyciekających z Prokuratury. Powstrzymywałem się od komentarzy, choć wielu uznawało to za słabość i brak argumentów na swoją obronę. Zdziwienie było pewnie tym większe, że przez lata aktywności dziennikarskiej przyzwyczaiłem Was do szybkiej i zdecydowanej reakcji na to, co dzieje się wokół. Chciałbym napisać, co o tym wszystkim myślę i jaka jest prawda. Chciałbym, ale nie mogę. To, co wiem, z czym mogłem się zapoznać po zatrzymaniu przez CBŚP i przesłuchaniach w Prokuraturze, objęte jest tajemnicą śledztwa. Gospodarzem postępowania jest prokuratura i tylko ona może decydować, które spośród wszystkich dokumentów są przedstawiane opinii publicznej. Szanuję to i nie zrobię niczego, co mogłoby tę zasadę złamać - czytamy w oświadczeniu wydanym przez dziennikarza.

Według opinii Kamila Durczoka do tej całej nieprzyjemnej sytuacji przyczynili się bank oraz ludzie, którzy w nim pracują, a także procedury. 

Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas. Podobnie jak na pociągnięcie do odpowiedzialności banku i pracujących w nim ludzi, którzy powinny wiedzieć, do czego doprowadziła ich chciwość, zachłanność i nieetyczne działania - brzmi dalsza część oświadczenia Kamila Durczoka.

Ponadto prezenter przyznał, że prokuratura zdecydowała się na areszt ze względu na obawę matactwa z jego strony. 

Prokuratura, wnioskując o areszt, przekonywała Sąd, iż będę mataczył. Wyjaśniam więc, że wiedziałem o sprawie od 4 miesięcy, bo wtedy napisały o niej po raz pierwszy media. Gdybym zamierzał mataczyć, uciekać, czy w jakikolwiek sposób utrudniać postępowanie, uczyniłbym to w ciągu tych 4 miesięcy. [...]  Spokojnie czekałem na szansę złożenia wyjaśnień. Szkoda, że musiało je poprzedzić zatrzymanie na ulicy i doprowadzenie w kajdankach. Zaręczam, że stawiłbym się sam, bez zwłoki i na każde wezwanie. Dziś słyszę, że złożone przeze mnie, bez wahania, szczere i obszerne wyjaśnienia, a także odpowiedzi na wszystkie pytania Prokuratora, to tylko przyjęta "linia obrony". Czy to znaczy, że przytaczanie faktów i mówienie prawdy to coś nagannego? Tak, moją linią obrony jest mówienie prawdy. I będę w tym konsekwentny. Sąd, rozpatrując wniosek o tymczasowe aresztowanie, był w stanie spojrzeć na sprawę w sposób wnikliwy i rzetelny. I to nie dlatego, że stanął przed nim Kamil Durczok, tylko dlatego, że był wolny od nacisków i niezależny - podkreśla Kamil Durczok.

Pod koniec swojego oświadczenia, dziennikarz podziękował wszystkim, którzy go wspierali w tym trudnym dla niego momencie. Poprosił również, aby nie osądzać go zbyt pochopnie, póki sprawa nie zostanie wyjaśniona do końca. 

Dziękuję znajomym i nieznajomym, którzy nie stracili wiary we mnie. Dajecie mi mnóstwo siły. Tych, którzy już mnie osądzili, proszę: nie ferujcie wyroków nie znając szczegółów. Jestem zwykłym obywatelem, takim, jak Wy. Zapewniam, że biorę odpowiedzialność za błędy, które w życiu popełniłem - napisał na koniec Kamil Durczok.

Na końcowe wyniki śledztwa zapewne będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Całe oświadczenie Kamila Durczoka możecie przeczytać poniżej. 

Kamil Durczok został aresztowany na początku grudnia w związku z podejrzeniem o przedstawienie sfałszowanych weksli

KAmil Durczok w sądzie
East News

Wierzycie w jego niewinność?

Kamil Durczok
East News

 

Kamil Durczok z dziewczyną na Instagramie
ONS.pl
Newsy
Kamil Durczok po raz pierwszy o swojej NOWEJ dziewczynie: "Moja partnerka to osoba, która..."
Kamil Durczok po raz pierwszy o swojej NOWEJ dziewczynie: "Moja partnerka to osoba, która..."

Kamil Durczok znów jest zakochany! Od kilku tygodni w mediach pojawia się sporo informacji o nowej miłości dziennikarza. Jego nowa wybranka to 27-letnia Julia Oleś-Miła. Para chętnie pokazuje wspólne zdjęcia na serwisach społecznościowych. Durczok najpierw potwierdził swój nowy związek zaznaczając status "w związku" na Facebooku, a następnie dodał zdjęcia z Julką na Instagramie. Parę łączy nie tylko gorące uczucie, ale też praca nad nowym portalem dziennikarza.  Co o nowej miłości mówi Kamil Durczok? Podczas imprezy ramówkowej Polsatu, spytaliśmy dziennikarza o Julię. Co nam zdradził? Posłuchajcie wideo! ZOBACZ:  Był mistrzem scrabble, kochał swojego psa, kibicował Cracovii - Olejnik, Werner, Durczok żegnają i wspominają Grzegorza Miecugowa Kamil Durczok na imprezie Polsatu

Kamil Durczok, Julia Oleś
Instagram
Newsy
Kamil Durczok i jego partnerka w lateksie z okazji Halloween. "Mam najspokojniejszy i najgrzeczniejszy strój". Ciężko nam uwierzyć! ;)
Kamil Durczok i jego partnerka w lateksie z okazji Halloween. "Mam najspokojniejszy i najgrzeczniejszy strój". Ciężko nam uwierzyć! ;)
Żona Kamila Durczoka o aferze Wprost
ONS
Newsy
Żona Durczoka o decyzji prokuratury: To pierwsza poważna weryfikacja. Mam nadzieję, że...
Dziennikarka ma pewne wątpliwości

Sprawa Kamila Durczoka wciąż wzbudza wiele emocji. Dziennikarz którego oskarżono o mobbing i molestowanie seksualne swoich pracownic, usłyszał wczoraj dobre wiadomości. Okazało się bowiem, że prokuratura po weryfikacji wszystkich dowodów odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko Durczokowi. Zobacz: Nowe fakty w sprawie Durczoka. Prokuratura nie znalazła dowodów  w głośnej sprawie o molestowanie Z decyzji prokuratury zadowolona jest żona Kamila Durczoka. Dziennikarka w rozmowie z "Faktem" przyznała, że jest to początek walki o odzyskanie dobrego imienia Kamila Durczoka. - Oczywiście cieszę się z decyzji prokuratora. To pierwsza poważna weryfikacja pomówień, plotek i opowieści świadków bez tożsamości. Mam jednak świadomość, że to dopiero początek długiej i niełatwej drogi do odzyskania dobrego imienia Kamila, naruszonego przez oszczerstwa "Wprostu" . Mam nadzieję, że finał tej sprawy nauczy niektórych, że w naszym kraju może być egzekwowana odpowiedzialność za słowo - stwierdziła Marianna Dufek-Durczok. Sprawę Kamila Durczoka skomentował również jego obrońca. - Zakładaliśmy, że prokuratura podejmie taką decyzję, gdyż jest ona zgodna z ze stanem rzeczywistym. Potwierdza też, że Kamil Durczok w swoim ostatnim wywiadzie w Radiu TOK fm mówił prawdę. niezależnie od niedawnej decyzji prokuratury planujemy kolejne działania skierowane w stronę wyjaśnienia i zadośćuczynienia Kamilowi Durczokowi - przyznaje mecenas Jacek Dubois. Co sądzicie o całej sprawie? Zobacz na Polki.pl: Kamil Durczok jakiego nie znacie Zobacz: Czarno-biała sesja Durczoka w "Vivie!" Durczok z plastikowym pistoletem:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner