PILNE
Newsy

Większość obostrzeń zostaje? Co z galeriami, hotelami i restauracjami? Minister zdrowia ogłosił decyzję rządu! 

Większość obostrzeń zostaje? Co z galeriami, hotelami i restauracjami? Minister zdrowia ogłosił decyzję rządu! 

Czy od 1 lutego zaczniemy wracać do "normalności"? Galerie handlowe zostaną otwarte? Co z restauracjami, hotelami i powrotem starszych uczniów do nauczania stacjonarnego? Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o decyzjach rządu! Jakie obostrzenia będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku? Sprawdźcie!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Stopniowe luzowanie obostrzeń

W związku z pandemią koronawirusa i niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu zachorowań władze już wiele tygodni temu wprowadziły w Polsce szereg obostrzeń. Do końca stycznia w naszym kraju obowiązuje "etap odpowiedzialności"- hotele są zamknięte, restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos, nie można organizować wesel, a do szkoły, od blisko dwóch tygodni, chodzą tylko najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Czy od 1 lutego rozpocznie się luzowanie wcześniej wprowadzonych obostrzeń? Jest decyzja władz!

Okazuje się, że od 1 lutego zostaje przedłużony "etap odpowiedzialności"- będzie obowiązywał do 14 lutego! Dalej będzie obowiązywał zakaz otwierania hoteli czy restauracji (jedzenie tylko na wynos). Stoki narciarskie pozostają zamknięte, a osoby wracające transportem zbiorowym z zagranicy będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę. 

Nauczanie równiez pozostaje bez zmian- do szkoły chodzą dzieci z klas 1-3. Starsi uczniowie kontynuują naukę zdalną. Adam Niedzielski zapowiedział, że najwcześniej 14 lutego ogłosi kolejną informację dotycząca ewentualnego powrotu kolejnych uczniów do szkół.

Od 1 lutego nastąpi otwarcie sklepów w galeriach handlowych.

Od najbliższego poniedziałku godziny dla seniorów nie będą obowiązywać! Minister zdrowia zapowiedział również, że od 1 lutego -zachowując reżim sanitarny- mogą zostać otwarte  muzea  i galerie sztuki. 

Zobacz także: W rzeszowskiej szkole również niektórzy uczniowie z klas 4-8 wrócili do nauczania stacjonarnego! Jak to możliwe?

Minister zdrowia ogłosił nowe wytyczne, które będą obowiązywać od 1 lutego.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

Galerie znów będą otwarte?

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

 

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia mówi o terminie, specjalista odpowiada: "W ogóle nie ma co marzyć"
Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole?

Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole? Jest nowy komentarz ministra zdrowia. Adam Niedzielski mówi o możliwym terminie zakończenia nauczaina zdalnego, przynajmniej dla części uczniów. Ale uwaga, specjaliści hamują te dość optymistyczne wizje.  Kiedy nastąpi koniec nauki zdalnej? W związku z pandemią koronawirusa i nagłym wzrostem liczby osób zakażonych władze już kilka tygodni temu zdecydowały, że uczniowie - podobnie jak wiosną - muszą wrócić do nauczania zdalnego. Początkowo miało ono trwać do 29 listopada, jednak w związku z dużą liczbą zachorowń premier ogłosił, że nauczanie zdalne zostanie wydłużone do 23-24 grudnia, później zaś, w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister Zdrowia po raz kolejny przyznał, że ewentualny powrót do szkoły będzie dotyczyć tylko najmłodszych uczniów. Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając - oczywiście - od klas I-III- Adam Niedzielski mówił w wywiadzie dla RMF FM.  A jak komentuje to dr Paweł Grzesiowski? Znany immunolog w rozmowie z portalem interia.pl powiedział, od czego zależy powrót dzieci do szkół. Mówienie, kiedy dzieci mogą wrócić do szkół, uzależnione jest od aktualnej sytuacji. Nie można wyznaczyć żadnej daty, bo od momentu zamknięcia szkół niewiele się nie zmieniło. Dopóki średnie tygodniowe nie spadną poniżej 3 tys., to w o otwarciu szkół....

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Koronawirus w Polsce: Wróci dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier komentuje
Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń mogą wrócić do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń wrócą do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier podczas ostatniej konferencji prasowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! W chwili obecnej władze w Polsce nie zamknęły przedszkoli i szkół podstawowych, ale co się stanie, jeżeli będzie taka konieczność?  Co z zasiłkiem opiekuńczym? Wczoraj, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu jednej doby w Polsce wykryto aż 8099 nowych przypadków koronawirusa - niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczących wzrostu liczby zachorowań władze podjęły decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty 17 października do strefy czerwonej dołączą aż 152 powiaty, w tym m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń i Lublin. Premier zapowiedział, że całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a w strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz organizowania wesel i imprez okolicznościowych. Zmiany dotycząc również uczniów- w strefach żółtych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych rozpoczną nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego. Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nie wykluczył, że w przyszłości również młodsi uczniowie będą musieli wrócić do nauczania zdalnego. Jak premier zareagował na pytanie o możliwość  wprowadzenia nauki zdalnej dla wszystkich uczniów? Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa rozważamy wszelkie scenariusze aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Młodsi uczniowie również wrócą do nauczania zdalnego?! Jest komentarz
Młodsi uczniowie również wrócą do nauczania zdalnego?! Jest komentarz

Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem  uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wkrótce dołączą do swoich starszych kolegów i również będą uczuć się zdalnie? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w jednym z wywiadów odpowiedział na pytanie, czy władze rozważają teraz powrót wszystkich dzieci do nauczania zdalnego.  Co z najmłodszymi uczniami? W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą zakażeń w ostatnich tygodniach władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku dni cała Polska znajduje się w strefie czerwonej w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności restauracji czy ograniczenia przemieszczania się dla seniorów powyżej 70. roku życia oraz dla młodzieży poniżej 16. roku życia. Od 24 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili do nauczania zdalnego - taka forma nauczania ma funkcjonować do 8 listopada. Stacjonarnie nadal uczą się dzieci z klas I-III klas podstawowych. Czy to się wkrótce zmieni? Czy najmłodsi uczniowie również będą korzystać z nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Na ten moment nie. Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach - Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info.  Minister edukacji i nauki odpowiedział również, czy  nauczanie zdalne dla starszych uczniów, które jest...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner