PILNE

Większość obostrzeń zostaje? Co z galeriami, hotelami i restauracjami? Minister zdrowia ogłosił decyzję rządu! 

PILNE

Czy od 1 lutego zaczniemy wracać do "normalności"? Galerie handlowe zostaną otwarte? Co z restauracjami, hotelami i powrotem starszych uczniów do nauczania stacjonarnego? Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o decyzjach rządu! Jakie obostrzenia będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku? Sprawdźcie!

Stopniowe luzowanie obostrzeń

W związku z pandemią koronawirusa i niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu zachorowań władze już wiele tygodni temu wprowadziły w Polsce szereg obostrzeń. Do końca stycznia w naszym kraju obowiązuje "etap odpowiedzialności"- hotele są zamknięte, restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos, nie można organizować wesel, a do szkoły, od blisko dwóch tygodni, chodzą tylko najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Czy od 1 lutego rozpocznie się luzowanie wcześniej wprowadzonych obostrzeń? Jest decyzja władz!

Okazuje się, że od 1 lutego zostaje przedłużony "etap odpowiedzialności"- będzie obowiązywał do 14 lutego! Dalej będzie obowiązywał zakaz otwierania hoteli czy restauracji (jedzenie tylko na wynos). Stoki narciarskie pozostają zamknięte, a osoby wracające transportem zbiorowym z zagranicy będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę. 

Nauczanie równiez pozostaje bez zmian- do szkoły chodzą dzieci z klas 1-3. Starsi uczniowie kontynuują naukę zdalną. Adam Niedzielski zapowiedział, że najwcześniej 14 lutego ogłosi kolejną informację dotycząca ewentualnego powrotu kolejnych uczniów do szkół.

Od 1 lutego nastąpi otwarcie sklepów w galeriach handlowych.

Od najbliższego poniedziałku godziny dla seniorów nie będą obowiązywać! Minister zdrowia zapowiedział również, że od 1 lutego -zachowując reżim sanitarny- mogą zostać otwarte  muzea  i galerie sztuki. 

Zobacz także: W rzeszowskiej szkole również niektórzy uczniowie z klas 4-8 wrócili do nauczania stacjonarnego! Jak to możliwe?

Minister zdrowia ogłosił nowe wytyczne, które będą obowiązywać od 1 lutego.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

Galerie znów będą otwarte?

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44