Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News

Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?

Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dzisiaj, a jutro mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Na informację rządu czekają tysiące pracowników i właścicieli biznesów, którzy w wyniku ograniczeń związanych z koronawirusem stanęli przed widmem poważnych strat, czy nawet bankructwa. Co ogłosi w środę premier Mateusz Morawiecki?

Czy tym razem będzie mowa o otwarciu handlu, punktów usługowych czy np. hoteli? Rąbka tajemnicy uchylił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, padnie konkretna data! Zobaczcie szczegóły.

Zobacz także: Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin!

Data następnego etapu odmrażania gospodarki

Jak zdradził w programie "Koronawirus" na wp.pl minister, na konferencji poznamy szczegóły odmrażania gospodarki. 

- Tak, tematy związane z handlem na pewno, z szeroko pojętą gospodarką, tak jak obiecywaliśmy. Po pierwszych danych, które spłynęły dzisiaj będziemy wiedzieli, że kolejne nasze działania nie spowodowały gwałtownego wzrostu, więc możemy przejść do kolejnych - mówił w wp.pl Łukasz Szumowski.

Jak mówił, rząd chce żeby gospodarka coraz szybciej działała, ale w reżimie sanitarnym. Co ze sklepami i galeriami handlowymi?

- Pamiętajmy, że i sklepy i galerie mają różne funkcje, szczególnie te duże formy handlowe. Na pewno chcemy, by to się odbywało w sposób ostrożny i pod kontrolą.

Jak zapowiedział na konferencji poznamy datę zdejmowania kolejnych ograniczeń.

Jutro poznamy datę, to mogę zdradzić - zapowiedział Szumowski w wp.pl. 

Ale nie wszystkich trzech pozostałych etapów, a tylko kolejnego.

Zobacz także: Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

Konferencja o odmrażaniu gospodarki w środę

Jak już wiadomo, wbrew zapowiedziom, konferencja nie odbyła się we wtorek - decyzje rządu mają być ogłoszone w środę. Poinformował o tym rzecznik rządku Piotr Müller:

Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły dotyczące zasad sanitarnych związanych ze  znoszeniem restrykcji w II etapie. Jutro premier @MorawieckiM przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu - napisał na Twitterze.

Czekacie na te decyzje?

Jak podał rzecznik rządu, konferencja odbędzie się w środę:

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58