Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News
Newsy

Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?

Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dzisiaj, a jutro mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Na informację rządu czekają tysiące pracowników i właścicieli biznesów, którzy w wyniku ograniczeń związanych z koronawirusem stanęli przed widmem poważnych strat, czy nawet bankructwa. Co ogłosi w środę premier Mateusz Morawiecki?

Czy tym razem będzie mowa o otwarciu handlu, punktów usługowych czy np. hoteli? Rąbka tajemnicy uchylił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, padnie konkretna data! Zobaczcie szczegóły.

Zobacz także: Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Data następnego etapu odmrażania gospodarki

Jak zdradził w programie "Koronawirus" na wp.pl minister, na konferencji poznamy szczegóły odmrażania gospodarki. 

- Tak, tematy związane z handlem na pewno, z szeroko pojętą gospodarką, tak jak obiecywaliśmy. Po pierwszych danych, które spłynęły dzisiaj będziemy wiedzieli, że kolejne nasze działania nie spowodowały gwałtownego wzrostu, więc możemy przejść do kolejnych - mówił w wp.pl Łukasz Szumowski.

Jak mówił, rząd chce żeby gospodarka coraz szybciej działała, ale w reżimie sanitarnym. Co ze sklepami i galeriami handlowymi?

- Pamiętajmy, że i sklepy i galerie mają różne funkcje, szczególnie te duże formy handlowe. Na pewno chcemy, by to się odbywało w sposób ostrożny i pod kontrolą.

Jak zapowiedział na konferencji poznamy datę zdejmowania kolejnych ograniczeń.

Jutro poznamy datę, to mogę zdradzić - zapowiedział Szumowski w wp.pl. 

Ale nie wszystkich trzech pozostałych etapów, a tylko kolejnego.

Zobacz także: Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

Konferencja o odmrażaniu gospodarki w środę

Jak już wiadomo, wbrew zapowiedziom, konferencja nie odbyła się we wtorek - decyzje rządu mają być ogłoszone w środę. Poinformował o tym rzecznik rządku Piotr Müller:

Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły dotyczące zasad sanitarnych związanych ze  znoszeniem restrykcji w II etapie. Jutro premier @MorawieckiM przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu - napisał na Twitterze.

Czekacie na te decyzje?

Jak podał rzecznik rządu, konferencja odbędzie się w środę:

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

East News
Newsy
Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej: Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Premier o szczegółach odmrażania gospodarki Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy.  W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie?  Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki  Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki: Od 6 maja  - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli Od 4 maja (po przerwie majowej) - otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny) - otwarcie galerii handlowych , ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba.  - możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne . - otwarte zostaną instytucje kultury. Co z kolejnymi etapami? Bardzo...

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Odmrożenie gospodarki szybciej niż zakładano! Padły konkretne, bliskie daty! Co z galeriami i fryzjerami?
Rzecznik rządu Piotr Müller o kolejnym etapie odmrożenia gospodarki: "Są rozważane pewne przesunięcia"! Kiedy odmrożenie gospodarki?

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że w najbliższych dniach poznamy decyzję rządu w sprawie zdejmowania kolejnych obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa . Okazuje się, że możliwe jest odblokowanie nie tylko II etapu, ale również przesunięcia z etapu III! Jeszcze nie wiadomo, które obostrzenia z III etapu będą zdjęte: Decyzja w sprawie uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki będzie podjęta w najbliższych dniach. Możliwe są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi - powiedział  rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik rządu odniósł się też do słów Jacka Sasina, który w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że już niedługo większość obostrzeń zostanie anulowana.  Zależy jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych - powiedział . Kiedy poznamy decyzję rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Obecnie rząd analizuje dane z ostatniego tygodnia i już w najbliższych dniach na konferencji przedstawi dalszy plan odmrażania gospodarki. W II etapie mają zostać otwarte hotele, niektóre instytucje państwowe, a markety budowlane znów będą działały w weekendy: Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia kolejnego etapu, czyli między innymi otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych czy otwarcia niektórych instytucji publicznych - powiedział Piotr...

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w maseczce
East News
Newsy
Koniec z obowiazkiem noszenia maseczek? Decyzja nawet dziś! Minister Szumowski zdradza szczegóły
Koniec z obowiazkiem noszenia maseczek? Decyzja nawet dziś! Minister Szumowski zdradza szczegóły

Wygląda na to, że już w najbliższych dniach nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej zostanie zniesiony, bądź znacząco zmieniony. Zapowiedział to w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.  Dzisiaj lub jutro poinformujemy o tym wspólnie z premierem - powiedział w radiu Tok FM minister.  Kiedy nakaz zniknie i czy we wszystkich województwach? Okazuje się, że z tym może być różnie. Wiadomo natomiast, że decyzja ma być ogłoszona równocześnie z decyzją o zwiększeniu limitu osób na weselach. Zobacz także:   Rząd znosi kolejne ograniczenia: wiadomo już, co z weselami! Co zapowiedział minister Szumowski? Co z nakazem noszenia maseczek? Jak mówi minister Szumowski, być może w części województw nakaz będzie obowiązywał dłużej niż w innych. W wielu województwach wskaźnik zakażania się wzajemnego spada. Największym problemem są ogniska na Śląsku. Może więc być przesunięcie w czasie, co do niektórych województw. Mamy trzy województwa, w których wskaźnik R jest około jedności - mówił w Tok FM  Wskaźnik R to tzw. współczynnik reprodukcji wirusa. Jeśli R jest mniejsze niż 1 to znaczy, że epidemia hamuje.  Wcześniej minister Szumowski mówił, że nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał do momentu wynalezienia szczepionki na  koronawirusa . Choć prace trwają na całym świecie, szczepionki nadal nie ma, dlaczego więc zakaz znosi? Predykcje mieliśmy znacznie, znacznie gorsze, mamy sytuację bezpieczniejszą niż sądziliśmy - stwierdził minister. W tym tygodniu prawdopodobnie poznamy też datę kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Zobacz także:   Edyta Górniak wyzywa ministra zdrowia do publicznej debaty! "Może zmieni Pan zdanie tak jak w temacie maseczek"...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner