Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści Podręcznej" sprzeciwia się decyzji Trybunału Konstytucyjnego
Instagram
Newsy

Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści podręcznej" sprzeciwia się decyzji TK: "Dlaczego tak wulgarnie? Grzeczne już byłyśmy!" 

Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści podręcznej" sprzeciwia się decyzji TK: "Dlaczego tak wulgarnie? Grzeczne już byłyśmy!" 

Julia Wróblewska dołączyła do tłumu strajkujących na ulicach Warszawy, sprzeciwiających się ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu.

Młoda aktorka na znak swojego protestu opublikowała zdjęcie w charakterystycznym stroju z adaptacji książki "Opowieść Podręcznej": 

Nie zadzieraj z moją wolnością - napisała pod zdjęciem

Julia Wróblewska na protest wybrała się w przebraniu, z ciążowym brzuszkiem i zniczem w ręku. 

Zobacz także: Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Nie tylko Blanka i Baron! Czyj związek zakończył się w ostatnim czasie?

Julia Wróblewska sprzeciwia się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji 

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku w sprawie orzeczenia za niezgodne z konstytucją prawa do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu zbulwersowała tłumy w całym kraju oraz za granicą. Kobiety oraz wpierający je mężczyźni wyszli solidarnie strajkować przeciwko "nieludzkiemu prawu", które ogranicza ich wolną wolę oraz decydowanie według własnego sumienia. 

Ogólnopolski strajk kobiet, który trwa nieprzerwanie od minionego czwartku wsparła także Julia Wróblewska. Na dzisiejszy protest ubrała charakterystyczny strój z serialu "Opowieść Podręcznej". 

Inspiracja książką. Smutną książką - napisała 

Tytułowe "podręczne", czyli kobiety w najgorszej sytuacji społecznej, pozbawione wszelkich praw a ich jedynym i najważniejszym zadaniem jest urodzenie dzieci bezpłodnym rodzinom liderów, bez możliwości uzyskania informacji na temat zdrowia płodów, a niejednokrotnie zmuszane również do rodzenia zdeformowanych dzieci. 

Wkrótce się dowiemy. Co urodzi Warrena? Dziecko zgodnie z ogólnymi oczekiwaniami? A może co innego, niedziecko, z główką jak szpilka, z psim pyszczkiem, podwójnym ciałem albo dziurą w sercu, albo bez ramion czy z błonami pławnymi u rąk i nóg?... Kiedyś, owszem, potrafili to stwierdzić, za pomocą specjalnych urządzeń, ale teraz zabroniono takich praktyk. Zresztą, co z tego, nawet, gdyby wiedziano. I tak nie można przerwać ciąży, obojętnie jaka jest, trzeba ją donosić do końca - ten fragment książki Margaret Atwood opublikowała Julia pod swoim zdjęciem. 

Odniosła się również do tego, dlaczego jej wpisy oraz wyrażanie protestu jest tak mocne: 

Czemu tak wulgarnie? Grzeczne byłyśmy, nie słuchali. Próbowałyśmy prowadzić kulturalne dyskusje, nie słuchali. Miarka się przebrała 

A Wy spieracie strajk kobiet? 

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

Julia Wróblewska sprzeciwia się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu

Julia Wróblewska w stroju z
Instagram

Na dzisiejszy strajk kobiet wybrała się w kontrowersyjnym stroju z serialu "Opowieść Podręcznej". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wróblewska (@juleczkaaa_jula)

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Julia Wróblewska pobita podczas protestu na Strajku Kobiet
East News
Newsy
Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet! "Dostałam w ramiona, biodra i nerki". Napastnicy mieli noże!
Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet! "Dostałam w ramiona, biodra i nerki". Napastnicy mieli noże!

Julia Wróblewska brała dziś udział w strajku kobiet w Warszawie. Wraz z tysiącem protestujących sprzeciwiała się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Podczas protestu na ulicach Warszawy została pobita!  Dostałam w ramiona, biodra i nerki. Mam sztuczny brzuszek i bez problemu można pomyśleć, że jestem w ciąży. Klasa! - relacjonowała w sieci Koniecznie zobaczcie jej wpis! Zobacz także:  Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści podręcznej" sprzeciwia się decyzji TK: "Dlaczego tak wulgarnie? Grzeczne już byłyśmy!" Julia Wróblewska pobita na Strajku Kobiet w Warszawie  Julia Wróblewska relacjonowała w sieci przebieg Strajku Kobiet w Warszawie, na którym się pojawiła. Tysiące manifestujących zablokowało strategiczne miejsca w Warszawie m. in. aleje Jerozolimskie, ul. Świętokrzyską czy ul. Marszałkowską. Nie obyło się bez dramatycznych incydentów. W okolicach ul. Puławskiej samochód potrącił dwie kobiety. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.   Dochodziło również do aktów agresji. Ofiarą jednego z nich padła Julia Wróblewska:  Młodzież Wszechpolska bije kobiety. Zostałam popchnięta przez gościa, który był ode mnie większy i silniejszy. (...) P ozdrawiam ONR napie*dalające kobiety. Za*ebisty przykład. Dziękuję za siniaka + mam sztuczny brzuszek i bez problemu można pomyśleć, że jestem w ciąży. Klasa!  - relacjonowała na Instagramie.  Młoda aktorka ostrzegała innych protestujących, aby omijali niebezpieczną okolicę:  Młodzież wszechpolska broni sobie kościółka i wyskakują z nożami na ludzi a policja broni kogo? ICH! Omijajcie okolice teatru Buffo. Już zbladłam, piję wodę, trochę mi...

BMW wjechało w tłum protestujących podczas strajku kobiet
East News
Newsy
BMW wjechało w protestujących w Warszawie! Sprawca wypadku uciekł! Jest drastyczne nagranie
BMW wjechało w protestujących w Warszawie! Sprawca wypadku uciekł! Jest drastyczne nagranie

Dziś w całej Polsce odbywają się protesty w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. W Warszawie doszło do wypadku. Samochód BMW potrącił dwoje protestujących. Jedna z kobiet trafiła do szpitala. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.  Zobacz także:  Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..." Wypadek podczas protestu w Warszawie. Czy są ofiary?  Do mrożących krew w żyłach scen doszło około dziś godz. 17:00 przy ul. Puławskiej. W okolicach skrzyżowania z ulicą Goworka kierowca BMW wjechał w grupę protestujących podczas strajku kobiet. Potrącił dwie osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala - przekazała do ogólnej wiadomości  Oktawia Kromer z "Gazyty Wyborczej".  Zdarzenie to potwierdził Piotr Świstak ze  Stołecznej Komendy Policji w rozmowie z TVN24:  Jedna z nich z drobnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Druga oddaliła się z miejsca zdarzenia  Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannym pomocy. Trwają poszukiwania.  Zobacz także:  Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści podręcznej" sprzeciwia się decyzji TK: "Dlaczego tak wulgarnie? Grzeczne już byłyśmy!" Kierowca BMW wjechał w tłum prostestujących i uciekł z miejsca wypadku! Dramatyczne wideo jest dostępne w sieci.  Jedna z potrąconych kobiet trafiła do szpitala. W Warszawie już dawno nie było tak tłumnych protestów. Przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego strajkują również znani.   

Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści Podręcznej" sprzeciwia się decyzji Trybunału Konstytucyjnego
Instagram
Newsy
Julia Wróblewska pokazała obrażenia po pobiciu na Strajku Kobiet w Warszawie "Dostałam w ramiona, biodra i nerki"
Julia Wróblewska pokazała obrażenia po pobiciu na Strajku Kobiet w Warszawie "Dostałam w ramiona, biodra i nerki"

Julia Wróblewska została pobita podczas wczorajszego Strajku Kobiet w Warszawie. Od razu po zajściu relacjonowała w sieci, że dostała w ramiona, biodra i nerki:  Mam sztuczny brzuszek i bez problemu można pomyśleć, że jestem w ciąży. Klasa! - mówiła na Instastory. Teraz pokazała jak wyglądają jej obrażenia po ataku.  Zobacz także:  Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet! "Dostałam w ramiona, biodra i nerki". Napastnicy mieli noże! Julia Wróblewska pokazała obrażenia po pobiciu podczas Strajku Kobiet Julia Wróblewska dołączyła wczoraj do Strajku Kobiet na ulicach Warszawy. Na manifestację wybrała się w charakterystycznym stroju z serialowej adaptacji powieści "Opowieści Podręcznej". Szokująca historia opisana w książce ma swoje odzwierciedlenie w aktualnej sytuacji Polek, które decyzją Trybunału Konstytucyjnego straciły prawo do decydowania o aborcji w przypadku trwałych i nieodwracalnych wad płodu.  Podczas wczorajszego protestu doszło do wielu zamieszek. Miały miejsce przepychanki z policją, kierowca BMW wjechał w protestujących i uciekł z miejsca zdarzenia. Na Pl. Trzech Krzyży doszło także do brutalnych napaści. Ofiarą jednej z nich padła Julia Wróblewska:  Młodzież Wszechpolska bije kobiety. Zostałam popchnięta przez gościa, który był ode mnie większy i silniejszy. (...) P ozdrawiam ONR napie*dalające kobiety. Za*ebisty przykład. Dziękuję za siniaka + mam sztuczny brzuszek i bez problemu można pomyśleć, że jestem w ciąży. Klasa!  - relacjonowała na Instagramie.  Po powrocie do domu pokazała jak wygląda jej ciało po brutalnym ataku. Na plecach Julii Wróblewskiej widać ogromne siniaki oraz zadrapania. Ma również rany na lewej dłoni. Pomimo obrażeń, których...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner