Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji
East News
Newsy

Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Agnieszka Chylińska wspiera protesty kobiet wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, w której orzekł za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Wokalistka prywatnie jest mamą dwóch "dzieciaków szczególnej troski" i postanowiła nie milczeć na temat aktualnej sytuacji w kraju. Dziś zdecydowała się zabrać głos po raz drugi: 

Ja Agnieszka Chylińska jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka - zaczęła swój apel

Jej wpis jest bardzo mocny!

Zobacz także: Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!"

"Mam talent": Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnikowi. To nowy hit YouTube'a! 

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego 

Agnieszka Chylińska po raz drugi zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Za pierwszym razem opublikowała poruszające nagranie, w którym opowiedziała na własnym przykładzie, jak wygląda życie z chorymi dziećmi. Wokalistka jest dzielną mamą trójki wspaniałych dzieci: Ryszarda, Estery i Krystyny. Dwoje z nich są "dziećmi szczególnej troski". 

Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci - powiedziała w nagraniu. 

Agnieszka Chylińska podkreśliła wówczas, że jest to kwestia sumienia i nie nikomu niczego zakazywać ani nakazywać. Określiła takie zachowanie jako "nieludzkie". Dziś po raz kolejny postanowiła przedstawić swoje stanowisko w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku ciężkich wad genetycznych płodu: 

Ja Agnieszka Chylińska jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuje przeciwko atakowi, prześladowaniu i karaniu tych, którzy myślą i żyją inaczej - napisała na Instagramie

Zobacz także: Agnieszka Chylińska pierwszy raz o swoim "wyjątkowym" dziecku! Rozpłakała się podczas wywiadu

Agnieszka Chylińska wspiera strajk kobiet. Wokalistka, a przede wszystkim mama dzieci "szczególnej troski" wystosowała swój apel:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

To nie jest pierwszy raz, kiedy Agnieszka Chylińska zabiera głos w sprawie wyroku w sprawie ograniczenia praw kobiet do aborcji w przypadku ciężkich wad genetycznych płodu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Agnieszka Chylińska jest mamą troga dzieci, z czego z czego dwójka to "dzieciaki szczególnej troski".

Agnieszka Chylińska o reklamie

Zobacz także
Klaudia El Dursi w białym szlafroku

Burza po wpisie Klaudii El Dursi. Reklamowała płaszcz we wpisie o... decyzji Trybunału Konstytucyjnego! "Niefortunne i nierozważne"

Gwiazdy o decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 

Agnieszka Chylińska w niebieskiej koszulce z żółtym napisem OK!
East News
Newsy
Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!"
Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!"

Agnieszka Chylińska postanowiła zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Piosenkarka opublikowała poruszające nagranie, w którym odniosła się do tego, co właśnie się stało oraz do tego jak naprawdę wygląda życie z chorymi dziećmi... na jej własnym przykładzie. Agnieszka ma troje dzieci : Ryszarda (2006), Esterę (2010) oraz Krystynę (2013), z czego dwójka to "dzieciaki szczególnej troski". Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! Agnieszka Chylińska bardzo rzadko i zdawkowo mówi o swoim życiu prywatnym, w tym o swoich dzieciach. Tym razem postanowiła zrobić jednak wyjątek. Opowiedziała o tym, jak wygląda życie z dzieckiem, które wymaga "szczególnej troski". Co to znaczy? Chylińska nigdy nie mówiła o chorobie swoich dzieci, ale pisząc książkę "Giler, trampolina i reszta świata" powiedziała, że chciałaby  "opowiedzieć więcej o sobie i o byciu mamą "wyjątkowego" dziecka".  Bohater książki Chylińskiej ma autyzm: Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci - powiedziała...

Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści Podręcznej" sprzeciwia się decyzji Trybunału Konstytucyjnego
Instagram
Newsy
Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści podręcznej" sprzeciwia się decyzji TK: "Dlaczego tak wulgarnie? Grzeczne już byłyśmy!" 
Julia Wróblewska w stroju z "Opowieści podręcznej" sprzeciwia się decyzji TK: "Dlaczego tak wulgarnie? Grzeczne już byłyśmy!" 

Julia Wróblewska dołączyła do tłumu strajkujących na ulicach Warszawy, sprzeciwiających się ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Młoda aktorka na znak swojego protestu opublikowała zdjęcie w charakterystycznym stroju z adaptacji książki "Opowieść Podręcznej":  Nie zadzieraj z moją wolnością - napisała pod zdjęciem Julia Wróblewska na protest wybrała się w przebraniu, z ciążowym brzuszkiem i zniczem w ręku.  Zobacz także:  Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..." Julia Wróblewska sprzeciwia się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji  Decyzja Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku w sprawie orzeczenia za niezgodne z konstytucją prawa do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu zbulwersowała tłumy w całym kraju oraz za granicą. Kobiety oraz wpierający je mężczyźni wyszli solidarnie strajkować przeciwko "nieludzkiemu prawu", które ogranicza ich wolną wolę oraz decydowanie według własnego sumienia.  Ogólnopolski strajk kobiet, który trwa nieprzerwanie od minionego czwartku wsparła także Julia Wróblewska. Na dzisiejszy protest ubrała charakterystyczny strój z serialu "Opowieść Podręcznej".  Inspiracja książką. Smutną książką - napisała  Tytułowe "podręczne", czyli kobiety w najgorszej sytuacji społecznej, pozbawione wszelkich praw a ich jedynym i najważniejszym zadaniem jest urodzenie dzieci bezpłodnym rodzinom liderów, bez możliwości uzyskania informacji na temat zdrowia płodów, a niejednokrotnie zmuszane również do rodzenia zdeformowanych dzieci.  Wkrótce się...

Agnieszka Chylińska
Newsy
Agnieszka Chylińska podzieliła się swoją dramatyczną historią: "Macierzyństwo solidnie mi dokopało!"
Agnieszka Chylińska podzieliła się swoją dramatyczną historią: "Macierzyństwo solidnie mi dokopało!"

Agnieszka Chylińska (44) nigdy wcześniej tak otwarcie nie dzieliła się ze światem swoim życiem prywatnym. Wydana w zeszłym roku książka Chylińskiej „Giler, trampolina i reszta świata”, jak mówiła autorka, dotyczyła m.in. „bycia mamą wyjątkowo »wyjątkowego« dziecka”, a tak powszechnie określa się dzieci ze spektrum autyzmu , ale dopiero na początku tego roku Chylińska przyznała, że jest inspirowana jej osobistymi doświadczeniami. Dlaczego teraz zdecydowała się o swojej sytuacji powiedzieć wprost? „Zrobiło mi się ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło”, mówiła w nawiązaniu do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją, co spowoduje zakazanie jej przez prawo. Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! „Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo, dlatego szczególnie mnie, jako mamie, jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci i osoby niepełnosprawne (...), a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci”, mówiła Chylińska, mama trójki: 14-letniego Rysia, 10-letniej Esterki i 7-letniej Krysi. MACIERZYŃSTWO BEZ RETUSZU  Chylińska zawsze miała odwagę żyć w zgodzie ze sobą. Kiedy w 2006 roku urodziła synka, jako jedna z pierwszych znanych Polek przyznała, że macierzyństwo bywa ekstremalnie trudnym doświadczeniem. Po felietonie Chylińskiej, w którym m.in. pisała, że „poród był potwornym cierpieniem”, a ona, z powodu ciągle płaczącego dziecka, ma „oczy na zapałki”, wybuchł skandal....

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik