Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji
East News

Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji
East News

Agnieszka Chylińska wspiera protesty kobiet wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, w której orzekł za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Wokalistka prywatnie jest mamą dwóch "dzieciaków szczególnej troski" i postanowiła nie milczeć na temat aktualnej sytuacji w kraju. Dziś zdecydowała się zabrać głos po raz drugi: 

Ja Agnieszka Chylińska jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka - zaczęła swój apel

Jej wpis jest bardzo mocny!

Zobacz także: Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!"

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego 

Agnieszka Chylińska po raz drugi zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Za pierwszym razem opublikowała poruszające nagranie, w którym opowiedziała na własnym przykładzie, jak wygląda życie z chorymi dziećmi. Wokalistka jest dzielną mamą trójki wspaniałych dzieci: Ryszarda, Estery i Krystyny. Dwoje z nich są "dziećmi szczególnej troski". 

Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci - powiedziała w nagraniu. 

Agnieszka Chylińska podkreśliła wówczas, że jest to kwestia sumienia i nie nikomu niczego zakazywać ani nakazywać. Określiła takie zachowanie jako "nieludzkie". Dziś po raz kolejny postanowiła przedstawić swoje stanowisko w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku ciężkich wad genetycznych płodu: 

Ja Agnieszka Chylińska jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuje przeciwko atakowi, prześladowaniu i karaniu tych, którzy myślą i żyją inaczej - napisała na Instagramie

Zobacz także: Agnieszka Chylińska pierwszy raz o swoim "wyjątkowym" dziecku! Rozpłakała się podczas wywiadu

Agnieszka Chylińska wspiera strajk kobiet. Wokalistka, a przede wszystkim mama dzieci "szczególnej troski" wystosowała swój apel:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

To nie jest pierwszy raz, kiedy Agnieszka Chylińska zabiera głos w sprawie wyroku w sprawie ograniczenia praw kobiet do aborcji w przypadku ciężkich wad genetycznych płodu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Agnieszka Chylińska jest mamą troga dzieci, z czego z czego dwójka to "dzieciaki szczególnej troski".

Agnieszka Chylińska o reklamie

 

Więcej na temat Agnieszka Chylińska
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13