Dyrektor programowy TVP w rozmowie z mediami zdradził datę premiery filmu o Annie Przybylskiej i opowiedział o szczegółach pracy nad produkcją. O tym, że powstanie film o niezapomnianej aktorce, zaledwie kilka tygodni temu poinformował jej mąż, Jarosław Bieniuk. Teraz dyrektor TVP wyznał, na kiedy jest zaplanowana premiera dokumentu i opowiedział o współpracy z mężem i mamą Anny Przybylskiej.

Reklama

Data premiery filmu o Annie Przybylskiej

Anna Przybylska zmarła dokładnie 5 października 2014 roku. Aktorka odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Uwielbiana gwiazda wielu filmowych i serialowych hitów przegrała trudną walkę z rakiem trzustki. Po śmierci Anny Przybylskiej w mediach często pojawiały się informacje, że powstanie film upamiętniający kochaną przez widzów aktorkę, jednak dopiero teraz rodzina zdecydowała się wziąć udział w tym wyjątkowym dla nich projekcie.

Kilka tygodni temu Jarosław Bieniuk opublikował fragmenty prywatnych nagrań z Anną Przybylską i potwierdził, że powstanie film dokumentalny o jego zmarłej żonie. Teraz dyrektor programowy TVP w rozmowie z portalem pomponik.pl zdradził, że premiera filmu zaplanowana jest w rocznicę śmierci Anny Przybylskiej, 5 października.

Krystian Kuczkowski przyznał, że rozpoczęły się już prace nad filmem.

Mamy już zgromadzone wszystkie materiały archiwalne, których użyjemy w filmie. Są to materiały zarówno z archiwum Telewizji Polskiej, jak i archiwa prywatne rodziny Anny Przybylskiej. Są to też materiały, które pozyskaliśmy z rynku. Mamy je zgromadzone i udokumentowane. Scenariusz jest gotowy - w rozmowie z portalem pomponik.pl powiedział dyrektor programowy TVP.

Jak dodał, ekipę czekają teraz wywiady z rodziną i przyjaciółmi oraz współpracownikami zmarłej aktorki.

W kwietniu rozpoczynamy montaż. W czerwcu film będzie gotowy, w lipcu post produkcja. W sierpniu będzie czas na działania promocyjne - 5 października będzie premiera. Mam nadzieję, że w Gdyni, ale to nie jest jeszcze pewne. Chciałby, żeby ta premiera była w Gdyni, ponieważ to ukochane miasto Ani i nie wyobrażam sobie, żeby inne miejsce na premierę było lepsze niż Gdynia - dodał.

Zobacz także: Przyjaciółka Anny Przybylskiej pokazała niepublikowane zdjęcie aktorki. "Nasza Ania" piszą internauci

PIOTR FOTEK/REPORTER

Dyrektor programowy TVP opowiedział również o współpracy z rodziną Anny Przybylskiej.

Jarek (Jarosław Bieniuk przyp. red.) to jest fajny facet, otwarty. Życzliwy do współpracy, konkretny. Tak naprawdę o tej współpracy mogę mówić w samych superlatywach. Tak samo świetnie się układa współpraca z mamą Ani, panią Krystyną. Ona stoi na straży tego projektu i pilnuje, aby było tak wszystko tak, jak należy - wyznał w wywiadzie dla portalu pomponik.pl.

Zobacz także: To było ostatnie nagranie z Anią Przybylską! "Do ostatniej chwili przepiękna"

East News, LUKASZ OSTALSKI/REPORTER

Obejrzycie dokument o Annie Przybylskiej?

Zobaczcie wzruszającą zapowiedź produkcji o wyjątkowej aktorce.

Reklama

Zobacz także: Jarosław Bieniuk w szokującym wyznaniu o synku. To działo się w przedszkolu po śmierci aktorki

Reklama
Reklama
Reklama