Monika Zamachowska i Jarosław Kaczyński
Newsy

Jarosław Kaczyński w "Pytaniu na śniadanie" opowiedział o kotach, samotnych porankach i ulubionych potrawach

Jarosław Kaczyński w "Pytaniu na śniadanie" opowiedział o kotach, samotnych porankach i ulubionych potrawach

Jarosław Kaczyński rzadko udziela wywiadów, a już na pewno stara się nie opowiadać o swoim życiu prywatnym. Teraz jednak czołowy polityk PiS postanowił zrobić wyjątek. Jarosław Kaczyński wystąpił jako gość specjalny w "Pytaniu na śniadanie". Dziennikarze mieli szansę spytać go między innymi o jego pracę, przyjaciół, a także ukochane koty. W chwili szczerości Jarosław Kaczyński wrócił też do tragicznych wydarzeń z 2010 roku...

"Byłam trochę zaskoczona" Jak Popek ocenia nową prowadzącą "Pytanie na śniadanie"?

Jarosław Kaczyński gościem "Pytania na śniadanie"

Gdy okazało się, że gościem poniedziałkowego wydania "Pytania na śniadanie" będzie Jarosław Kaczyński, sporo osób przecierało oczy ze zdumienia. Polityk stara się bowiem skupiać głównie na pracy i nie udziela wywiadów oraz nie gości w programach rozrywkowych. Mimo wszystko dał się namówić i przyjął zaproszenie do popularnej śniadaniówki. 

W rozmowie z Moniką Zamachowską i Michałem Olszańskim zdradził między innymi, jak wygląda jego dzień. Rano Jarosław Kaczyński poświęca czas przede wszystkim swoim dwóm kotom: Fionie i Czarusiowi. Polityk jest znany ze swojej miłości do zwierząt, dlatego podczas wywiadu sporo miejsca poświęcił opowieściom o swoich pupilach. 

Koty są bardzo sympatycznymi  zwierzętami. Ja mam dobrą kocicę i złego kota, ale ten zły kot jest też kotem mruczusiem. Jest między nimi pewna konkurencja, nawet nie o jedzenie, tylko o to, gdzie kto śpi. Są najlepsze miejsca i są te gorsze. Najlepsze są w moim pokoju i na moim tapczanie.

Zamachowska zapytała również polityka o grillowanie - niedawno sieć obiegły zdjęcia polityka przy ognisku z kiełbaską. 

Został pan przyłapany na grillowaniu, lubi pan grillować? - zapytała Zamachowska.

Lubię, lubię grillować, ale najbardziej lubię zjeść - odpowiedział Kaczyński. 

Co pan lubi jeść? Ulubione potrawy? - dopytywała prezenterka.

Jestem Polakiem z krwi i kości, lubię bigos, placki kartoflane, pierogi ruskie, lubię schabowego z kapustą, lubię rzeczy z grilla, kiełbasę… - tłumaczył prezes PIS. 

Sam Pan nie gotuje? - dopytywała Monika.

To nie jest tak, że nie potrafię gotować, ale to nie jest to coś, co specjalnie lubię, ale jestem sam, to sobie różne rzeczy sam przygotowuję, obiady głównie w pracy... - odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński żegna zmarłą Jolantę Szczypińską "to bardzo ciężki cios"

Jarosław Kaczyński wrócił też na moment do ciężkich momentów w swoim życiu. Przypomnijmy, że w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej polityk stracił brata oraz bratową. W tym samym czasie jego mama była w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Jarosław Kaczyński przyznał, że długo ukrywał przed nią fakt, iż straciła syna. W tym celu drukował nawet specjalne wydania jednego z dzienników, gdzie umieszczał informacje, że jego brat z żoną są w Ameryce Południowej i przez pyły unoszące się w powietrzu muszą wracać stamtąd statkiem. 

Nie mogłem tego zrobić, kiedy mama była na granicy życia i śmierci - wyznał Jarosław Kaczyński. 

Polityk kilkukrotnie podkreślił, że mama była da niego jedną z najważniejszych osób w życiu. Jej śmierć bardzo go dotknęła. 

To była bardzo ważna osoba w moim życiu (…) Zajmowała się nami na różne sposoby. Była bardzo sympatyczną osobą. Była autorytetem i wsparciem nawet, gdy była bardzo ciężko chora, nawet po tej tragedii - wyznał Jarosław Kaczyński.

Oglądaliście wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na śniadanie"? Jak wasze wrażenia?

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w
East News

Zobacz także
Marta Kaczyńska i Jarosław Kaczyński na odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego

Marta Kaczyńska z mężem, synkiem i córkami na odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Jolanta Szczypińska pogrzeb

Prezydent z żoną i Jarosław Kaczyński na pogrzebie posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej

 

Zdjęcia TVP
TV-Show
"Pytanie na śniadanie" z nowym studiem! Robi wrażenie! ZOBACZ
"Pytanie na śniadanie" z nowym studiem! Robi wrażenie! ZOBACZ

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bIFAexPGRwTnRr58znnMK2YlrhbBSoNgugP8hqwIgZj.77', 'ugfrnserpk', 'lushdkpldorqjgcvkxgtzqoagtmj']);   Nowoczesne, funkcjonalne, klimatyczne i w niezwykłej aranżacji - takie jest właśnie nowe studio programu „Pytanie na śniadanie”, które od ponad 16 lat przyciąga przed telewizory rzesze widzów!   Widzowie kochają „Pytanie na Śniadanie” od 16 lat i najlepszym tego dowodem jest to, że tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przybyło mu prawie 60 tysięcy widzów. Nie spoczywamy na laurach. Jest nowa oprawa, nowa wizualizacja, nowe studio. Piękna telewizja musi być pięknie pokazywana i tacy właśnie jesteśmy – tymi słowami Prezes Zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski otworzył program „Pytanie na Śniadanie”, w której zaprezentowano nową scenografię.    Założeniem projektu nowej scenografii programu śniadaniowego Dwójki było wprowadzenie do studia domowej atmosfery w nowoczesnym wydaniu, z jednoczesnym ukłonem w stronę natury. Główną inspiracją jest architektura poprzemysłowa, czyli dawne magazyny i fabryki przebudowane w lofty. Ideą twórców nowej scenografii studia było także stworzenie większej przestrzeni – udało się to dzięki białym ceglanym ścianom, podniesieniu sufitu oraz dobudowanej antresoli nawiązującej do architektury przemysłowej.   - Chcieliśmy przenieść się do domu, w rodzinną atmosferę, a że sercem domu jest kuchnia, dlatego też rozbudowałam ją i starałam się nadać jej prowansalski charakter – podkreśla autorka scenografii Agata Was.   Zobaczcie relację z otwarcia nowego studia „Pytania na śniadanie”!    Zobacz:  Teresa Lipowska o Polsce: „Bez tej miłości można żyć, ale nie można owocować” Wywiad z aktorką o Polakach i o tym,...

Monika Zamachowska i Michał Olszański
East News
Newsy
"Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"!
"Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"!

W poniedziałkowym wydaniu " Pytania na Śniadanie " pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński . Wywiad z politykiem w "Pytaniu na Śniadaniu" miał pokazać jego inną twarz, ale niestety, nie spotkał się z przychylnością widzów, a największe słowa krytyki zebrali prowadzący, czyli Monika Zamachowska i Michał Olszański, którzy pytali prezesa PiS, czy lubi grillować lub ile ma kotów. Po tych pytaniach nie trzeba było długo czekać na słowa krytyki! Prowadzący "Pytania na Śniadanie" w ogniu krytyki Jarosław Kaczyński w "Pytaniu na Śniadanie" opowiadał o swoich ulubionych potrawach, zwierzętach, a także mamie czy przyjaciołach, którzy nie są związani z polityką. Wywiad z prezesem PiS nie zachwycił jednak ani internautów, ani dziennikarzy czy publicystów. Jedną z osób, która go skomentowała, była Karolina Korwin Piotrowska, która ironiczne napisała: Nowe standardy dziennikarskie Pod jej wpisem nie zabrakło ostrych opinii. To już nie jest dziennikarstwo, tylko dno dna. Takiej wazeliny już dawno nie widziałam. Żal mi Pana Michała, bo zawsze miałam o nim dobre zdanie. Uwaga, ilość wazeliny, jaka wylewała się z ekranu, groziła zepsuciem sprzętu. Pani Zamachowska coraz bardziej mnie zawstydza - czytamy. Podobne komentarze można przeczytać w serwisie "Pytania na Śniadanie" pod opublikowanym wywiadem z Jarosławem Kaczyńskim. Poziom wazeliny w tym upadłym kabarecie przekracza wszelkie normy. Monika Richardson wychodzi z siebie żeby zadowolić Pana Prezesa towarzysko Ci ustawieni prowadzący skaczą nad nim jak nad dzieckiem - piszą internauci. Co jednak ciekawe, niektórzy internauci stanęli w obronie prowadzących "Pytania na Śniadanie", tłumacząc ich, że w programie śniadaniowym nikt nie będzie...

Michał Olszański, Monika Zamachowska PNŚ
Easntnews
Newsy
Olszański tłumaczy się z wywiadu z Kaczyńskim! "Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł"
Olszański tłumaczy się z wywiadu z Kaczyńskim! "Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł"

Ten wywiad zdecydowanie przejdzie do historii, jednak nie do końca wiadomo, czy o taki rozgłos produkcji TVP chodziło. Na początku tygodnia Jarosław Kaczyński  był gościem " Pytania na śniadanie ". Prezes Prawa i Sprawiedliwości opowiedział o kotach, pracy oraz o samotnych porankach.  Rozmowę z politykiem poprowadzili Monika Zamachowska i Michał Olszański. Teraz dziennikarz tłumaczy się z wywiadu. Olszański komentuje wywiad z Kaczyńskim W poniedziałek Jarosław Kaczyński przyjął zaproszenie do porannego programu śniadaniowego i zdradził widzom, jak wygląda jego dzień oraz co najbardziej lubi jeść. Okazało się, że prezes PiS nie lubi rano wstawać, uważa się za sowę lub inaczej " puchacza ", a oczkiem w jego głowie są dwa koty, które posiada: Fiona i Czaruś.  Zobacz także:   "Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"! Pytania Olszańskiego i Zamachowskiej bardzo zaskoczyły widzów. Ci po programie  nie pozostawili na prowadzących suchej nitki. Dlaczego dziennikarze pytali prezesa, czy lubi grillować? Olszański wytłumaczył się z rozmowy w naTemat.pl. - Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. "Pytanie na śniadanie" to audycja poranna, lifestylowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja - powiedział Olszański. Dodał, że "nie był entuzjastą tego pomysłu", jednak władze TVP wybrali jego i Monikę do przeprowadzenia wywiadu.  - Nie ukrywałem, że jest to dla mnie sytuacja trudna, ale po chwili zastanowienia, musiałem podjąć decyzję. Skoro kierownictwo "PnŚ" ma taką wizję,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik