Jakub Rzeźniczak o leczeniu syna
Instagram @magdalena___stepien @jakubrzezniczak25
Newsy

Jakub Rzeźniczak odpowiada Magdalenie Stępień: "Kwestie finansowe były dla mnie podrzędne"

Jakub Rzeźniczak wydał oświadczenie w sprawie synka oraz relacji z Magdaleną Stępień: Zostałem oskarżony, mam już sił zmagać się z nieprawdą"

Po ostatnim emocjonalnym nagraniu Magdaleny Stępień i jej zapewnieniom, że nie ma pomocy ze strony Jakuba Rzeźniczaka, sportowiec postanowił przerwać milczenie. Jakub Rzeźniczak zabrał głos w sprawie leczenia syna oraz konfliktów z była partnerką, Magdaleną Stępień: 

Postanowiłem to zrobić pierwszy i ostatni raz - zapowiedział. 

Jakub Rzeźniczak podtrzymuje, że nie jest za leczeniem syna w Izraelu, ponieważ dokładnie taką samą pomoc maluch miał otrzymywać w Polsce, w Centrum Zdrowia Dziecka: 

Ostatecznie zgodziłem się na wyjazd Oliwiera pod naporem ciężkich oskarżeń mamy Oliwiera, jakoby choroba Syna była efektem stresu (co jest nieprawdą) oraz że wszelkie konsekwencje związane z pozostaniem Oliwiera w Polsce będą moją winą.

Jakub Rzeźniczak podkreślił, że ma już dość medialnych wojen: 

Zostałem oskarżony wielokrotnie i nie mam już sił zmagać się z nieprawdą i chcę przedstawić, co udało mi się ustalić.

Jakub Rzeźniczak opublikował długie oświadczenie w sprawie leczenia syna i konfliktów z Magdaleną Stępień. 

Edyta Zając zabrała głos w sprawie Magdy Stępień i Jakuba Rzeźniczaka: "Powiem szczerze..."

Oświadczenie Jakuba Rzeźniczaka w sprawie leczenia syna 

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak mają chore dziecko. Mały Oliwier walczy z rzadkim guzem wątroby. Aktualnie leczy się w szpitalu w Izraelu, gdzie przebywa wraz z mamą. Jakub Rzeźniczak początkowo nie godził się na leczenie chłopca za granicą, argumentując że Oliwier ma taką samą opiekę zapewniona w Polsce. By mógł wylecieć w sieci została zorganizowana zbiórka. Niedawno do sieci trafiły zdjęcia Jakuba Rzeźniczaka zajmującego się synem w szpitalu w Izraelu. Internauci byli przekonani, że rodzicom udało się dojść do porozumienia w walce o zdrowie i życie dziecka. Leczenie chłopca okazało się być kosztowne. Magdalena Stępień założyła drugą zbiórkę na leczenie syna. Jakub Rzeźniczak nie zabierał głosu w sprawie dziecka. Internauci nie mieli litości dla Jakuba Rzeźniczaka apelując: "Gdzie post o zbiórce dla syna?". Kilka dni temu Magdalena Stepień opublikowała rozpaczliwe wideo, w którym przyznała, że ma być zastraszana przez ojca dziecka. Jakub Rzeźniczak postanowił przerwać milczenie i wypowiedział się na temat swojego stanowiska i zaangażowania w walkę o życie dziecka: 

Od kilku dni biję się z myślami, czy komentować to co się wydarzyło parę dni temu. Postanowiłem to zrobić pierwszy i ostatni raz. Zdrowie mojego synka Oliwierka było dla mnie od początku najważniejsze. Chciałem wam załączyć oświadczenie z którego się dowiedziecie, czego udało mi się dowiedzieć o jego stanie zdrowia i w którym miejscu jest, jeśli chodzi o leczenie. Chciałbym was również prosić o to byście uszanowali prywatność moją i Oliwiera, byśmy mogli skupić się tylko i wyłącznie na leczeniu i ratowaniu jego życia - mówił w nagraniu na Instagramie. 

Magdalena Stępień o zastrzaszaniu przez Jakuba Rzeźniczaka
East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Instagram @magdalena___stepien

Zobacz także: Magdalena Stępień pokazała zdjęcie Oliwiera po chemioterapii. "Oli nadal zaskakuje lekarzy"

Jakub Rzeźniczak o leczeniu syna: "Ne jestem za tym, żeby kontynuował leczenie w Izraelu"

Jakub Rzeźniczak postanowił wypowiedzieć się na temat zdrowia swojego dziecka. Kilka tygodni temu poinformował, że nie jest za wylotem Oliwiera i Magdaleny Stepień na leczenie do Izraela, ponieważ synek ma taką samą opiekę zapewnioną w Polsce. W nowym oświadczeniu podtrzymuje to zdanie. Jakub Rzeźniczak przedstawia, czego dowiedział się od lekarzy i dodaje, że próbował dogadać się z Magdaleną Stępień: 

Od momentu zdiagnozowania u Oliwiera nowotworu wątroby konsultowałem jego przypadek u najlepszych lekarzy w Polsce, żeby dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat, na temat możliwych metod leczenia, ośrodków, w których można by leczyć mojego Syna. Starałem się robić to w ciszy ze względu na dobro Oliwiera. Moje zdanie wielokrotnie przedstawiałem mamie Oliwiera. Nie byłem za wyjazdem Oliwiera do Izraela i nie jestem za tym, żeby tam kontynuował leczenie. Wszystkie osoby i instytucje zajmujące się leczeniem nowotworów u dzieci, u których zasięgnąłem opinii, nie znały placówki w Izraelu, a w leczeniu tak rzadkich typów nowotworu doświadczenie jest najważniejsze. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie Oliwier był leczony od momentu wykrycia choroby, nalegali, by nie robić przerwy w podawaniu chemii i ewentualny wyjazd za granice odłożyć w czasie, bo guzy nowotworowe u dzieci w odróżnieniu od dorosłych namnażają się w błyskawicznym tempie. Mówili też, że możliwe, że pojawi się szansa na operację po podaniu kolejnej dawki chemioterapii. Mama Oliwiera zdecydowała się jednak na wyjazd w trakcie podawania chemii - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie. 

Tak Jakub Rzeźniczak zajmuje się synem
Instagram

Zobacz także: Magdalena Stępień opublikowała poruszające zdjęcie Oliwiera. Ten opis chwyta za serce!

Jakub Rzeźniczak leczeniu synka: "Kwestie finansowe były dla mnie podrzędne"

Jakub Rzeźniczak dodaje, że Oliwier stracił nieco czasu w kwestii leczenia, ponieważ przerwane w Polsce badania musiał zacząć od początku: 

Kiedy Oliwier trafił do Izraela musiał raz jeszcze przejść serię tych samych badań, które miał wcześniej w Polsce. A chemię podano mu dopiero po 3 tygodniach od przyjęcia do szpitala w Tel Avivie. Ostatecznie zgodziłem się na wyjazd Oliwiera pod naporem ciężkich oskarżeń mamy Oliwiera, jakoby choroba Syna była efektem stresu (co jest nieprawdą) oraz że wszelkie konsekwencje związane z pozostaniem Oliwiera w Polsce będą moją winą. W leczeniu nowotworowym rodzice są w stanie zrobić wszystko i kwestie finansowe były dla mnie podrzędne. Liczyły się realne fakty medyczne.

Magda Stępień smutna i Jakub Rzeźniczak
EMPICS Sport/EAST NEWS, magdalena___stepien

Zobacz także: Jakub Rzeźniczak ostro do fanki wytykającej mu drogi pasek. Nawiązał do chorego synka

Jakub Rzeźniczak zastraszał Magdalenę Stępień? Sportowiec zabrał głos

Po nagraniu, w którym Magdalena Stępień zasugerowała, że nie otrzymuje pomocy finansowej od Jakuba Rzeźniczaka oraz słowach, że jest "zastraszana", sportowiec postanowił zabrać głos. 

Jednakże sytuacja w ostatnich dniach zmieniła się diametralnie. Zostałem oskarżony wielokrotnie i nie mam już sił zmagać się z nieprawdą i chcę przedstawić, co udało mi się ustalić.

Jakub Rzeźniczak opowiedział o szczegółach leczenia synka. Przyznał, że według lekarzy w Polsce, leczenie Oliwiera za granicą nie różni się od tego, które miał w Polsce:  

Po konsultacjach z największymi autorytetami medycznymi w Polsce, które mają ogromne doświadczenie w leczeniu nowotworów u dzieci na podstawie wszystkich wyników badań z Polski i Izraela dowiedziałem się, że całe leczenie oraz zakres badań, które realizowane są w Izraelu nie odbiegają od leczenia i badań, które Oliwier miałby zagwarantowane w CZD. Diagnoza postawiona w Polsce również została potwierdzona. Protokół europejski, którym leczony jest Oliwier w Izraelu był stosowany w przypadku Oliwiera również w CZD. Dodatkowo w CZD Oliwier otrzymał jeden lek, który dedykowany jest do leczenia RLT, a którego nie otrzymuje w Izraelu.

Jakub Rzeźniczak informuje, że starał się przekonać Magdalenę Stępień do leczenia w Polsce: 

Z każdą konsultacją moje obawy, co do słuszności leczenia w Izraelu się zwiększały i starałem się przekonać mamę Oliwiera do powrotu i kontynuowania leczenia w Polsce, jednak zawsze spotykałem się z natychmiastową odmową oraz brakiem jakiejkolwiek chęci podjęcia rozmowy na ten temat. Mając wiedzę, że leczenie w Izraelu niczym nie odbiega od tego, co Oliwier miałby zapewnione w Polsce - jest dla mnie oczywiste, że leczenie Synka bliżej domu da zarówno jemu, jak i Magdzie większe wsparcie oraz pomoc z mojej strony, naszych rodzin oraz bliskich mamy Oliwiera, a także dużo lepszą komunikację pomiędzy lekarzami a nami jako rodzicami. 

Ponadto przyznał, że nie ma już siły na tolerowanie zachowań Magdaleny Stępień. 

Oliwier Rzeźniczak
jakubrzezniczak25/Instagram

Magdalena Stępień płacze
Instagram @magdalena___stepien
Newsy
Magdalena Stępień z "Top Model" w rozpaczliwym wpisie: "Tej Magdy już nie będzie" 
Magdalena z "Top Model" zalana łzami pisze o Jakubie Rzeźniczaku: "Ojciec mojego dziecka dopiął swego, zniszczył mnie".

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak rozstali się tuż przed narodzinami syna. Po rozstaniu pozostają w konflikcie, który zaczyna być coraz bardziej medialny. Niedawno modelka zarzuciła sportowcowi, że "nie ma litości dla niej w czasie połogu". Teraz opublikowała kolejny rozpaczliwy wpis. W sieci pojawiło się również zdjęcie zapłakanej mamy Oliwiera: Ojciec mojego dziecka dopiął swego, zniszczył mnie totalnie O co chodzi?  Zobacz także:  Magdalena Stępień z "Top Model" urodziła! Pokazała urocze zdjęcie dziecka Magdalena Stępień w rozpaczliwym wpisie o Jakubie Rzeźniczaku  Kilka miesięcy temu, gdy Magdalena Stępień z "Top Model" i Jakub Rzeźniczak ogłosili, że są parą, a potem, że spodziewają się dziecka , nikt nie przypuszczał, że ich związek zakończy się jeszcze przed narodzinami malucha. Syn pary przyszedł na świat w lipcu i otrzymał piękne imię Oliwier. Gdy chłopiec się urodził, Jakub Rzeźniczak był w nowym związku. Sportowiec i modelka nie utrzymują dobrych kontaktów. Ostatnio uczestniczka "Top Model" napisała o samotnym rodzicielstwie w ten sposób:  Ostatnie dni to był jakiś HARDCORE. Gorączka 40 stopni, zapalenie piersi i ja sama z tym wszystkim. Teraz dopiero wiem, jak silna jestem. Ale ten widok wynagradza wszystko - napisała publikując zdjęcie z synkiem.  Teraz w sieci pojawił się kolejny wpis. Magdalena Stępień opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym nawet nie ukrywa w jakim jest stanie. Cała zapłakana poinformowała internautów, że na jakiś czas zawiesza aktywność w mediach społecznoścowych:  Obiecuje, że jak wrócę to tej Magdy już nie będzie. Całuję was. Będzie mi was brakować, bo daliście mi dużo siły i wsparcia, za które z całego serca dziękuję i Oliwier...

Jakub Rzeźniczak zostanie ojcem. Magdalena Stępień z "Top Model" jest w ciąży
Instagram
Newsy
Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień zostaną rodzicami! Gwiazda "Top Model" jest w ciąży
Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień zostaną rodzicami! Gwiazda "Top Model" jest w ciąży

Jakub Rzeźniczak ponownie zostanie ojcem! Jak informuje jeden z serwisów, ukochana sportowca, Magdalena Stępień jest w ciąży. Już niedługo piłkarz i gwiazda "Top Model" powitają na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko!  Zobacz także:  Jakub Rzeźniczak po raz pierwszy pokazał córkę na Instagramie! Inez ma już 3 latka i jest śliczna Jakub Rzeźniczak zostanie ojcem Jakub Rzeźniczak  potwierdził swój związek z Magdaleną Stępień z "Top Model" w minione wakacje. Zakochani nie zwalniają tempa. Niedługo rozpoczną zupełnie nowy i niezwykle ważny etap w życiu! Jak informuje serwis Plotek.pl. sportowiec i modelka niedługo powitają na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko!  Miłość Magdy i Kuby kwitnie.  O dziecku myśleli już od jakiegoś czasu.  Teraz ich marzenie o założeniu rodziny zaczyna się spełniać, ponieważ  Magdzie udało się zajść w ciążę.  Jest bardzo szczęśliwa i podekscytowana  - twierdzi informator serwisu Plotek.pl  Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień jak narazie nie potwierdzili oficjalnie tej radosnej nowiny.  W ostatnim czasie życie uczuciowe Jakuba Rzeźniczaka było bardzo burzliwe. Piłkarz rozstał się z żoną - Edytą Zając, niedługo potem przyznał, że ma córkę. Dziewczynka ma na imię Inez. O matce dziewczynki niewiele wiadomo, ale jak zapewniał sam piłkarz, utrzymuje z nią kontakt. Niedługo później sportowiec pochwalił się kolejnym związkiem - z Magdaleną Stępień znaną z "Top Model". W ich stosunkowo krótkim ale intensywnym związku również nie brakowało kryzysów, jednak udało im się je wspólnie pokonać. Teraz przed nimi zupełnie nowy etap. W końcu niedługo ich rodzina się powiększy! My już teraz...

Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień zostaną rodzicami!
Newsy
Gwiazda "Top Model" zostanie mamą! Pokazała zdjęcie dużego ciążowego brzuszka i USG
Jakub Rzeźniczak i jedna z uczestniczek "Top Model" Magdalena Stępień zostaną rodzicami! Pokazali zdjęcie USG

Wspaniała wiadomość została potwierdzona! Znany polski piłkarz Jakub Rzeźniczak i jedna z uczestniczek "Top Model" (2015 rok, piąta edycja programu TVN) Magdalena Stępień zostaną rodzicami! Skąd to wiemy? Wszystko za sprawą opublikowanych przez nich zdjęć na Instagramie, na których widzimy szczęśliwych przyszłych rodziców - Jakub obejmuje na nich swoją ukochaną i czule dotyka jej brzuszka. Za to Magda na jednym ze zdjęć trzyma w ręku zdjęcie USG. To ostateczny dowód na to, że para już niebawem powita na świecie ich pierwsze wspólne dziecko. Nie ma nic piękniejszego, jak oczekiwanie na narodziny nowego członka rodziny. Czyste szczęście, owoc naszej miłości, na który oboje czekamy z niecierpliwości. Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani tak bardzo, że ciężko to wyrazić w słowach. Dziękuje Ci, Madziu. Jesteście moim szczęściem, a już za kilka miesięcy będziemy razem w trójkę, chociaż w sumie już jesteśmy - napisał Jakub Rzeźniczak na Instagramie. Głos zabrała również Magdalena Stępień: Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego końca roku.  Owoc naszej miłości jest w drodze. Jesteśmy wdzięczni Bogu za nasz "mały’" WIELKI CUD - napisała Magdalena. Zobacz także:  Jakub Rzeźniczak po raz pierwszy pokazał córkę na Instagramie! Inez ma już 3 latka i jest śliczna Jakub Rzeźniczak i jego partnerki W ostatnim czasie Jakub Rzeźniczak rozstał się z żoną - modelką Edytą Zając, niedługo potem przyznał, że ma córkę o imieniu Inez. Rzeźniczak nie chciał mówić wiele o jej matce, ale jak sam zapewniał, utrzymuje z nią stały kontakt. Niedługo później sportowiec pochwalił się kolejnym związkiem - z Magdaleną Stępień znaną z "Top Model". W ich krótkim, ale intensywnym związku, także nie brakowało...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik