Anna i Robert Lewandowscy z córkami, Laurą i Klarą
Newsy

Jakimi rodzicami są Anna i Robert Lewandowscy? Nie rozpieszczają Klary i Laury! Dlaczego? 

Anna i Robert Lewandowscy - jak wychowują swoje córki? Jaki jest ich majątek, i dlaczego nie rozpieszczają dzieci?

Trzy dni po narodzinach swojej drugiej córki, Laury, Robert Lewandowski (31) zamieścił na Instagramie fotkę, na której bawi się z jej starszą siostrą. „Wspólnicy w zbrodni” – brzmi podpis pod zdjęciem, na którym 3-letnia Klara prowadzi auto-zabawkę z odkrytym dachem. Obok niej tata w identycznym, choć pełnowymiarowym samochodzie. To luksusowy Bentley Continental GT Convertible, którego cena sięga nawet 1,5 mln złotych. Dla kapitana reprezentacji Polski to jednak niewielki wydatek. Na samym graniu dla Bayernu Monachium „Lewy” zarabia miesięcznie ponad 7 mln złotych. W zeszłym roku magazyn „Wprost” oszacował majątek Lewandowskich na mniej więcej 450 mln złotych. Taka kwota zdecydowanie pozwala rozpieszczać dzieci do granic możliwości. Jak się jednak okazuje, Anna (31) i Robert wcale nie zamierzają tego robić. 

Ania Lewandowska zdradziła, jakim dzieckiem jest Klara... Tego o córce Ani i Roberta mogliście nie wiedzieć!

Słodko-gorzkie początki 

Lewandowscy dobrze pamiętają własne dziecięce lata – nie były usłane różami. Dzieciństwo Anny skończyło się, gdy miała 12 lat. Tata, operator filmowy Bogdan Stachurski, opuścił rodzinę. Kiedy odszedł, Anna, jej mama i brat Piotr znaleźli się w trudnej sytuacji – pieniędzy brakowało na wszystko.

„Chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas”, wyznała Lewandowska w programie „W roli głównej”.

Dla Roberta czas beztroski skończył się, gdy chłopak miał 16 lat. W marcu 2005 roku po wylewie zmarł jego ukochany tata, Krzysztof. Dwa lata później na obozie sportowym Lewandowski poznał Annę. Szybko się w sobie zakochali i zamieszkali razem, wciąż jednak żyli bardzo skromnie. Ich wspólne miesięczne dochody wynosiły niewiele ponad 2 tys. złotych.

„Składaliśmy się na jedzenie, bo inaczej nie starczyłoby na życie. (...) Pamiętam, kiedyś Robert uszkodził miskę olejową w swoim fiacie i rozpaczał, że musi na naprawę wydać tysiąc złotych. A gdy dostał premię w klubie Znicz Pruszków, przyszedł dumny i powiedział, że polecimy do Egiptu. Ja na to, że nie polecę, bo mnie nie stać, a dołożyć sobie do wakacji nie pozwolę”, wspominała trenerka w „Twoim Stylu”.

Mieli wtedy po 20 lat i mieszkali w małym wynajętym mieszkaniu w bloku komunalnym na owianym złą sławą warszawskim Wrzecionie. Dziś mają kilka domów. Ten, w którym spędzają najwięcej czasu, to nowocześnie urządzona willa w luksusowej dzielnicy Monachium. Na święta Bożego Narodzenia z całą rodziną zjeżdżają do położonego w malowniczej części Warmii Stanclewa, nad jezioro Jełmuń. Z medialnych doniesień wynika, że ogromna posiadłość z krytym strzechą drewnianym domem, prywatną plażą i wielkim ogrodem kosztować miała parę ponad 10 mln złotych. W zeszłym roku Lewandowscy kupili także przestronny apartament w pobliżu Łazienek Królewskich w Warszawie. 

Anna Lewandowska pokazała figurę po porodzie

Bez taryfy ulgowej 

Mimo ogromnej fortuny, jaką zgromadzili, często podkreślają, że to nie pieniądze są podstawą ich rodzinnego szczęścia.

„Dziś są, jutro może ich nie być. Ja jestem po takiej historii życia i te pieniądze dla mnie niosą inną wartość. Kiedyś miałam, później nie miałam, teraz mam. Mój mąż nie miał, teraz ma”, wyznała Anna na łamach „Vivy!”.

Co może zaskakiwać, Lewandowski wciąż zwraca uwagę na ceny w sklepach czy restauracjach.

„To, że mam pieniądze, nie oznacza, że będę płacił za coś trzy razy tyle, kiedy wiem, że to nie jest tyle warte”, mówił w rozmowie z „Wprost”.

Tego szacunku do pieniędzy Lewandowscy chcą również nauczyć córki. Nie zamierzają spełniać ich każdej zachcianki, podawać wszystkiego na tacy, a do szkoły zawozić limuzyną z szoferem. Charaktery Anny i Roberta wyrzeźbił sport. Od małego uczyli się sumienności, pracowitości i dyscypliny.

„Te zasady będziemy przekazywać Klarze: że w życiu nie jest zawsze łatwo, że nie jest kolorowo, że na marzenia i swoje cele trzeba sobie zapracować”, przyznał piłkarz dwa lata temu we „Wprost”.

Lewandowska nieraz mówiła, że odporność i siła to cechy, które chciałaby zaszczepić Klarze. Jest świadoma, że na jej drodze będą pojawiać się trudności, ale zamiast wyręczać córkę w ich rozwiązywaniu, chce nauczyć ją stawiać im czoła.

„Ja jej nie uchronię przed wieloma problemami i nawet nie chcę tego robić, bo ona musi być twarda”, wyznała w rozmowie z portalem MyFitness.

Klara Lewandowska wchodzi do łóżeczka dziecięcego
Instagram

Anna jest też w pełni świadoma zagrożeń, jakie może dla jej córek nieść wychowanie w bogatym domu, trzyma je więc z dala od zbytecznych luksusów i uczy wartości ważniejszych niż bogactwo. Widać to choćby na przykładzie tak prozaicznym jak garderoba Klary.

„Anię stać na wielkie marki, ale stawia na małe polskie manufaktury, i to prowadzone przez inne młode mamy. Chce je w ten sposób wspierać”, wyznała w rozmowie z „Fleszem” jej znajoma.

Lewandowscy wspierają także różne charytatywne akcje i inicjatywy. Parę tygodni temu na walkę z koronawirusem przekazali polskiej służbie zdrowia milion euro. Troski o innych uczą też Klarę.

„Naszej córce od maleńkości wpajamy, że trzeba dzielić się z innymi dziećmi. (...) Klara jest w stanie oddać innym dzieciom wszystko. (...) Od małego powtarzaliśmy, że nie można myśleć tylko o sobie”, wyznała Anna w rozmowie ze „Zwierciadłem”. 

Zobacz także: Tak Anna Lewandowska wygląda 5 dni po porodzie! "Przepięknie!" komentują fani

Robert i Anna otwarcie podkreślają, jak ważne w ich życiu miejsce zajmuje religia. Piłkarz kilka lat temu został nawet ambasadorem akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Obydwoje chcą wychować dzieci w duchu katolickim, bo w takich domach sami się wychowali. Nieraz wspominali, że to właśnie wiara jest źródłem ich siły – tej zawodowej i tej w życiu prywatnym. Ostatni, ale najważniejszy element ich życiowej układanki to rodzina. Zarówno mama Roberta, Iwona Lewandowska, jak i mama Anny, Maria Stachurska, chętnie uczestniczą w wychowaniu Klary, a wkrótce zapewne także Laury. Mimo napiętych grafików Anna i Robert cały wolny czas poświęcają rodzinie. Piłkarz zapewnia, że jest bardzo świadomym tatą. Razem z żoną uczą się szanować czasem niełatwe emocje starszej córki, pomagają Klarze je nazywać, ale dają też sporą przestrzeń na decydowanie o sobie. Chętnie również okazują sobie przy niej czułość.

„Postanowiliśmy sobie, że nie krzyczymy w jej obecności, wciąż się do niej uśmiechamy, witamy ją codziennie pocałunkami, więc i ona rozdaje pocałunki wkoło”, wyznała Anna na swoim portalu Baby by Ann.

Mimo pełnej gotowości babć para stara się jak najmniej korzystać z pomocy osób trzecich.

„Ani zmiana pieluch, ani usypianie nie było dla mnie nigdy problemem. (...) Lubię wieczorami Klarę kąpać, ale uwielbiam też spacery z nią”, mówi Robert.

I choć został ojcem po raz drugi, nie jest mu dane w pełni cieszyć się drugą córeczką. Wkrótce ruszają mecze w lidze niemieckiej, dlatego wszyscy piłkarze bez wyjątku na czas rozgrywek musieli się pożegnać z rodzinami i odbyć obowiązkową kwarantannę w hotelu. Anna więc jest najprawdopodobniej z córeczkami sama. Czy poradzi sobie w nowej sytuacji bez wsparcia męża? Na pewno. W końcu nieraz wspominała, że to właśnie macierzyństwo wzmocniło ją jeszcze bardziej i sprawiło, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. 

Tak Robert Lewandowski powitał w domu Anię i Laurę! Urocza niespodzianka!
Instagram

Zobacz także

Robert Lewandowski wrócił do domu i pokazał piękne rodzinne zdjęcie z żoną i córkami! 

Anna Lewandowska w szarej bluzie

Anna Lewandowska pokazała wózek małej Laury! Znamy markę i zawrotną cenę!

 

Imiona dzieci sportowców. Jak nazwali swoje dzieci Robert Lewandowski, Artur Boruc, Wojciech Szczęsny i inni?
Instagram
Newsy
Lewandowscy dali drugiej córce na imię Laura. A inni polscy sportowcy? Poznaj oryginalne imiona ich dzieci
Lewandowscy dali drugiej córce na imię Laura. A inni polscy sportowcy? Poznaj oryginalne imiona ich dzieci

Robert i Anna Lewandowscy 6 maja powitali na świecie swoją drugą córeczkę. Imię, które dla niej wybrali to Laura. Przypomnijmy, że ich pierwsza córeczka ma na imię Klara. Wielu sportowców zdecydowało się na oryginalne lub zagraniczne imiona dla swoich pociech. Niektóre z nich na pewno znacie, ale są też takie, które mogą was zaskoczyć! Spójrzcie na nasze zestawienie. Zobacz także:  Tak Robert Lewandowski ogłosił narodziny Laury. Pamiętacie, jak zrobił to w dniu narodzin Klary? Robert i Anna Lewandowscy zdecydowali się na tradycyjne imiona dla córek. A jak nazywają się dzieci innych sportowców? Imiona niektórych są naprawdę nietypowe!   

Anna i Robert Lewandowscy, mecz Polska-Izrael na Stadionie Narodowym
Instagram
Newsy
Anna i Robert Lewandowscy kończą trudny dla nich rok: "Wpadła w panikę. Żałuję, że nie poszłam na policję"
Anna i Robert Lewandowscy kończa trudny dla nich rok. Jakie mają plany?

Ten rok należał do najbardziej udanych w karierze sportowej Roberta Lewandowskiego . "Lewy" odebrał niedawno nagrodę FIFA The Best 2020 dla najlepszego piłkarza na świecie. W walce o to trofeum pokonał m.in. Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. „To niesamowite wyróżnienie za lata ciężkiej pracy i przypomnienie, by nigdy nie przestać marzyć. (...) Dziękuję mojej żonie, przyjaciołom i rodzinie za nieustające wsparcie i miłość, które są najmocniejszym fundamentem tego osiągnięcia”, napisał Lewandowski na Instagramie. Niestety, w życiu osobistym Lewandowskiego pojawiły się poważne kłopoty, dlatego wsparcie bliskich przyda mu się teraz bardziej niż kiedykolwiek. Powód? Jak czytamy w "Party", były menedżer piłkarza Cezary Kucharski oskarżył go o nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych i domaga się ogromnego odszkodowania. Robert odpiera te zarzuty, oskarżając byłego współpracownika o „zniesławienie, nękanie i szantaż”. Piłkarza czeka więc zaciekła batalia sądowa, jednak jego priorytetem jest teraz spokój rodziny, bo cała sytuacja mocno odbiła się na życiu prywatnym Lewandowskich. O co były menadżer oskarża Lewandowskiego? Afera z udziałem piłkarza i jego byłego menedżera rozpętała się w połowie września, tuż przed startem Bundesligi. Wtedy niemiecki tygodnik „Der Spiegel” ujawnił, że do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew Cezarego Kucharskiego przeciwko należącej do Lewandowskiego firmie marketingowej RL Management, której był udziałowcem. Wspólnik oskarżył piłkarza, że ten nieprawidłowo rozliczał się z podatków i wykorzystywał firmowe pieniądze do celów prywatnych. Kucharski wypowiedział umowę spółki i teraz domaga się od piłkarza 39 mln złotych odszkodowania, bo na tyle oszacował swój wkład włożony w...

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy
Tomasz Komenda dostał rekordowe odszkodowanie! Na co wyda prawie 13 milionów złotych?
Tomasz Komenda dostał rekordowe odszkodowanie! Na co wyda prawie 13 milionów złotych?

12 mln złotych zadośćuczynienia plus nieco ponad 811 tys. złotych odszkodowania – tyle Tomaszowi Komendzie za 18 lat niesłusznego więzienia przyznał na początku lutego Sąd Okręgowy w Opolu. Niestety, okazuje się, że na wypłatę najwyższego w historii Polski zadośćuczynienia i odszkodowania za niesłuszne pozbawienie wolności Tomasz będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Jak donosi "Party", Komenda już wie, jak zainwestuje niemal 13 mln złotych.  Na co zamierza wydać te pieniądze? Czy zrezygnuje z obecnej pracy w Fundacji Braci Collins i zdecyduje się na wyprowadzkę z kraju? Tomasz Komenda zrezygnuje z pracy? Przez ostatnie trzy lata, odkąd opuścił więzienie, Tomasz odżył. Szczęśliwie się zakochał w Annie Walter, którą poznał na jednym z portali randkowych, przyjął propozycję pracy w Fundacji Braci Collins, a w grudniu 2020 roku spełniło się jego największe marzenie – został tatą małego Filipa . „To były szybkie trzy lata. Kiedy, jak nie teraz? Jestem coraz starszy, a nie coraz młodszy. Uważam, że to powinno wyglądać tak, jak wygląda”, powiedział w „Uwadze!”. Ostatnie miesiące Komenda poświęcił na doszkalanie się. Nie jest tajemnicą, że wszystkiego musiał się uczyć od podstaw. W ramach obowiązków, które pełni w Fundacji Braci Collins, Tomasz rozpoczął kursy na prawo jazdy, z obsługi komputera i z social media marketingu. Angażuje się też w pomoc w dostarczaniu posiłków powstańcom – mówi „Party” prezes Fundacji Jacek Krupowies. Do Warszawy z Wrocławia, gdzie mieszka, Komenda przyjeżdża raz na kilka tygodni. Powód? Ostatnio cały swój czas poświęca rodzinie i trzymiesięcznemu synkowi Filipowi, który wniósł w życie taty wiele radości. Narzeczona Komendy, Anna Walter, podkreśla, że w nowej roli...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner