Karol Strasburger z Patrycją Weremczuk i córką na swoich 73. urodzinach
Newsy

Jakim ojcem jest dla Laury Karol Strasburger? "Muszę i chcę żyć dłużej, bo mam powód"

Karol Strasburger o późnym ojcostwie. Jakim ojcem jest dla Laury?

Wkrótce jego córeczka Laura skończy osiem miesięcy. Kiedy w listopadzie zeszłego roku przyszła na świat, Karol Strasburger (73) nie tylko przyjmował liczne gratulacje, ale musiał również się mierzyć z mniej życzliwymi komentarzami. Wytykano mu wiek – zdaniem niektórych zbyt późny na ojcostwo. Aktor nie martwi się jednak tymi opiniami. Dziś swoją formą mógłby zawstydzić niejednego młodszego tatę. 2 lipca obchodził 73. urodziny – po raz pierwszy jako ojciec. Jak odnajduje się w tej roli? Czy opieka nad córką przy- chodzi mu z łatwością? 

Strasburger, Polk, Kozakiewicz i Hanke z "Lepiej późno niż wcale" zapoznali się z... nagimi Japończykami! Ten zwiastun rozbawi was do łez!

Obecny!

W naszym domu nie istnieje takie pojęcie, że mąż „pomaga” mi przy dziecku – mówi w rozmowie z „Party” Małgorzata Strasburger (36), żona Karola.

– Pomóc można komuś w przeniesieniu stołu – dodaje ze śmiechem aktor.

Razem z żoną równo dzielą się rodzicielskimi obowiązkami.

– Nie pomogę Małgosi w karmieniu dziecka piersią, ale jak trzeba Laurę przewinąć, to ją przewijam, jak płacze, to ją uspokajam. Nie muszę wołać żony, sam wiem, co robić – opowiada.

Strasburger chętnie opiekuje się córeczką, ale przyznaje też, że niektóre sprawy wciąż są dla niego wyzwaniem.

– Miewam problemy z ubraniem Laury. Trudno mi się wkłada te małe rączki w rękawy. Idzie mi wolno, jestem trochę nieporadny – wyjaśnia.

W niektórych sytuacjach brakuje mu jeszcze intuicji.

– Czasem widzę, że dziecku coś doskwiera, ale nie wiem co. A żonie wystarczy rzut oka i od razu wie, że trzeba Laurę przewinąć czy nakarmić – mówi. 

Życie jest fajne

„Naturalny podział” – taką filozofią kierują się w opiece nad Laurą.

– Małgosia jest kierownikiem kuchni, a ja zaopatrzeniowcem. Robię zakupy, zasuwam na targ, wiem, gdzie kupię najlepsze mięso i warzywa – wyjaśnia aktor.

Kiedy żony nie ma w domu, to on zostaje z dzieckiem.

– Gdy Laura płacze w nocy, budzimy się oboje. Gdy ją szczepimy, to nie tylko mamie jest przykro na widok tych lecących łezek, mnie również. Nikt nie musi zmuszać mnie do bycia aktywnym tatą – opowiada.

Aktywnym dosłownie. Aktor od lat dba o zdrowie, uprawia sporty. Jego motto? Żyć tak, aby zdrowia starczyło na całe życie. Dzięki temu wiek to dla niego liczba, a nie stan umysłu.

– Gdyby mi ktoś powiedział, że mam 40 lat, nie miałbym poczucia, że coś się nie zgadza – mówi.

Jego kluczem do sukcesu jest dobra forma i pozytywne nastawienie. 

- Mam małe dziecko, nie mogę zakładać, że moje życie skończy się za 10 lat. Muszę i chcę żyć dłużej, bo mam powód. Chcę być świadkiem tego, jak Laura rośnie. To mobilizuje mnie jeszcze bardziej. Ale życie w każdym wieku jest fajne. 

Karol Strasburger z Patrycją Weremczuk i córką na swoich 73. urodzinach

Być przy Laurze 

Strasburger często podkreśla, że optymistyczne nastawienie i świetna forma nie są dziełem przypadku.

– Nic samo w życiu nie przychodzi. Wiele rzeczy, które osiągamy, to wynik naszej świadomej działalności, poświęceń i wysiłku. I to się tyczy pracy, związku, a także rodzicielstwa – mówi.

Czy poleca późne ojcostwo?

– Tak, człowiek wiele rzeczy widzi dojrzalej, jest spokojniejszy, ma więcej czasu, żeby się dziecku przyglądać. Teraz mogę bez żalu poświęcić rolę, żeby być przy Laurze – przekonuje. – Gdy kręciłem „Polskie drogi”, nie było mnie w domu trzy lata. Dziś sobie tego nie wyobrażam. Najważniejsze więc, żeby było zdrowie, bo głowa jest na ojcostwo idealnie przygotowana – dodaje.

I właśnie tego mu życzymy! 

Karol Strasburger z Patrycją Weremczuk i córką na swoich 73. urodzinach

Zobacz także
Karol Strasburger z Patrycją Weremczuk i córką na swoich 73. urodzinach

Swoich 73. urodzin Karol Strasburger długo nie zapomni! Czemu były takie wyjątkowe?

Karol Strasburger wziął ślub, zdjęcia z uroczystości

Małgorzata i Karol Strasburgerowie w niezwykłym wywiadzie o ich małżeństwie! Za co się pokochali? 

 

Pierwsza miłość odcinki 2567-2571 Kalina jest w ciąży
Mat. prasowe
Seriale
Patryk Pniewski rozbrajająco szczerze o ojcostwie: “Już powoli mógłbym się z tym zmierzyć i chcę tego spróbować”
Odważne wyznanie dotyczące życia prywatnego!

  Przed postacią graną przez Patryka Pniewskiego w serialu “ Pierwsza miłość ” spore wyzwanie. Serialowa partnerka Krystiana - Kalina jest bowiem w ciąży. Aktor też wygląda na przejętego, może dlatego, że - jak mówi - nigdy nie grał z bobasem na planie. Ale nie może się tego doczekać. Przy okazji Patryk Pniewski zdobył się również na odważne wyznanie dotyczące życia prywatnego! Jakie? Sami posłuchajcie! Ciekawe czy będziecie zaskoczeni tak jak my…   Patryk Pniewski w "Pierwszej miłości" gra Krystiana    

Radosław Nawrocki/Agencja Forum
Newsy
74-letni Karol Strasburger o opiece nad dwuipółletnią córką. "Dopóki mnie to nie złości..."
TYLKO U NAS! 74-letni gospodarz "Familiady" i jego młodsza o niemal czterdzieści lat żona niedawno zostali rodzicami. Jak Karol Strasburger radzi sobie w tej roli.

Laureat tegorocznego SuperWiktora ożenił się po raz trzeci w 2019 roku. Jego żoną została Małgorzata Weremczuk, która porzuciła dotychczasową karierę w branży reklamowej i public relations na rzecz prowadzenia zawodowych interesów męża. Parę, która poznała się na weselu przyjaciół, połączyło ich m.in. zamiłowanie do aktywności i sportu. Karol Strasburger, który 2 lipca skończy 75 lat, uprawiał w młodości wyczynowo gimnastykę przyrządową. Potem zaczął jeździć na nartach, grać w hokeja na rolkach i pływać na desce surfingowej. W 2002 roku został wicemistrzem świata aktorów w pływaniu. Należy też do aktorskiego klubu tenisowego i regularnie odnosi sukcesy w turniejach. Świetna forma fizyczna niewątpliwie przydaje mu się na co dzień, szczególnie że gwiazdor TVP i jego 37-letnia ukochana wychowują dwuipółletnią córeczkę. Jak prowadzący "Familiadę" radzi sobie w tej roli? Karol Strasburger od początku był gotowy poświęcić Laurze swój cały wolny czas. Ojciec idealny? W listopadzie 2019 roku 72-letni Karol Strasburger i jego 35 letnia żona zostali rodzicami . Każdy wie, że małe dziecko wymaga od rodziców poświęcenia mu sto procent uwagi. Karol Strasburger uważa, że potrzeba jej nawet więcej: - Kiedy dziecko przychodzi na świat, trzeba mu poświęcić 150 procent naszego czasu”, wyznał aktor w rozmowie z "Party". Prowadzący "Familiadę" jest zdania, że najpierw musimy sami dorosnąć do sytuacji, kiedy jesteśmy gotowi poświęcić swojemu dziecku czas, dojrzeć do rodzicielstwa: - Do odpowiedzialności za dziecko i przyjemności z nieprzespanych nocy po jego narodzinach trzeba dorosnąć - powiedział nam aktor. Sam woli dziś posiedzieć z Laurą, niż np. iść do kina, bo czas spędzony z córką ma dla niego wielką wartość. Zmienia jej pieluchy i wstaje, kiedy mała...

Jak Karol Strasburger wychowuje córkę?
AKPA/Instagram
Newsy
Jakim ojcem dla Laury jest Karol Strasburger? "Nie pochwalam bezstresowego wychowania"
Karol Strasburger w szczerej rozmowie o wychowywaniu córki! Ojcem Laury został w wieku 72 lat: "Narodziny dziecka to druga młodość" - mówi nam aktor!

„Nie pochwalam bezstresowego wychowania” - twierdzi stanowczo Karol Strasburger. Jak aktor opiekuje się ukochaną córeczką, Laurą? Dwa i pół roku temu Karol Strasburger został po raz pierwszy ojcem. Jak radzi sobie w tej roli? Jakie ma poglądy na wychowanie dzieci? Tylko w "Party" rozmowa z aktorem! Karol Strasburger o wychowywaniu córki, Laury!  Znakomity aktor, laureat tegorocznego SuperWiktora i lubiany gospodarz „Familiady” - którą prowadzi od 28 lat - został ojcem w wieku 72 lat. Ani pierwsze małżeństwo z aktorką Barbarą Burską, ani drugie, z Ireną Morcińczyk, nie przyniosło Karolowi Strasburgerowi potomstwa. On sam specjalnie o to nie zabiegał. Czekał na właściwy moment i właściwą kobietę. Córka Strasburgera, Laura, urodziła się w listopadzie 2019 roku, a jej mamą jest trzecia żona aktora Strasburgera, Małgorzata Weremczuk (38). To logopedka z doświadczeniem w branży reklamowej i public relations. Była menadżerką jednej z podwarszawskich restauracji, a dziś zarządza zawodowymi interesami męża. Zobacz także: ŚLUB Strasburgera z młodszą o 236 lat Małgorzatą - ZDJĘCIA Choć nie sądził, że będzie to łatwe, Karol Strasburger właściwie od razu wszedł w rolę ojca. Wstawał do Laury o 4 rano i zmieniał jej pieluchy. Teraz, kiedy jest już większa, razem zmieniają je lalkom i misiowi, których karmią „posiłkami” podawanymi na plastikowej dziecięcej zastawie. Dzięki córce aktor odkrył sens życia, a na świat zaczął patrzeć jej oczami. W rozmowie z „Party” przyznał, że Laura bardzo wzbogaciła jego życie: „Jego sens jest dla mnie nareszcie jasny. Kiedy pojawia się dziecko, to dla niego się pracuje, dla niego chce się być atrakcyjnym, pokazać mu, co się umie. Narodziny dziecka to druga młodość”, wyznał nam aktor „M jak miłość”....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik