Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
PILNE
Newsy

Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  

Lockdown w Polsce po świętach. Co to oznacza? Narodowa kwarantanna - szczegóły, jakie zakazy?

Minister zdrowia poinformował o nowych obostrzeniach w Polsce! Okazuje się, że już za kilka dni władze wprowadzą "narodową kwarantannę", która przewiduje m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli czy zamykanie obiektów sportowych (z obostrzeń są wyłączeni zawodowi sportowcy). Co jeszcze nas czeka?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Narodowa kwarantanna w Polsce

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa i obaw przed trzecią falą pandemii szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że w Polsce trzeba wprowadzić kolejne obostrzenia. Narodowa kwarantanna rozpocznie się po świętach, 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia. W tym czasie w galerie handlowe i sklepy będą zamknięte z wyjątkami. Hotele będą nieczynne - z wyjątkiem medyków i hoteli pracowniczych. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie oraz infrastruktura sportowa (z wyjątkiem sportowców profesjonalnych).

Niestety nie jest wykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo nie możemy liczyć, że szczepienia zaczną chronić nas w tym najbliższym okresie- mówił Adam Niedzielski. Apeluję do każdego z Państwa, do każdego Polaka, o odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie zasad- dodał. 

Co ciekawe, minister zdrowia poinformował, że władze chcą wprowadzić również zakaz przemieszczania się 31 grudnia, czyli w Sylwestra. Zakaz ma obowiązywać w godzinach 19:00-06:00. 

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu- czytamy na stronie gov.pl. 

Z informacji opublikowanych na stronie rządowej że będzie obowiązywać 10 dniowa obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski. 

Narodowa kwarantanna w Polsce od 28 grudnia - szczegóły. Najważniejsze informacje, zmiany

Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu. 

 

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. 
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym - czytamy na rządowej stronie.

Waszym zdaniem wprowadzenie narodowej kwarantanny to dobry pomysł? 

Zobacz także: Wakacje zostaną skrócone albo przesunięte w czasie? Dariusz Piontkowski z MEN komentuje! 

Narodowa kwarantanna będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

Minister zdrowia poinformował o kolejnych obostrzeniach. Zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe.

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Kontrole policji w związku z koronawirusem
East News
Newsy
Czy za jazdę samochodem w Sylwestra policja może cię zatrzymać? Funkcjonariusze wejdą do naszych domów? Jest komentarz!
Czy za jazdę samochodem w Sylwestra policja może cię zatrzymać? Funkcjonariusze wejdą do naszych domów? Jest komentarz!

W Sylwestra policja będzie wystawiać mandaty każdemu, kto złamie zasady godziny policyjnej? Czy 31 grudnia za jazdę samochodem w godzinach 19:00- 6:00 możemy zostać ukarani, a policja będzie mogła wejść do naszego domu? Jest komentarz specjalisty! Adwokat Zbigniew Roman na antenie TVN24 komentował decyzje władz dotyczące narodowej kwarantanny. Czy według adwokata w noc sylwestrową posypią się mandaty?  Kary za łamanie godziny policyjnej? W związku z pandemią koronawirusa w Polsce obowiązuje wiele obostrzeń i zakazów. Dziś w naszym kraju nie można organizować wesel, obowiązują limity osób w sklepach, a restauracje i hotele mają ograniczoną działaność. Tzw. etap odpowiedzialności miał obowiązywać do 27 grudnia, jednak podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił, że 28 grudnia w Polsce zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna, która potrwa do 17 stycznia. Według zasad narodowej kwarantanny 31 grudnia w godzinach 19:00-6:00, czyli w Sylwestra, będzie obowiązywać zakaz przemieszczania się. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu - czytamy na stronie gov.pl. Czy to oznacza, że w tych godzinach policja może zatrzymać nas za jazdę samochodem? Jest komentarz adwokata! Sprawdźcie, co o nowych obostrzeniach powiedział adwokat Zbigniew Roman. Czy mamy się stosować? Absolutnie tak. W mojej ocenie powinniśmy się stosować. Natomiast, czy jest to zgodne z literą prawa? Ja mam poważne wątpliwości. W mojej ocenie tego rodzaju restrykcje w momencie kiedy są wprowadzane na podstawie rozporządzenia będą budziły wątpliwości - Zbigniew Roman mówił w TVN24. (policja przyp. red.) będzie musiała podać podstawę prawną tego rodzaju zatrzymania....

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Oto nowe obostrzenia w Polsce po Świętach od 28 grudnia. Co się zmieni?
Nowe obostrzenia w Polsce od 28 grudnia. Opublikowano rozporządzenie. Wiadomo, co czeka nas przez najbliższe tygodnie.

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia do końca ferii, 17 stycznia, w Polsce obowiązywać będą nowe obostrzenia, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Na jakie zmiany, poza ograniczeniami dotyczącymi hoteli, galerii handlowych i Sylwestra, musimy przygotować się w najbliższych tygodniach? Zobacz także:  Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu! Koronawirus w Polsce: Nowe obostrzenia od 28 grudnia Do 27 grudnia usługi hotelarskie były dostępne między innymi dla osób odbywających podróż służbową, natomiast wraz z wejściem w życie nowych obostrzeń, nie będzie już takiej możliwości. Od 31 grudnia hotele pozostaną otwarte dla medyków, załogi samolotów, czy kierowców transportu drogowego. Działać będą również hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności to również ponowne nałożenie ograniczeń na galerie handlowe. Do 17 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego , jednak znajdujące się w galeriach sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy sklepy z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnym, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe wciąż pozostaną otwarte. Dodatkowo od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte zostaną siłownie, kluby i centra fitness , z wyłączeniem miejsc wykonujących działalność leczniczą, a infrastruktura sportowa dostępna będzie jedynie w ramach sportu zawodowego. Wciąż pozostają zamknięte również dyskoteki i kluby...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner