Łukasz Fabiański w żółtej koszulce

Jaki jest prywatnie Łukasz Fabiański? "Randki zawsze były dla niego na drugim miejscu"

Łukasz Fabiański w żółtej koszulce

Jaki jest prywatnie Łukasz Fabiański? Bramkarz na boisku dał się poznać jako ambitny sportowiec, który tak łatwo nie odpuszcza. Skupiony na swojej pracy, zawsze pomoże drużynie. Kiedy po meczu z Portugalią nie obronił karnych, popłakał się przed kamerą podczas wywiadu w telewizji. Łukasz Fabiański od dziecka marzył o tym, aby grać w piłkę nożną. Od najmłodszych lat chodził na treningi i nawet, kiedy źle się czuł nie mogło go tam zabraknąć. Inną jego pasją było naśladowanie ruchów Michaela Jacksona, z którego muzyką do dzisiaj jest związany. Sportowiec skończył szkołę podstawową w Słubicach, a później trafił do Szamotuł do Młodzieżowej Szkoły Piłkarskiej, gdzie pielęgnował pasję do futbolu. Poza tym uczęszczał do miejscowego liceum. W drugiej klasie zakochał się w dwa lata starszej Annie Grygier, ale podobno randki zawsze były na drugim miejscu:

Randki dla Łukasza były na drugim miejscu. On był wtedy szaleńczo zakochany w futbolu - śmieje się dzisiaj jego żona w rozmowie z "Życie na gorąco".

W wieku 19 lat trafił do Legii Warszawa i to był czas, kiedy musiał się rozstać z narzeczoną. Anna bowiem studiowała ekonomię w Poznaniu. Łukasz Fabiański nie imprezował z kolegami, po treningach zawsze wracał do domu, a wychodził tylko do kina. Podobno kiedyś znajomi przyłapali go, jak wychodził z kina z premiery filmu "Bambi". Bramkarz zawsze zarażał kolegów dobrym humorem, o czym miło mówi Wojciech Szczęsny:

Jego uśmiech jest zaraźliwy. Nawet, gdy nie wiadomo co go śmieszy, to śmiejesz się razem z nim!

Łukasz Fabiański zawsze marzył o grze w angielskim klubie i kolekcjonował wiele rzeczy z piłkarzami z tej ligi. W 2007 roku bramkarz spełnił swoje pierwsze marzenie i dołączył do drużyny Arsenalu Londyn. Niestety kilka wpadek sprawiło, że otrzymał pseudonim "Flappyhandski" - z angielskiego "wpuszczalski", a najczęściej i tak siedział na ławce rezerwowej.

Często żartowano ze mnie, że jestem najlepszym rezerwowym bramkarzem na świecie - przyznał Łukasz Fabiański.

Z racji tego, że nie za często pojawiał się na boisku postanowił opuścić klub. Obecnie gra w Swansea City. W 2013 roku Łukasz Fabiański wziął ślub z Anną Grygier i mieszkają w Swansea. Oboje rzadko wychodzą i uwielbiają spędzać czas w domu. Zwłaszcza teraz, kiedy 23 grudnia 2015 roku na świat przyszedł ich syn, Jaś. Sportowiec zabiera go, gdzie tylko może, dlatego nie mogło go zabraknąć też na zgrupowaniu na Helu i w Arłamowie. Kibicujecie karierze Łukasza Fabiańskiego?

 

Zobacz: Łukasz Fabiański popłakał się na spotkaniu z fanami w rodzinnych Słubicach

 

Łukasz Fabiański od dziecka fascynował się piłką nożną

Łukasz Fabiański podziękował swoim fanom za wsparcie
Facebook

Teraz sportowiec skupia się na życiu rodzinnym

Łukasz Fabiański w kamizelce

Więcej na temat Łukasz Fabiański
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00