Sylwia Grzeszczak płacze w The Voice of Poland
Jan Bogacz / TVP
Newsy

Jaka naprawdę jest Sylwia Grzeszczak? "Mam prawo do popełniania błędów"

Nie gwiazdorzy i nie udaje. Sylwia Grzeszczak ma swoje zasady i po prostu jest sobą, choć w show-biznesie to trudne. Co na tym zyskuje?

Sylwia Grzeszczak to jedna z ulubionych polskich wokalistek. Jej fani świetnie wiedzą, że jest osobą wysoko wrażliwą. Jak radzi sobie w tym trudnym czasie?

Kiedy usłyszałam, że w Ukrainie jest wojna, natychmiast zadzwoniłam do pani Marysi, która mieszka w Polsce od kilku lat. Widujemy się niemal codziennie, nieraz dostałam od niej pomoc. Córka pani Marysi, z którą też się znam, była wtedy w Ukrainie. Dlatego moją pierwszą myślą było załatwienie dla niej transportu. Kilka osób pomogło, żeby mogła dojechać bezpiecznie. Podróż trwała pięć dni i wszyscy byliśmy w wielkim stresie - mówi Sylwia Grzeszczak.

Poniżej cały wywiad z magazynu "Party" 

Jak trenerzy przyjęli Sylwię Grzeszczak w "The Voice of Poland"? "Pytała, jak to będzie, co ma robić"

W obliczu tej tragedii trudno być silnym. Tyle cierpienia…

Współodczuwam te emocje z Ukraińcami, tym bardziej że nie wszystkim udało się wrócić. Mąż pani Marii tam został.

Czy rozmawiasz o tym z córką? 

Bogna ma już sześć lat, dużo rozumie. Staram się jej wytłumaczyć, co się stało tak, żeby jej nie wystraszyć, ale żeby wiedziała, że na świecie są ludzie dobrzy i źli. Nie mamy szans całkowicie uchronić przed tymi wiadomościami dzieci, bo przecież one widzą obrazy wojny np. w telewizji, ale warto wiedzieć, jak wtedy im pomóc.

Zobacz także: "The Voice of Poland": Sylwia Grzeszczak rezygnuje z posady jurorki! Co się stało?

Czujesz presję, żeby być idealną matką?

Nie chcę być idealną, to jest kompletnie bez sensu. Staram się być sobą, możliwie dobrą mamą i niczego nie robić na siłę. Zachowuję się naturalnie. Staram się wybaczać sobie, kiedy zrobiłam coś nie tak, jak powinnam, bo uważam, że mam prawo do popełniania błędów. Ufam też, że nie muszę robić czegoś tylko dlatego, że tak chcą inni. Próbuję żyć po swojemu i czuję się z tym bardzo dobrze. 

Jakie wartości chcesz przekazać córce?

Chciałabym, żeby szanowała ludzi, pomagała im, kiedy będą w potrzebie, kochała i umiała tworzyć dobre relacje. By rozwijała skrzydła i wiedziała, że ma wokół bliskich, wspierających ją ludzi i że jest dla nas ważna. Chciałabym, żeby była sobą.

Co to dla ciebie oznacza?

Ja jestem sobą, bo nie chcę zakładać maski, kiedy staję twarzą w twarz z drugą osobą. Staram się przeżywać emocje, nie kontrolować do przesady uczuć. Żeby być sobą, trzeba siebie ciągle poznawać: w czym jesteśmy dobrzy, jakie są nasze najmocniejsze cechy i najważniejsze wartości. Kobiety często słyszą, jakie powinny być. Ale my przecież jesteśmy wyjątkowe, każda z nas. Kiedy rozmawiam z kobietą, zawsze powiem jej, czy wygląda świetnie, ma superciuch, piękny makijaż. Nie chcę jej oceniać. Doceniam nas, kobiety, za to, że angażujemy się w milion spraw, że jak bardzo nam zależy, to jesteśmy w stanie pogodzić wiele rzeczy. Podziwiam też naszą niezależność.

Czujesz się właśnie taką niezależną kobietą?

Czuję się dobrze, kiedy zrobię coś dobrego dla kogoś, uśmiechnę się, pomogę, bo wiem, że ktoś tego potrzebuje. Sama też lubię czuć, że mam obok siebie ludzi, którzy mnie wspierają, i że mogę dostać od nich dobre słowo, tak po prostu, bez fałszu.

To dlatego unikasz show-biznesu?

Dbam o prywatność, natomiast zdaję sobie sprawę z tego, że jestem rozpoznawalna i że paparazzi robią mi zdjęcia z ukrycia. Ale mam swoją granicę i zachowuję pewne rzeczy tylko dla siebie. Uwielbiam naturę i doceniam każdą chwilę, każdą roślinę, która zaczyna kwitnąć, kroplę deszczu… Nie lubię „odhaczać” życia, wolę się nasycić czymś dłużej. Nie oznacza to, że jestem leniem i obrastam w piórka. Jeśli mam ochotę wyjść do miasta w dresach i trampkach, robię to i śmigam. Na co dzień stawiam na wygodę i zapominam o oblepionych cekinami wyjściowych kreacjach. Czasem uciekam w miejsca, gdzie nie ma ludzi, i tam mogę pobyć sama ze sobą.

Sylwia Grzeszczak w The Voice of Poland
TVP

Zobacz także: "The Voice of Poland": Uczestniczka o pracy w drużynie Sylwii Grzeszczak. "Telefony po pierwszej w nocy" 

Co robić, by zrealizować swoje marzenia? Tobie się udało.

Co robić? Wierzyć w to, że one się spełniają (śmiech). Trzeba bardzo chcieć, ale też ciężko pracować, bo samo się nie zrobi. Staraj się otaczać ludźmi, którzy są wsparciem, i mocno skupiaj się na tym, by realizować swój plan, nawet jeśli ktoś mówi ci, że to jest bez sensu. Wierz w siebie, bo jesteś jedyna i niepowtarzalna. Po prostu wyjątkowa.

Twoja filozofia chyba jest skuteczna, bo dużo czasu spędzasz ostatnio w studiu. Kiedy usłyszymy kolejne single?

Moim najnowszym, energicznym, singlem jest „Dżungla”, która opowiada o ludzkiej naturze, potrzebie wolności i niezależności, jaką odczuwa każdy z nas. Kiedy coś lub ktoś próbuje nas ograniczać w drodze do celu, w pracy czy w relacjach, zaczynamy być jak dzikie zwierzęta w klatce. Łatwo nas spłoszyć, a trudno oswoić. Praca nad płytą wydłużyła się, bo w zeszłym roku trzy razy chorowałam na covid i za każdym razem kończyło się na astmie, która nieźle dawała mi się we znaki. Dlatego musiałam przesuwać terminy nagrań. Dziś jest już OK, jestem zdrowa, mam mnóstwo siły, więc działam. 

Rozmawiała Iwona Zgliczyńska

materiały prasowe TVP
materiały prasowe TVP

Sylwia Grzeszczak i Michał Szpak w "The Voice of Poland"
Mateusz Jagielski/East News
TV-Show
Sylwia Grzeszczak trenerem w "The Voice of Poland"? "Telewizja Polska od wielu lat zabiegała o współpracę..."
W "The Voice of Poland" prawdziwe zmiany. W fotelu jurorskim nie zobaczymy już Michała Szpaka czy Urszuli Dudziak. Czy Sylwia Grzeszczak przyjęła już propozycje TVP i to ona będzie nowym trenerem?

"The Voice of Poland" cieszy się ogromną popularnością. Najnowsza edycja jest bardzo oczekiwana przez wiernych widzów, choć należy przyznać, że zmiany w obsadzie trenerów mocno rozemocjonowały fanów. Najgorzej internauci przyjęli informację o tym, że w programie nie zobaczymy już Michała Szpaka. Zrezygnowała także uwielbiana Urszula Dudziak.  Przez długi czas mówiło się o tym, że trenerem będzie Rafał Brzozowski , jednak muzyk zdementował te informacje i potwierdził swój udział jako prowadzący w "The Voice of Senior". Informator "Pudelka" podał, że Telewizji Polskiej bardzo zależy na tym, żeby w jury "The Voice of Poland" zasiadła Sylwia Grzeszczak. Artystka ponoć otrzymywała już liczne oferty współpracy, jednak do tej pory była skupiona na własnej twórczości i rodzinie. Teraz podobno się to zmieniło.  Sylwia Grzeszczak jako gwiazda TVP. Zastąpi Michała Szpaka w "The Voice of Poland"? Sylwia Grzeszczak ponoć przyjęła już ofertę współpracy. Telewizja Polska ma być z tego kontraktu bardzo zadowolona. Wszystko dlatego, że gwiazda nie tylko zachwyca swoim talentem, ale ma też wyjątkową osobowość medialną: Zamiast Michała Szpaka w nowej edycji zobaczymy Sylwię Grzeszczak. Telewizja Polska od wielu lat zabiegała o współpracę z wokalistką, jednak ta konsekwentnie odmawiała. Miała wiele zobowiązań zawodowych, ponadto poświęcała się rodzinie - podaje informator "Pudelka", pracownik Telewizji Polskiej.  Podobno władze TVP są zachwycone skromnością Sylwii Grzeszczak. Mają pewność, że nawiązują współpracę z bardzo twórczą i niezwykłą osobą: Sylwia słynie z tego, że pilnie strzeże swojej prywatności, nie chodzi po ściankach i nie zwierza...

The Voice of Poland Sylwia Grzeszczak sobie nie radzi
TV-Show
"The Voice of Poland": Sylwia Grzeszczak nie radzi sobie w roli jurora? Tomson nie ma wątpliwości
Sylwia Grzeszczak zasiada w fotelu jurorskim w "The Voice of Poland", jednak wciąż pojawiają się głosy, że piosenkarka sobie nie radzi. Jaka jest prawda?

Sylwia Grzeszczak w roli jurora w "The Voice of Poland" występuje pierwszy raz. Wciąż pojawiają się głosy, że piosenkarka nie radzi sobie z tym najlepiej. Niektórzy widzowie mówią, że jest najmniej profesjonalnym, a nawet najgorszym trenerem ze wszystkich edycji show. A jak oceniają ją koledzy? Po Justynie Steczkowskiej o Grzeszczak wypowiedział się teraz Tomson.  Najsłabsza edycja "The Voice of Poland"?  "The Voice of Poland" to show, w którym jurorzy szukają najlepszego głosu w Polsce. W pierwszych odcinkach siedzą tyłem i odwracają fotele dopiero wtedy, gdy ktoś skradnie ich serce swoim wykonaniem piosenki. W poprzedniej edycji na fotelu jurorskim zasiadał znany piosenkarz Michał Szpak , jednak w najnowszej serii zastąpiła go Sylwia Grzeszczak. Świetnie oceniana za występy i nagrania piosenkarka z pewnością ma ogromną wiedzę z zakresu muzyki. Jednak od początku jest narażona na falę krytyki ze strony internautów za to jak wypada w programie.  Na początku swojej przygody z show Sylwia Grzeszczak była lekko zagubiona . Potwierdzają to jej wywiady oraz koledzy, którzy mają większe doświadczenie, ponieważ są jurorami od kilku edycji. Początkowy stres wydawał się być naturalny, ponieważ to była zupełnie nowa rola artystki. Jednak kolejne odcinki i według części widzów, niewiele się zmienia. Dlaczego?  Zobacz także:   "The Voice of Poland": Sylwia Grzeszczak zalała się łzami na planie show! Co się stało ? Udział piosenkarki w obecnej edycji show budzi spore kontrowersje. Mówi się nawet o konfliktach pomiędzy jurorami. Sprawę postanowiła skomentować Justyna Steczkowska , która na swoim Instagramie napisała długi post o przyjaźni, która narodziła się pomiędzy nią a Grzeszczak.  Dlatego chciałam Wam napisać...

Sylwia Grzeszczak na sylwestrze TVN
EastNews
Newsy
Oto siedem rzeczy, których nie wiecie o Sylwii Grzeszczak! Dziś gwiazda kończy 32 lata! 
Życiorys i ciekawostki o Sylwii Grzeszczak na 32 urodziny. Czego o niej nie wiecie?

Sylwia Grzeszczak dziś (7 kwietnia) obchodzi 32. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was 7 rzeczy, których być może o niej nie wiecie. Gwiazda jest jedną z najbardziej dyskretnych artystek w polskim show-biznesie, niezwykle rzadko udziela wywiadów! Dlatego parę rzeczy na jej temat mogło Wam umknąć!  1. Ile lat miała Sylwia Grzeszczak, gdy poznała Libera? Sylwia Grzeszczak i Liber, czyli Marcin Piotrowski należą do grona gwiazd, które nie opowiadają o swoim związku oraz o ich małej córeczce. Czasem jednak robią wyjątek! Zakochani poznali się, gdy Sylwia miała 16 lat i dopiero wkraczała do świata show-biznesu. Na początku wspólne plany zawodowe nie wypaliły. Ale z czasem, nie dość, że zaczęli pracować razem, to połączyło ich wielkie uczucie! Artyści w tajemnicy przed mediami wzięli ślub w 2014 roku. Mają pięcioletnią córkę Bognę. „Ślub ten jest naszą prywatnością, dlatego zależało nam, aby odbył się w bardzo kameralnym gronie, wśród najbliższych nam osób. Nie ukaże się zdjęcie z ceremonii, a później wywiad, w którym oboje będziemy opowiadać o naszej miłości”, napisała wówczas Sylwia Grzeszczak. 2. Kto wspiera wokalistkę oprócz męża? Sylwia ma o cztery lata starszego brata Mateusza. „ Oboje jesteśmy wrażliwcami ”, mówi. Gwiazda w jednym z wywiadów powiedziała, że brat bardzo teraz ją wspiera, choć w dzieciństwie lubili się kłócić. Niedawno opublikowała jego zdjęcie ze ślubu. Największym oparcie Sylwii jest jednak jej mama. „Szczególnie dziękuję mojej mamie, która sama ma piękny głos i kiedyś bardzo chciała szkolić się w muzycznym kierunku, ale los inaczej pokierował jej życiem. Potem kiedy ja uczyłam się grać, mama niezwykle mi pomagała, chociaż nie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik