Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Agnieszka Woźniak-Starak w maseczce ochronnej
Newsy

Jak prać maseczki wielorazowe, aby skutecznie chroniły przed koronawirusem? Tak wygląda dezynfekcja maseczki ochronnej!

Zobaczcie, jak prawidłowo prać maseczki wielorazowe, aby spełniały swoją rolę! Jak prać maseczki ochronne? Sposoby na pranie maseczek.

W całej Polsce od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a co za tym idzie wszyscy musieli zaopatrzyć się w maseczki ochronne lub zakrywać twarz chustą lub szalikiem. Obecnie największą popularnością cieszą się maseczki wielokrotnego użytku, które po odpowiedniej dezynfekcji można używać przez długi czas, a jak wiadomo trzeba się do nich przyzwyczaić, bo ten nakaz szybko nie zostanie zniesiony, co potwierdził sam Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Jak prać maseczkę wielorazową, aby skutecznie chroniła przed koronawirusem?

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz? Przedstawiamy kilka sposobów! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak prać maseczkę ochronną wielorazową?

Maseczki wielorazowe, aby zabezpieczały przed wirusem należy po każdym użyciu zdezynfekować. Wcześniej też trzeba pamiętać o odpowiednim sposobie zdejmowania maseczki, chwytając za gumkę, a nie za materiał, który pełni funkcję filtra i to na nim znajduje się najwięcej zarazków.  Po zdjęciu zawsze myjemy ręce. Maseczki wielorazowe pierzemy w pralce w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza, jednak eksperci zalecają ustawienie temperatury na 90 stopni. Po wysuszeniu upranej maseczki wielorazowej powinniśmy wyprasować ją żelazkiem.

Kolejnym sposobem dezynfekcji maseczki wielorazowej jest wygotowanie jej we wrzątku po każdym użyciu. Proces ten powinien trwać ok. 30 minut. Innym sposobem jest "pranie na parze" przez około 10 minut.

Maseczki wielorazowe można też zdezynfekować preparatem na bazie alkoholu, a potem odłożyć do wyschnięcia. 

Trzeba pamiętać, że maseczki wielorazowe po praniu i dezynfekcji powinny być przechowywane w czystym miejscu. 

Zobacz takżeŻabka sprzedaje najtańsze maseczki jednorazowe. Ile kosztują i czy obowiązuje limit przy zakupie?

East News

Maseczki wielorazowe cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród gwiazd. 

Kinga Rusin maseczka ochronna

 

 

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews
Newsy
U fryzjera i w restauracji trzeba nosić maseczkę? Nowe zasady, które musisz poznać! 
W restauracji obowiązuje nakaz noszenia maseczki? Kiedy można ją zdjąć? Czy trzeba nosić maseczkę u fryzjera?

Już od 18 maja w całej Polsce działalność wznawiają restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jednak, aby skorzystać z wizyty w tych miejscach musimy przestrzegać pewnych norm sanitarnych. Na jakich zasadach możemy korzystać z restauracji? Czy przy stoliku trzeba mieć założoną maseczkę? Poznajcie nowe zasady przebywania u fryzjera , kosmetyczki czy w restauracji! Jak wygląda wizyta u fryzjera po 18 maja 2020? Podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki zarówno personel, jak i klienta obowiązuje tzw. reżim sanitarny. Obsługa salonów obowiązkowo musi nosić maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki, z kolei klienci są zobowiązani do założenia maseczki. Przy zabiegach na twarz wykonywanych u kosmetyczki czy podczas strzyżenia brody klient może zdjąć maseczkę.  Maseczki przeszkadzają Ci podczas wizyty w restauracji? Wykorzystaj dostępne w Pizza Portal kody i zamów ulubioną pizzę do domu. Wizyta w salonie musi być wcześniej umówiona telefonicznie lub przez Internet, a poczekalnie nie funkcjonują do odwołania. Po wejściu do salonu klient musi zdezynfekować ręce i może być mu zmierzona temperatura. Do salonów przyjmowane są jedynie osoby zdrowe. Nie będą też podawane napoje gorące dla klientów, a jedynie woda w kubkach jednorazowych. Zaleca się również brak rozmów w trakcie wykonywanej usługi (a wyłącznie przekazanie najistotniejszych informacji dotyczących strzyżenia) oraz oczywiście płatność kartą.  W restauracji obowiązuje nakaz noszenia maseczki?  W restauracjach po 18 maja obowiązują limity osób, przebywających w tym samym czasie w lokalu. Na jedną osobę przypada co najmniej 4 metry kwadratowe. Stoliki muszą być oddalone od siebie o 2 metry lub przegrodzone osłoną ochronną np. z plexi. Przed wejściem do lokalu trzeba zdezynfekować ręce. A co z maseczkami w restauracji?...

Jaka kara za brak maseczki ochronnej przeciw koronawirusowi?
Newsy
Ogromne mandaty za brak maseczki! Kiedy i gdzie musisz zakładać maseczkę ochronną? Nowe przepisy
Jakie kary grożą za brak maseczki ochronnej?

Już od 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował o tym podczas konferencji tydzień temu, a to oznacza, że każdy miał czas, aby we własnym zakresie kupić lub uszyć maseczkę . Twarz zakryć można też chustą lub szalikiem. Przepisy te dotyczą wszystkich przebywających poza domem powyżej 2. roku życia. A co grozi za brak zakrytej twarzy? Jak wysoki mandat można otrzymać? Jakie kary grożą za brak osłony na usta i nos w przestrzeni publicznej? Podczas pierwszego dnia obowiązywania przepisów możemy liczyć na upomnienia, każdy musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji, ale już w kolejnych może nam grozić nawet 30 tys. zł kary. Oczywiście tak wysoka grzywna nie będzie nakładana zawsze, ale policja będzie pilnowała noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i każdy kto nie będzie spełniał tego warunku narazi się  na mandat. Obowiązkowe zasłanianie twarzy ma na celu minimalizowanie ryzyka zakażeń koronawirusem . Twarz i nos nie musi być zasłonięta maseczką ochronną, ale wystarczy szalik, apaszka lub chusta. Już wiadomo, że dzieci poniżej 2. roku życia są wyłączone z tego nakazu, ze względu na ich bezpieczeństwo. Gdzie trzeba zasłaniać twarz? Według rozporządzenia obowiązkowo trzeba zasłonić twarz w miejscach publicznych czyli parkach, lasach, transporcie publicznym, sklepach, stacjach benzynowych, na bazarach, na poczcie, podczas wyjścia z psem. Wyjątkiem jest dom oraz własny samochód, o ile przebywamy w nim z osobami, z którymi mieszkamy na co dzień ( Czy w samochodzie musisz nosić maseczkę ochronną? Co grozi za jej brak? Ta odpowiedź cię zaskoczy ).   Nakaz zasłaniania twarzy i nosa obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia.   

East News
Newsy
Rząd wprowadza obowiązek zakrywania nosa i ust! Sprawdź od kiedy i gdzie możesz kupić maseczki
Noszenie maseczek jest obowiązkowe! W jakich marketach można je kupić?

W związku z szybko narastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem w Polsce rząd wprowadza kolejne zmiany i obostrzenia przed świętami wielkanocnymi. Jednym z nich jest nakaz zakrywania nosa i ust dla wszystkich przebywających w przestrzeni publicznej. Do tej pory w Polsce nie było takiego obowiązku, mimo że w wielu krajach był on wprowadzany już na dużo wcześniejszym etapie walki z koronawirusem. Jak poinformował minister zdrowia, obowiązek ten  wejdzie w życie dopiero po świętach - od czwartku 16 kwietnia . Do tego czasu każdy powinien zdążyć kupić maseczki ochronne lub je samodzielnie uszyć . W ostateczności usta i nos można zakrywać hustą. Noszenie maseczek w Polsce jest obowiązkowe! Do tej pory zdania specjalistów na temat obowiązku noszenia maseczek ochronnych były mocno podzielone. Sam Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, podkreślał, że najważniejsze jest przede wszystkim mycie i dezynfekowanie rąk, a noszenie maseczek przez osoby zdrowe nie jest koniecznością. Teraz najwyraźniej pojawił się zwrot w tej sprawie i rząd wprowadził obowiązek zakrywania ust i nosa (noszenia maseczek ochronnych) dla wszystkich. Od przyszłego czwartku, 16 kwietnia będzie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.  W jakich marketach można kupić maseczki ochronne i ile kosztują? Maseczki ochronne są już dostępne na rynku. Za maseczkę jednorazową zapłacimy w aptekach między 6,50 a 25 zł. Dostępne są też maseczki wielorazowe, które powinny być wyprane po każdym użyciu i ich koszt zaczyna się od 8 zł. Maseczki ochronne kupimy też w popularnych dyskontach, np. w Biedronce dostaniemy je w trzypaku. Za takie opakowanie zapłacimy 14,99 zł. W sieci jest też mnóstwo pomysłów na to, jak można samodzielnie zrobić maseczkę ochronną z produktów, które każdy z nas ma w domu....

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner