Meghan Markle wpadka z Photoshopem na świątecznej kartce

Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej

Meghan Markle wpadka z Photoshopem na świątecznej kartce

Książę Harry wycofał się z pełnienia obowiązków królewskich. Zapowiedział, że wraz z Meghan Markle będą dzielić życie pomiędzy Amerykę a Wielką Brytanię, wychowując syna w szacunku do królewskiej tradycji. 
Wbrew pozorom decyzja księcia Harry'ego nie wpływa na pozycję ani jego ani Archiego w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. 

Książę Harry i Książę Archie w kolejce do brytyjskiego tronu

Aktualna linia sukcesji do tronu, po śmierci królowej Elżbiety II, wygląda następująco: książę Karol, książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Luis, książę Harry oraz książę Archie. 

Rezygnacja księcia Harry'ego z obowiązków królewskich narazie nie zmienia nic w linii sukcesji. Royal Central, cytuje rozmowę z pisarką i historykiem Marlene Koenig:

sukcesja na tronie opiera się na ustawodawstwie, w tym na ustawie o sukcesji na rzecz korony, która obejmuje akt osiedlenia się. Potrzeba by decyzji Parlamentu, aby usunąć osobę z linii sukcesji. Tak więc w linii sukcesji pozostają w kolejce, dopóki parlament nie zdecyduje inaczej

Królowa nie przedstawiła jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie księcia Harry'ego i Meghan Markle.  Po spotkaniu kryzysowym, które odbyło się w poniedziałek w pałacu Sandringham, Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość książąt Sussex, ponieważ proces ograniczania ich obowiązków królewskich nie jest prosty. Podczas spotkania miała oznajmić, że opracowanie realnego planu niezależnej finansowo przyszłości Harry'ego i Meghan okazało się „skomplikowane” i w najbliższych dniach trzeba będzie opracować więcej szczegółów. 
Czy zajdą również zmiany w linii sukcesji do brytyjskiego tronu? Rodzina królewska przeżywa teraz prawdziwy kryzys. 

Zobacz także: Są szczegóły spotkania z królową! Dlaczego Meghan nie mogła zabrać głosu? Książę Karol ostrzega Harry'ego

Książę Harry i książę Archie zajmują kolejno szóstą oraz siódmą pozycję w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

księżna Meghan, Archie, książę Harry
EastNews

Czy w wypadku rezygnacji z królewskich obowiązków władze brytyjskie wykluczą Harry'ego z linii sukcesji? Czy wpłynie to również na pozycję księcia Archiego? 

Meghan Markle i książę Harry
East News

 

Więcej na temat Książę Harry
Przeładuj

Grzegorz Hyży zniknął z sieci! Co się z nim dzieje? Tłumaczy Agnieszka Hyży!

zobacz 02:15