Jacek Poniedziałek na konferencji prasowej serialu "Pakt"
ONS

Jacek Poniedziałek broni Jerzego Zelnika „Na taką chamską manipulację nie ma zgody”. Saramonowicz ma odmienne zdanie...

Jacek Poniedziałek na konferencji prasowej serialu "Pakt"
ONS

Pojawiają się kolejne komentarze znanych osób na temat afery z udziałem Jerzego Zelnika. Wczoraj głos zabrała m.in Paulina Młynarska oraz Beaty Tyszkiewicz, a dziś do grona gwiazd komentujących tę sprawę dołączył również Jacek Poniedziałek. Aktor wyraził swoją opinię na profilu na Facebooku. Poniedziałek dosadnie i stanowczo skrytykował tę, jak to nazwał, "mistyfikację":

 Tzw. afera Zelnika jest jedną z najprymitywniej grubymi nićmi szytą mistyfikacją i manipulacją, jaką pamiętam. Prostacki montaż, ewidentnie pytania i odpowiedzi nie korespondują ze sobą na ucho najbardziej naiwnego dziecka. Nie zgadzam się z Jerzym Zelnikiem prawie w niczym, ale na taką chamską manipulację nie ma zgody. Ludzie, posłuchajcie sami tego tandetnego nagrania. Ręce opadają.

Przypomnijmy, że Jerzy Zelnik uległ prowokacji, przygotowanej przez Kubę Wojewódzkiego dla Rock Radia, z której miało wynikać, że Zelnik w rozmowie z dziennikarzem ustalił tzw. "czarną listę" aktorów, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, mieliby zostać skierowani na wcześniejszą emeryturę. Aktor jest oburzony całą sprawą i ma pretensje do Kuby Wojewódzkiego.

Andrzej Saramonowicz o Jerzym Zelniku

Głos w sprawie zabrał także Andrzej Saramonowicz, który na swoim profilu na Facebooku. Jego opinia na ten temat jest skrajnie odmienna od zdania Jacka Poniedziałka. Scenarzysta i reżyser przestrzega przed przesadnym bronieniem Jerzego Zelnika:

Zanim już wszyscy zaczną wystawiać Jerzemu Zelnikowi świadectwa dobroci i moralności, jeden cytat z niego: "Dla niektórych coś takiego małego (chodzi o zarodki - AS) to nie jest człowiek. Dla mnie to jest człowiek. A my traktujemy to jak jakiś śmieć. Rodzą się z tego in vitro liczne dzieci koszmarnie chore, połamane". To, że większość ludzi uległa złudzeniu, że Zelnik o Barcisiu mówił w skali 1:1 (czyli, że tak wyglądała rozmowa), nie znaczy jeszcze, by teraz zapewniać o jego szlachetności ogólnej. Bo nadal pan Jerzy w wielu kwestiach pozostaje funkcjonariuszem głupoty i zabobonu.

 
 
 

Z którą opinią zgadzacie się bardziej - Poniedziałka czy Saramonowicza?

 

Jacek Poniedziałek

 

Jacek Poniedziałek gejem

 

Jerzy Zelnik

 

ONS

Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48