Jerzy Zelnik w kraciastej koszuli
East News
Newsy

„Jak spotkam kolegę Wojewódzkiego to mu splunę w coś, co on nazywa twarzą”. Jerzy Zelnik jest zły na Kubę

„Jak spotkam kolegę Wojewódzkiego to mu splunę w coś, co on nazywa twarzą”. Jerzy Zelnik jest zły na Kubę

Kuba Wojewódzki ostatnio wkręcił Jerzego Zelnika w Rock Radiu. Aktor ma teraz pretensje do dziennikarza i zarzuca mu manipulację. W świat poszła bowiem taka skrócona wersja tej historii: Kuba, podszywając się pod pracownika Kancelarii Prezydenta zadzwonił do Zelnika z prośbą o podanie nazwisk aktorów, którzy źle wypowiadają się o Andrzeju Dudzie i należy ich wysłać na wcześniejszą emeryturę. Jerzy Zelnik nie zorientował się, że to żart i jakieś nazwiska podał, za co potem był krytykowany przez dziennikarzy i publicystów oraz wyśmiewany przez internautów - powstały dziesiątki memów z aktorem w roli głównej. A raczej nie w tej roli aktor chce być zapamiętany. Ma też zupełnie inną wersję tej historii do opowiedzenia.

Nowe pary w polskim show-biznesie! Nie tylko Cichopek i Kurzajewski oraz Doda i Pachut

Jerzy Zelnik odpowiada Kubie Wojewódzkiemu

Aktor udzielił wywiadu portalowi Wpolityce.pl, w którym opisał swoją wersję wydarzeń. 

Ktoś do mnie zadzwonił przedstawiając się, że jest z kancelarii. I dowiedziałem się, że Kancelaria Prezydenta jest zainteresowana opinią środowiska artystycznego na temat wcześniejszego wieku emerytalnego – tzn. powrotu do tego wieku, który proponuje  Andrzej Duda. Tego dotyczyła rozmowa.

Zelnik twierdzi, że wcale nie podawał nazwisk kolegów, którzy mieli ewentualnie zostać odesłani na emeryturę za poglądy polityczne, tylko nazwiska tych, z którymi warto się skonsultować w sprawie wcześniejszych emerytur.

Cała reszta została dograna. To zresztą była rozmowa sprzed 7 tygodni. Przez 7 tygodni męczyli się widocznie, żeby zrobić z tego „fajną” audycję, którą puszczają na tydzień przed wyborami. Motywy są oczywiste… - mówi Zelnik.

A na końcu posyła kilka ciepłych słów pod adresem Kuby Wojewódzkiego:

Nie mam czasu ani zdrowia, żeby chodzić po sądach. Napisałem już sprostowanie. I jedyne, co mogę to powiedzieć kolegom, żeby w te ubeckie metody nie wierzyli. A jak spotkam kolegę Wojewódzkiego to mu splunę w coś, co on nazywa twarzą.

Na słowa Jerzego Zelnika zareagował red. nacz. Rock Radia - Mikołaj Lizut i zamieścił oświadczenie na  Facebooku: 

Szanowni Państwo, odpowiadając na liczne pytania w sprawie Jerzego Zelnika oświadczam, że nagranie w satyrycznej audycji Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego "Książę i żebrak" nie było zmanipulowane. Żądnych pytań nie dograno po rozmowie. Całość tzw. "surówki" można odsłuchać na stronie www.rockradio.pl. Kontekst, w jakim pan Zelnik mówił o swoich kolegach jest jasny. Bardzo mu współczuję. Kolegom także. Można wiec powiedzieć, że dowcip się udał, choć powiało grozą. Idzie nowe...

Niektórzy dziennikarze - m.in. Gregorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej” uważają, że najpierw warto na spokojnie odsłuchać całą rozmowę, a dopiero potem wyrabiać sobie zdanie na temat „donoszenia przez Zelnika”. 

Jestem zażenowany wygłupami niektórych osób z własnego środowiska. Trzeba upaść na głowę, żeby puścić w radiu nagranie z Jerzym Zelnikiem i na serio twierdzić, że aktor zdradził kolegów. Te śmichy-chichy, ta radość, że oto ujawniliśmy pisowską mentalność, wywołuje mój odruch wymiotny - pisze Sroczyński.

Sprawa nie jest już tak prosta i jednoznaczna jak jeszcze kilka dni temu, prawda? A co Wy o tym sadzicie?

 

Jerzy Zelnik

ONS

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki w koszuli w kratę

Mem z Jerzym Zelnikiem

Jerzy Zelnik bohaterem memów
Facebook

 

Jacek Poniedziałek na konferencji prasowej serialu "Pakt"
ONS
Newsy
Jacek Poniedziałek broni Jerzego Zelnika „Na taką chamską manipulację nie ma zgody”. Saramonowicz ma odmienne zdanie...
Jacek Poniedziałek broni Jerzego Zelnika „Na taką chamską manipulację nie ma zgody”. Saramonowicz ma odmienne zdanie...

Pojawiają się kolejne komentarze znanych osób na temat afery z udziałem Jerzego Zelnika . Wczoraj głos zabrała m.in Paulina Młynarska oraz Beaty Tyszkiewicz , a dziś do grona gwiazd komentujących tę sprawę dołączył również  Jacek Poniedziałek . Aktor wyraził swoją opinię na profilu na Facebooku. Poniedziałek dosadnie i stanowczo skrytykował tę, jak to nazwał, "mistyfikację":  Tzw. afera Zelnika jest jedną z najprymitywniej grubymi nićmi szytą mistyfikacją i manipulacją, jaką pamiętam. Prostacki montaż, ewidentnie pytania i odpowiedzi nie korespondują ze sobą na ucho najbardziej naiwnego dziecka. Nie zgadzam się z Jerzym Zelnikiem prawie w niczym, ale na taką chamską manipulację nie ma zgody. Ludzie, posłuchajcie sami tego tandetnego nagrania. Ręce opadają. Przypomnijmy, że Jerzy Zelnik uległ prowokacji, przygotowanej przez Kubę Wojewódzkiego dla Rock Radia , z której miało wynikać, że Zelnik w rozmowie z dziennikarzem ustalił tzw. "czarną listę" aktorów, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, mieliby zostać skierowani na wcześniejszą emeryturę. Aktor jest oburzony całą sprawą i ma pretensje do Kuby Wojewódzkiego. Andrzej Saramonowicz o Jerzym Zelniku Głos w sprawie zabrał także Andrzej Saramonowicz , który na swoim profilu na Facebooku. Jego opinia na ten temat jest skrajnie odmienna od zdania Jacka Poniedziałka. Scenarzysta i reżyser przestrzega przed przesadnym bronieniem Jerzego Zelnika: Zanim już wszyscy zaczną wystawiać Jerzemu Zelnikowi świadectwa dobroci i moralności, jeden cytat z niego: "Dla niektórych coś takiego małego (chodzi o zarodki - AS) to nie jest człowiek. Dla mnie to jest człowiek. A my traktujemy to jak jakiś śmieć. Rodzą się z tego in vitro liczne dzieci koszmarnie chore, połamane". To,...

ONS
Newsy
Beata Tyszkiewicz krytykuje, Paulina Młynarska broni - gwiazdy o aferze z Jerzym Zelnikiem
Beata Tyszkiewicz krytykuje, Paulina Młynarska broni - gwiazdy o aferze z Jerzym Zelnikiem

Aferę z udziałem Jerzego Zelnika komentują coraz to nowe osoby. Odniosła się do niej nawet Beata Tyszkiewicz . Głos w sprawie zabrały również inne znane osobistości: Witold Pyrkosz, Wiktor Zborowski i Paulina Młynarska. W zeszłym tygodniu nagłośniono audycję Kuby Wojewódzkiego  w Rock Radio, w której dziennikarze zadzwonili do Jerzego Zelnika, podając się za ludzi z kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Dziennikarze zapytali Jerzego Zelnika, kto z aktorów powinien zostać skierowany na wcześniejszą emeryturę. Aktor wskazał Artura Barcisia. Z audycji miało też wynikać że aktor miał wybrać Barcisia, bo źle się wypowiadał na temat prezydenta Dudy. Cała sprawa budzi mieszane uczucia i takie też są nastroje wśród gwiazd. W środowisku wrze, a sam aktor obstaje przy swojej wersji, twierdząc, że cała rozmowa to bezczelna manipulacja , a słowa, które rzekomo wypowiada, nigdy nie padły z jego ust.  Podobno zostały one dograne później. Radiowcy z Rock Radia z kolei zapewniają, że nagranie rozmowy, które przedstawili jest oryginalne i nikt w nim nic nie zmieniał. Jerzy Zelnik jest oburzony i winą za aferę obarcza Kubę Wojewódzkiego. Gwiazdy komentują aferę z Jerzym Zelnikiem Beata Tyszkiewicz w wywiadzie dla "Super Expressu" powiedziała:   To takie niefortunne i nietaktowne z jego strony. Myślę, że Jurek Zelnik jest niespełnionym aktorem, miał tragedie rodzinne i coś mu się stało... Może jemu coś się wydaje? Może wydaje mu się, że rządzi?   Podobne zdanie na ten temat ma także znany aktor Witold Pyrkosz:   Jestem daleki od wszelkiej polityki i dziwię się takim ludziom, którzy się polityką tak pasjonują, że nawet sobie, że tak powiem, ubliżają - powiedział Pyrkosz w wywiadzie z tym samym tabloidem.   Dosadniejszych słów użył Wiktor Zborowski:   No i d... Mleko się rozlało....

ons.pl
Newsy
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich potępia Kubę Wojewódzkiego za wywiad z Zelnikiem
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich potępia Kubę Wojewódzkiego za wywiad z Zelnikiem

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wydało oświadczenie w sprawie zmanipulowanego wywiadu z Jerzym Zelnikiem, który został wyemitowany na antenie Rock Radia . Autorami audycji byli Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski. W specjalnym oświadczeniu napisano: Zarząd Główny SDP wyraża oburzenie bezprzykładną manipulacją dokonaną przez Jakuba Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego z Rock Radia, której ofiarą padł Jerzy Zelnik. Przypisanie słowom znanego aktora innego kontekstu niż rzeczywisty obliczone było na skłócenie go z własnym środowiskiem, zostało dokonane w oderwaniu od stanu faktycznego i w ewidentny sposób miało wpłynąć na wyniki wyborów parlamentarnych. Było także przejawem braku poszanowania dla godności innego człowieka i zaprzeczeniem istoty dziennikarstwa - czytamy w oświadczeniu - napisano w oświadczeniu opublikowanym na łamach portalu wirtualnemedia.pl. Przypomnijmy, z rozmowy wynikało, że Jerzy Zelnik wskazał kolegów aktorów, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych powinni zostać skierowani na wcześniejszą emeryturę. Sprawa wywoła burzę w środowisku aktorskim i była szeroko komentowana przez wiele znanych osób. Głos w sprawie zabrali m.in. Jacek Poniedziałek czy  Paulina Młynarska . Poruszony całą sprawą J erzy Zelnik podjął kroki prawne, które pozwolą mu odzyskać dobre imię. Wy też uważacie, że granice satyry zostały mocno przekroczone?   Jerzy Zelnik     Kuba Wojewódzki  

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik