Party Stories
Jerzy Zelnik w kraciastej koszuli
East News
Newsy

„Jak spotkam kolegę Wojewódzkiego to mu splunę w coś, co on nazywa twarzą”. Jerzy Zelnik jest zły na Kubę

Kuba Wojewódzki ostatnio wkręcił Jerzego Zelnika w Rock Radiu. Aktor ma teraz pretensje do dziennikarza i zarzuca mu manipulację. W świat poszła bowiem taka skrócona wersja tej historii: Kuba, podszywając się pod pracownika Kancelarii Prezydenta zadzwonił do Zelnika z prośbą o podanie nazwisk aktorów, którzy źle wypowiadają się o Andrzeju Dudzie i należy ich wysłać na wcześniejszą emeryturę. Jerzy Zelnik nie zorientował się, że to żart i jakieś nazwiska podał, za co potem był krytykowany przez dziennikarzy i publicystów oraz wyśmiewany przez internautów - powstały dziesiątki memów z aktorem w roli głównej. A raczej nie w tej roli aktor chce być zapamiętany. Ma też zupełnie inną wersję tej historii do opowiedzenia.

Viki Gabor wystąpiła u Kuby Wojewódzkiego w piżamie! Dlaczego?! To zupełnie logiczne!

Jerzy Zelnik odpowiada Kubie Wojewódzkiemu

Aktor udzielił wywiadu portalowi Wpolityce.pl, w którym opisał swoją wersję wydarzeń. 

Ktoś do mnie zadzwonił przedstawiając się, że jest z kancelarii. I dowiedziałem się, że Kancelaria Prezydenta jest zainteresowana opinią środowiska artystycznego na temat wcześniejszego wieku emerytalnego – tzn. powrotu do tego wieku, który proponuje  Andrzej Duda. Tego dotyczyła rozmowa.

Zelnik twierdzi, że wcale nie podawał nazwisk kolegów, którzy mieli ewentualnie zostać odesłani na emeryturę za poglądy polityczne, tylko nazwiska tych, z którymi warto się skonsultować w sprawie wcześniejszych emerytur.

Cała reszta została dograna. To zresztą była rozmowa sprzed 7 tygodni. Przez 7 tygodni męczyli się widocznie, żeby zrobić z tego „fajną” audycję, którą puszczają na tydzień przed wyborami. Motywy są oczywiste… - mówi Zelnik.

A na końcu posyła kilka ciepłych słów pod adresem Kuby Wojewódzkiego:

Nie mam czasu ani zdrowia, żeby chodzić po sądach. Napisałem już sprostowanie. I jedyne, co mogę to powiedzieć kolegom, żeby w te ubeckie metody nie wierzyli. A jak spotkam kolegę Wojewódzkiego to mu splunę w coś, co on nazywa twarzą.

Na słowa Jerzego Zelnika zareagował red. nacz. Rock Radia - Mikołaj Lizut i zamieścił oświadczenie na  Facebooku: 

Szanowni Państwo, odpowiadając na liczne pytania w sprawie Jerzego Zelnika oświadczam, że nagranie w satyrycznej audycji Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego "Książę i żebrak" nie było zmanipulowane. Żądnych pytań nie dograno po rozmowie. Całość tzw. "surówki" można odsłuchać na stronie www.rockradio.pl. Kontekst, w jakim pan Zelnik mówił o swoich kolegach jest jasny. Bardzo mu współczuję. Kolegom także. Można wiec powiedzieć, że dowcip się udał, choć powiało grozą. Idzie nowe...

Niektórzy dziennikarze - m.in. Gregorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej” uważają, że najpierw warto na spokojnie odsłuchać całą rozmowę, a dopiero potem wyrabiać sobie zdanie na temat „donoszenia przez Zelnika”. 

Jestem zażenowany wygłupami niektórych osób z własnego środowiska. Trzeba upaść na głowę, żeby puścić w radiu nagranie z Jerzym Zelnikiem i na serio twierdzić, że aktor zdradził kolegów. Te śmichy-chichy, ta radość, że oto ujawniliśmy pisowską mentalność, wywołuje mój odruch wymiotny - pisze Sroczyński.

Sprawa nie jest już tak prosta i jednoznaczna jak jeszcze kilka dni temu, prawda? A co Wy o tym sadzicie?

 

Jerzy Zelnik

ONS

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki w koszuli w kratę

Mem z Jerzym Zelnikiem

Jerzy Zelnik bohaterem memów
Facebook

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jacek Poniedziałek na konferencji prasowej serialu "Pakt"
ONS
Newsy
Jacek Poniedziałek broni Jerzego Zelnika „Na taką chamską manipulację nie ma zgody”. Saramonowicz ma odmienne zdanie...

Pojawiają się kolejne komentarze znanych osób na temat afery z udziałem Jerzego Zelnika . Wczoraj głos zabrała m.in Paulina Młynarska oraz Beaty Tyszkiewicz , a dziś do grona gwiazd komentujących tę sprawę dołączył również  Jacek Poniedziałek . Aktor wyraził swoją opinię na profilu na Facebooku. Poniedziałek dosadnie i stanowczo skrytykował tę, jak to nazwał, "mistyfikację":  Tzw. afera Zelnika jest jedną z najprymitywniej grubymi nićmi szytą mistyfikacją i manipulacją, jaką pamiętam. Prostacki montaż, ewidentnie pytania i odpowiedzi nie korespondują ze sobą na ucho najbardziej naiwnego dziecka. Nie zgadzam się z Jerzym Zelnikiem prawie w niczym, ale na taką chamską manipulację nie ma zgody. Ludzie, posłuchajcie sami tego tandetnego nagrania. Ręce opadają. Przypomnijmy, że Jerzy Zelnik uległ prowokacji, przygotowanej przez Kubę Wojewódzkiego dla Rock Radia , z której miało wynikać, że Zelnik w rozmowie z dziennikarzem ustalił tzw. "czarną listę" aktorów, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, mieliby zostać skierowani na wcześniejszą emeryturę. Aktor jest oburzony całą sprawą i ma pretensje do Kuby Wojewódzkiego. Andrzej Saramonowicz o Jerzym Zelniku Głos w sprawie zabrał także Andrzej Saramonowicz , który na swoim profilu na Facebooku. Jego opinia na ten temat jest skrajnie odmienna od zdania Jacka Poniedziałka. Scenarzysta i reżyser przestrzega przed przesadnym bronieniem Jerzego Zelnika: Zanim już wszyscy zaczną wystawiać Jerzemu Zelnikowi świadectwa dobroci i moralności, jeden cytat z niego: "Dla niektórych coś takiego małego (chodzi o zarodki - AS) to nie jest człowiek. Dla mnie to jest człowiek. A my traktujemy to jak jakiś śmieć. Rodzą się z tego in vitro liczne dzieci koszmarnie chore, połamane". To,...

ONS
Newsy
Beata Tyszkiewicz krytykuje, Paulina Młynarska broni - gwiazdy o aferze z Jerzym Zelnikiem

Aferę z udziałem Jerzego Zelnika komentują coraz to nowe osoby. Odniosła się do niej nawet Beata Tyszkiewicz . Głos w sprawie zabrały również inne znane osobistości: Witold Pyrkosz, Wiktor Zborowski i Paulina Młynarska. W zeszłym tygodniu nagłośniono audycję Kuby Wojewódzkiego  w Rock Radio, w której dziennikarze zadzwonili do Jerzego Zelnika, podając się za ludzi z kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Dziennikarze zapytali Jerzego Zelnika, kto z aktorów powinien zostać skierowany na wcześniejszą emeryturę. Aktor wskazał Artura Barcisia. Z audycji miało też wynikać że aktor miał wybrać Barcisia, bo źle się wypowiadał na temat prezydenta Dudy. Cała sprawa budzi mieszane uczucia i takie też są nastroje wśród gwiazd. W środowisku wrze, a sam aktor obstaje przy swojej wersji, twierdząc, że cała rozmowa to bezczelna manipulacja , a słowa, które rzekomo wypowiada, nigdy nie padły z jego ust.  Podobno zostały one dograne później. Radiowcy z Rock Radia z kolei zapewniają, że nagranie rozmowy, które przedstawili jest oryginalne i nikt w nim nic nie zmieniał. Jerzy Zelnik jest oburzony i winą za aferę obarcza Kubę Wojewódzkiego. Gwiazdy komentują aferę z Jerzym Zelnikiem Beata Tyszkiewicz w wywiadzie dla "Super Expressu" powiedziała:   To takie niefortunne i nietaktowne z jego strony. Myślę, że Jurek Zelnik jest niespełnionym aktorem, miał tragedie rodzinne i coś mu się stało... Może jemu coś się wydaje? Może wydaje mu się, że rządzi?   Podobne zdanie na ten temat ma także znany aktor Witold Pyrkosz:   Jestem daleki od wszelkiej polityki i dziwię się takim ludziom, którzy się polityką tak pasjonują, że nawet sobie, że tak powiem, ubliżają - powiedział Pyrkosz w wywiadzie z tym samym tabloidem.   Dosadniejszych słów użył Wiktor Zborowski:   No i d... Mleko się rozlało....

Kuba Wojewódzki i Jerzy Zelnik
ons.pl
Newsy
Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego „za ubecką prowokację”! Będzie proces na oczach mediów?

Jerzy Zelnik złożył pozew przeciwko Kubie Wojewódzkiemu ! Za pośrednictwem swoich pełnomocników - adwokatów Waldemara i Konstancji Puławskich, aktor złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jest to wynik afery, która wybuchła po nieświadomym udziale Jerzego Zelnika w programie Kuby Wojewódzkiego na antenie Rock Radia . Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego Znany aktor czuje się pokrzywdzony prowokacją dziennikarską, przygotowaną przez Wojewódzkiego. Zelnik miał publicznie - na antenie podać nazwiska swoich kolegów aktorów, którzy po wygraniu wyborów parlamentarnych przez PiS mieliby zostać wysłani na wcześniejsze emerytury. Po publikacji nagrania zawrzało w całym środowisku show-biznesowym. Nie zabrakło gorących komentarzy i opinii gwiazd. Jako jedna z pierwszych w tej sprawie wypowiedziała się Karolina Korwin Piotrowska . Niedługo potem pojawił się felieton Pauliny Młynarskiej, która wzięła w obronę Jerzego Zelnika , a także wypowiedź Jacka Poniedziałka, który w ostrych słowach skomentował prowokację  Wojewódzkiego. Wszystko wskazuje na to, że Jerzy Zelnik i Kuba Wojewódzki spotkają się w sądzie. Jak myślicie, jaki będzie finał tej sprawy?   Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego za prowokację dziennikarską     Kuba Wojewódzki nie czuje się winny          

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner