Jacek Kurski wygrał konkurs na prezesa TVP
East News
Newsy

Zmiana prezesa TVP? Jacek Kurski zostaje, czy doczekał się swojego następcy? Znamy WYNIKI konkursu!

Zmiana prezesa TVP? Jacek Kurski zostaje, czy doczekał się swojego następcy? Znamy WYNIKI konkursu!

Jacek Kurski został prezesem Telewizji Polskiej! To właśnie on wygrał konkurs i przez najbliższe cztery lata będzie stał na czele TVP. Według informacji portalu wirtualnemedia.pl Jacek Kurski wygrał konkurs  zorganizowany przez Radę Mediów Narodowych. Kurski pokonał tym samym trzech pozostałych kandydatów na stanowisko prezesa - Agnieszkę Romaszewską-Guzy, Krzysztofa Skowrońskiego i Bogdana Czajkowskiego.

 

Warto przypomnieć, że konkurs na nowego prezesa TVP został zorganizowany po tym, jak w sierpniu wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego złożyła członkini Rady Mediów Narodowych, Joanna Lichocka. W mediach pojawiły się wówczas informacje, że Kurski został odwołany ze swojej funkcji a już po paru godzinach okazało się, że polityk wrócił na swoje stanowisko do czasu rozstrzygnięcia dzisiejszego konkursu.

 

Waszym zdaniem Jacek Kurski zasłużył na wygraną w konkursie? Dobra "zmiana"?

 

Zobacz także: Jacek Kurski wygwizdany podczas festiwalu w Opolu! Kukiz: "Publiczność go zmiażdżyła"

 

Jacek Kurski ponownie wybrany prezesem TVP.

Wygwizdany Jacek Kurski

 

Kurski wygrał konkurs Rady Mediów Narodowych.

Jacek Kurski na Gali Mistrzów Sportu

Jacek Kurski odwołany z TVP!
Newsy
Jacek Kurski ODWOŁANY, po kilku godzinach wraca! Znów jest prezesem TVP? [aktualizacja]
Za co stracił posadę?

Jacek Kurski pożegnał się we wtorek z prezesowaniem w TVP! Zapadła oficjalna decyzja. Wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego złożyła członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. Wiemy, że za głosowało 4 z 5 członków Rady: jej szef Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny i Joanna Lichocka, która złożyła wniosek. Przeciw był Juliusz Braun. Wieczorem jednak sytuacja się diametralnie zmieniła. Kurski wrócił na stołek prezesa TVP. A Rada Mediów Narodowych uchwaliła, że... ...jej uchwała sprzed kilku godzin nie wchodzi w życie od razu, a dopiero po rozstrzygnięciu konkursu na nowego prezesa TVP, co musi się stać najpóźniej w połowie października. Oznacza to, że Jacek Kurski do tego czasu nadal zostaje szefem telewizji publicznej - poinformował portal wyborcza.pl. Przypomnijmy, Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu tego roku. Zastąpił wtedy Janusza Daszczyńskiego. Rada Mediów Narodowych to nowa instytucja powstała w lipcu. Kadencja pięcioosobowej RMN ma trwać sześć lat, jej zadania to między innymi powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia i PAP. Dlaczego Kurski miał zostać odwołany? Rada nie wystosowała oświadczenia w tej sprawie. Wiadomo, że oficjalny powód rozstania się z Kurskim, to "złe wywiązywanie się ze swoich obowiązków".   Zobacz też: Jacek Kurski wygwizdany podczas festiwalu w Opolu!   Jacek Kurski żegna się z TVP?! Jeszcze nie teraz...   Ciągle będzie prezesem...

Jacek Kurski podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP
East News
Newsy
Jacek Kurski odchodzi z TVP. Kto go zastąpi?
Jacek Kurski odchodzi z TVP. Kto go zastąpi?

Jacek Kurski (54 l.) odchodzi z TVP. Jak informują Wirtualnemedia.pl, to 39-letni Mateusz Matyszkowicz (były dyrektor TVP Kultura i TVP1, obecnie zasiada w zarządzie TVP) ma kierować telewizją po odejściu Kurskiego. Matyszkowicz będzie sprawował funkcję p.o. szefa publicznej telewizji - to on też jest typowany na prezesa. Zobacz także:  "Sanatorium miłości": Niezwykłe kreacje uczestniczek podczas finału! Bożena zaszalała! Najbliższe posiedzenie Rady Mediów Narodowych, na których poznamy plany dotyczące TVP, odbędzie się 25 marca. Przypomnijmy, Jacek Kurski  objął funkcję prezesa Telewizji Polskiej w sierpniu 2016 roku.

Tomasz Lis w koszuli
TV-Show
Kurski nowym prezesem TVP! Lis: "Dobra, Jacek, to mam ten program w poniedziałek czy nie?"
Kurski nowym prezesem TVP! Lis: "Dobra, Jacek, to mam ten program w poniedziałek czy nie?"

Wszystko wskazuje na to, że  Jacek Kurski  zostanie nowym prezesem TVP, a jego nominacja będzie ogłoszona już dziś.  Tomasz Lis  spytał na Twitterze polityka PiS, czy jest szansa na to, aby jego program "Tomasz Lis na żywo" utrzymał się na antenie. Jaka będzie decyzja nowego prezesa? Tomasz Lis chce utrzymać program w TVP? Nominacja Jacka Kurskiego na nowego prezesa TVP jest sporym zaskoczeniem, ale zmiany na Woronicza są nieuniknione. Krążą plotki na temat tego, że z pracą ma pożegnać się kilku czołowych dziennikarzy, a wśród nich znajdą się m. in. Piotr Kraśko i Tomasz Lis, który sam potwierdził te doniesienia. Jego program "Tomasz Lis na żywo" wzbudza wiele emocji i dziennikarz nieraz naraził się obecnemu rządowi swoimi poglądami. Cały czas ma jednak nadzieję na to, że uda mu się zatrzymać program na wizji przynajmniej do końca miesiąca , a na Twitterze nie omieszkał zapytać o to Jacka Kurskiego: Dobra, Jacek, to mam ten program w poniedziałek czy nie? Tylko, po starej znajomości, daj mi znać ciut wcześniej. Jak myślicie - Tomasz Lis utrzyma swój program w TVP?   Zobacz: Program Jana Pospieszalskiego jednak nie zniknie z anteny. Czy i Tomasz Lis ma szansę zostać w TVP?   Tomasz Lis na Twitterze pyta o program Jacka Kurskiego Dobra, Jacek, to mam ten program w poniedziałek czy nie? Tylko, po starej znajomości, daj mi znać ciut wcześniej. — Tomasz Lis (@lis_tomasz) styczeń 7, 2016 Jacek Kurski nowym prezesem TVP Tomasz Lis pyta Jacka Kurskiego, co z jego programem

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner