Joanna Mazur i Jan Kliment w pierwszym odcinku Tańca z gwiazdami
East News
Newsy

Jaką kwotę udało się zebrać dla Joanny Mazur we wszystkich zbiórkach? To jeszcze nie koniec akcji!

Jaką kwotę udało się zebrać dla Joanny Mazur we wszystkich zbiórkach? To jeszcze nie koniec akcji!

Historia Joanny Mazur, która w „Tańcu z gwiazdami” pokazała jak mieszka, wstrząsnęła całym krajem. W 6. odcinku programu uczestnicy zabierali partnerów tanecznych do swoich domów. Niewidoma biegaczka zaprosiła Jana Klimenta do rodzinnego domu, a potem pokazała internat, w którym aktualnie mieszka. Fatalne warunki, w jakich żyje medalistka mistrzostw świata niepełnosprawnych zszokowały widzów programu, którzy postanowili pomóc sportsmence i zorganizowali trzy zbiórki pieniędzy na mieszkanie dla Joanny Mazur. Zobaczcie, ile udało się zebrać!

Jan Kliment tańczył z opaską na oczach w finale "Tańca z Gwiazdam". Nam zdradził, jak wiele wysiłku go to kosztowało

Czy Joanna Mazur otrzymuje pomoc od Ministerstwa Sportu?

Nagranie, w którym cała Polska zobaczyła, że Mistrzyni Świata mieszka na kilku metrach kwadratowych, a łazienka, z której korzysta znajduje się na korytarzu i jest ogólnodostępna, poruszyło jurorów i widzów. W programie pojawiły się łzy! Iwona Pavlović była zrozpaczona, a Andrzej Grabowski był oburzony takim stanem rzeczy i powiedział:

Czuję się zażenowany i zawstydzony, że osoba dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje odpowiedzialne za to, aby takie osoby wspomóc? Gdzie są sponsorzy prywatni? Jest mi po prostu wstyd, a z Ciebie Joasiu czuje się dumny! - powiedział aktor na wizji.

Widzowie też byli wstrząśnięci całą sytuacją i nie kryli oburzenia, że Ministerstwo Sportu nie powinno dopuścić do takiej sytuacji i zapewnić godne warunki życia polskim mistrzom. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać! Ministerstwo opublikowało oświadczenie, w którym stwierdzono, że Mazur otrzymuje od państwa pomoc i to niemałą w wysokości 5 tyś. zł. Biegaczka odniosła się do tego faktu i nie potwierdziła tych kwot. Sytuacja miała zostać wyjaśniona przez Ministra Sportu, który zaprosił sportsmenkę na spotkanie, aby wyjaśnić tę sprawę. 

Jaka kwota ze zbiórka będzie przekazana Joannie Mazur?

W sieci urządzono trzy zbiórki dla Joanny Mazur. Jedna powstała w serwisie zrzutka.pl i zakładała zebranie 200 tyś. zł, do tej pory zebrano 10 618 zł, kolejne dwie są utworzona na stronie pomagam.pl. W pierwszej z założonej kwoty 200 tyś. zebrano już 128 460 zł, a w drugiej organizatorzy chcieli zebrać  160 tyś. i udało się już osiągnąć kwotę 158 391 zł. Cała kwota zebrana na mieszkanie dla Joanny Mazur obecnie wynosi 297 469 zł! Trzeba przyznać, że ta kwota robi wrażenie!

Zobacz także:  Polacy ruszyli na pomoc Joannie Mazur! W sieci organizowane są zbiórki pieniędzy

 

Joanna Mazur w programie "Taniec z gwiazdami" pokazała, w jakich warunkach mieszka!

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News

Zobacz także
Kim jest Joanna Mazur?

Mazur odpowiada na list Ministerstwa Sportu: "Oświadczenie jest anonimowe i nie zostały potwierdzone wszystkie kwoty"

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli

Wiemy na czym polega wada wzroku Joanny Mazur. Zdradziła nam, czy cokolwiek widzi

 

Joanna Mazur i Jan Kliment
East News
Newsy
Joanna Mazur zdradza kulisy swoich występów w "Tańcu z gwiazdami". "Mamy swoje znaki i sygnały"
Joanna Mazur zdradza kulisy swoich występów w "Tańcu z gwiazdami". "Mamy swoje znaki i sygnały"

Joanna Mazur jest faworytką " Tańca z gwiazdami ". Kochają ją widzowie oraz jurorzy. Joanna Mazur cieszy się też ogromną sympatią pozostałych uczestników. Mimo tego, że jest niewidoma,  lekkoatletka stara się, aby ten fakt nie ograniczał jej i ciężką pracą zdobywa kolejne cele. W rozmowie z Party.pl Mazur zdradziła, że nie wszystko tak łatwo jej przychodzi, jak mogłoby się wydawać! Zobaczcie nasze wideo i sprawdźcie, jakie trudności musi pokonać lekkoatletka. Przekonacie się także, jakie wsparcie Joanna Mazur otrzymuje od Jana Klimenta .  Joanna Mazur i Jan Kliment w pierwszym odcinku "Tańca z gwiazdami" Zobacz także :   Polacy ruszyli na pomoc Joannie Mazur! W sieci organizowane są zbiórki pieniędzy

Kasia Nosowska i jej wielkanocna pisanka na aukcję dla katowickiego Hospicjum Cordis
Mat. prasowe
Newsy
Niezwykła okazja dla fanów! Ty też możesz mieć pisankę Nosowskiej, Steczkowskiej, Kozidrak i wielu innych gwiazd
Niezwykła okazja dla fanów! Ty też możesz mieć pisankę Nosowskiej, Steczkowskiej, Kozidrak i wielu innych gwiazd

Niezwykła akcja z okazji zbliżających się świąt! Beata Kozidrak, Kasia Nosowska, Kayah, Justyna Steczkowska, Daria Zawiałow, Anna Maria Jopek, Irena Santor, Kasia Moś, a nawet prof. Jan Miodek – to tylko część z blisko trzydziestu gwiazd, które własnoręcznie stworzyły wielkanocne pisanki na aukcję dla katowickiego Hospicjum Cordis. - To wyjątkowy prezent dla fanów artystów, którzy wykonali swoje pisanki. Są wyjątkowe i niepowtarzalne – mówi Jolanta Grabowska-Markowska, Prezes Hospicjum Cordis. Wszystkie ręcznie malowane przez artystów pisanki trafiły na strony serwisu Charytatywni Allegro . Aukcja potrwa do 26 kwietnia. A jak wyglądają pisanki? Zobaczcie naszą galerię.

Joanna Mazur Taniec z Gwiazdami
EastNews
TV-Show
Joanna Mazur dojdzie do finału "Tańca z Gwiazdami"? Zobacz, co sama zdradziła!
Joanna Mazur dojdzie do finału "Tańca z Gwiazdami"? Zobacz, co sama zdradziła!

Już za kilka dni siódmy odcinek " Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami ". Rywalizacja między uczestnikami staje się coraz bardziej zacięta. O Kryształową Kulę walczą Jakub Kucner, Agnieszka Radwańska, Tomasz "Gimper" Działowy, Tamara Gonzalez Parea, Mariusz Węgłowski i Joanna Mazur . Czy niewidoma lekkoatletka ma szansę dojść do finału? W ostatnim odcinku wielkie emocje wzbudziło jej mieszkanie , które pokazała widzom, ale za taniec również otrzymała mnóstwo punktów! Zobaczcie, co o finale show powiedziała Party.pl Mazur. Czy Jan Kliment poprowadzi ją do zwycięstwa?  Zobacz także:   Wiemy, kto odpadł z "Tańca z Gwiazdami"! Najlepsza okazała się Agnieszka Radwańska!

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner