Krzysztof Krawczyk Junior i ojciec
East News
Newsy

Krzysztof Krawczyk sporządził dwa testamenty. Prawniczka zdradziła, ile może odziedziczyć jego syn

Sytuacja syna Krzysztofa Krawczyka jest bardzo trudna. Niepełnosprawny mężczyzna żyje na skraju bezdomności. Czy uda mu się wywalczyć spadek po ojcu? A może to żona zmarłego artysty jest jedyną beneficjentką testamentu króla estrady?

Syn Krzysztofa Krawczyka prowadzi medialną wojnę o spadek po zmarłym ojcu. Mężczyzna, mimo że jest zawodowym muzykiem żył raczej w cieniu swojego taty, a ich relacja zdawała się być skomplikowana. Od momentu pogrzebu muzyka wciąż dochodzi do rodzinnych waśni o pieniądze. Syn Krawczyka domaga się części majątku, mimo że zmarły artysta nie uwzględnił pierworodnego w swoim testamencie. W końcu wiadomo, ile tak naprawdę należy się 47-latkowi i jakie są szanse, że te pieniądze dostanie. 

To był smutny rok... Odeszło tak wiele wybitnych postaci

Jaka kwota należy się Krzysztofowi Krawczykowi Juniorowi?

Syn Krzysztofa Krawczyka nie był w stanie porozumieć się z Ewą Krawczyk. Gdy do sieci wyciekły nagrania z ich rozmów, wiadomo było, że to, co dzieje się w rodzinie Krawczyków jest bardzo poważne. Nic więc dziwnego, że ostatecznie każda ze stron dochodzi swojej racji w sądzie. Jak się okazuje, mimo że majątek Krzysztofa Krawczyka jest już podzielony w jednym testamencie spisanym w 2020 roku, to istnieje jeszcze jeden dokument z 2004, w którym syn muzyka został uwzględniony.

Jak informuje "Twoje Imprerium", jeśli sąd zadecyduje, że cały majątek należy się Ewie Krawczyk, to i tak Juniorowi należy się zachowek:

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu. Zgodnie z polskim prawem, jeżeli spadkodawca sporządził nowy testament, nie zaznaczając w nim, że odwołuje wcześniejszy, wówczas ulegają odwołaniu tylko te postanowienia wcześniejszego, których nie można pogodzić z treścią nowego. Jednak trudno obecnie przypuszczać, że coś się zmieni w kwestii dziedziczenia po Krzysztofie Krawczyku - mówiła w  wywiadzie z "Twoim Imperium" prawniczka Krzysztofa Igora Krawczyka,  Monika Kucwaj-Zarzycka.

Jak na razie majątek muzyka stanowi zagadkę. Ewa Krawczyk została podczas ostatniej rozprawy sądowej w Zgierzu poproszona przez sędziego o okazanie szeregu dokumentów. Czy ich treść zmieni ostatnią wolę muzyka?

Trzeba też pamiętać, że liczy się skład majątku w chwili śmierci. Jeżeli były jakieś przesunięcia majątkowe do chwili śmierci pana Krawczyka, one też mają znaczenie. Czy były? Tego nie wiemy. Majątek piosenkarza stanowi jeden wielki znak zapytania. To będzie wyjaśniane w postępowaniu sądowym - wyjaśnia Monika Kucwaj-Zarzycka. 

Prawniczka wyraziła nadzieję, że rodzina dojdzie do porozumienia, jak mówi, syn Krzysztofa Krawczyka może liczyć na pomoc prawną:

Pan Krzysztof Igor Krawczyk obecnie ma pomoc prawną. Myślę, że w końcu będzie walczył o swoje, a druga strona nie będzie składać ofert niekorzystnych.

Zgodnie z przewidywaniami, sprawa testamentu Krzysztofa Krawczyka trafiła do sądu. Od początku można było zauważyć, że nie ma tu miejsca na porozumienie. Jak myślicie, czy syn Krzysztofa podważy drugi testament ojca?

Zobacz także: Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w nędzy. Przyjaciele ruszyli ze zbiórką! Ile pieniędzy potrzeba?

Krzysztof Igor Krawczyk nie miał najlepszych kontaktów ze swoim ojcem. Ponoć nigdy nie wybaczył mu, że Krzysztof Krawczyk porzucił jego mamę, Halinę Żytkowiak dla innej kobiety. Halina Żytkowiak wspomina w wywiadach czas rozstania jako bardzo trudny, jednak wybaczyła swojemu mężowi, z którym do końca żyła w zgodzie. 

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w biedzie. Ruszyła zbiórka pieniędzy
East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Krawczyk spisał dwa testamenty. W jednym, spisanym w 2004 roku uwzględnił swojego syna, w drugim w 2020 już nie. Jak się okazuje, można podważać wiarygodność drugiego dokumentu, jeśli Krzysztof Krawczyk nie odwołał w nim swojej pierwszej woli. 

Ostatnie słowa Krzysztofa Krawczyka
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Krzysztof Igor Krawczyk nie boi się mówić o swoich kłopotach finansowych. Śmiało przyznaje, że nie ma za co żyć i stara się o mieszkanie komunalne. Z uwagi na swoją niepełnosprawność, syn muzyka nie może podobno podjąć się pracy. 

Niepełnosprawny syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej:
Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Krzysztof Igor Krawczyk i Ewa Krawczyk na rozprawie w sądzie
East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy
Krzysztof Igor Krawczyk i wdowa po Krzysztofie Krawczyku spotkali się w sądzie. Syn artysty walczy o spadek?
Sprawa dotycząca spadku po Krzysztofie Krawczyku trafiła przed sąd. Na jaw wyszły nowe okoliczności!

Kontrowersje po śmierci Krzysztofa Krawczyka nadal nie ustają! Już od pogrzebu artysty  w mediach pojawiają się kolejne komentarze dotyczące trudnych relacji rodzinnych, a ostatnio zawrzało po wyemitowaniu w programie "Uwaga! TVN" reportażu o dramatycznej sytuacji syna artysty, Krzysztofa Igora Krawczyka. Okazało się, że jedyny syn artysty nie został uwzględniony w testamencie ojca, a Krzysztof Krawczyk zapisał cały majątek żonie . Teraz Junior postanowił domagać się swoich praw przed sądem. Właśnie odbyła się pierwsza rozprawa spadkowa i wygląda na to, że sprawa szybko się nie zakończy, a na jaw wychodzą nowe zaskakujące informacje! Syn Krzysztofa Krawczyka walczy o zachowek po ojcu? Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. O śmierci artysty poinformował jego menadżer, Andrzej Kosmala. Po śmierci artysty okazało się, że znacznie wcześniej sporządził testament , w którym zapisał wszystko swojej żonie. Teraz jedyny syn artysty postanowił dochodzić swoich praw do zachowku przed sądem i dziś na pierwszej rozprawie, która odbyła się w Zgierzu zarówno Junior, jak i wdowa po gwiazdorze spotkali się na sali sądowej. Przed rozpoczęciem rozprawy Krzysztof Igor Krawczyk mówił otwarcie, że zależy mu na tym, aby "prawda wyszła na jaw" : Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw. Ja się niczego nie boję, bo niczego nie oczekiwałem. Tylko teraz zostałem sam, nie ma mamy, nie ma taty. Przedtem miałem chociaż świadomość, że tata jest - mówił wprost Krzysztof Junior przed rozprawą sądową dla  "Faktu". Jak informuje "Fakt" Krzysztof Igor Krawczyk zeznał przed sądem, że kilka lat temu jego ojciec informował go o powstaniu testamentu, w którym obok żony pojawia się zarówno on, jak i brat gwiazdora - Andrzej. Ewa Krawczyk potwierdziła, że...

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w biedzie. Ruszyła zbiórka pieniędzy
East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy
Syn Krzysztofa Krawczyka dostał spadek po matce! 
Halina Żytkowiak w zaskakujący sposób zabezpieczyła przyszłość syna. Krzysztof Igor Krawczyk do tej pory milczał w sprawie spadku po matce. Czy to oznacza, że sytuacja mężczyzny wcale nie jest tak zła?

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka na jaw wychodzą nowe informacje dotyczące syna artysty. Kontrowersje wokół Juniora trwają od dnia pogrzebu, kiedy miało dojść do przepychanek. Niedługo potem w programie „Uwaga! TVN” został wyemitowany reportaż, w którym wszyscy zobaczyli, w jak trudnych warunkach żyje jedyny syn Krzysztofa Krawczyka . W międzyczasie na jaw wyszło, że cały spadek po legendzie polskiej muzyki został zapisany jego żonie, Ewie Krawczyk . Teraz syn gwiazdora dochodzi praw do spadku w sądzie, a tymczasem na jaw wyszły nowe fakty. Okazuje się, że syn Krzysztofa Krawczyka otrzymał już jeden spadek po swojej matce, Halinie Żytkowiak.  Jaki spadek dostał syn Krzysztofa Krawczyka? Krzysztof Igor Krawczyk w programie „Uwaga! TVN” zdradził, że miesięcznie na życie musi mu wystarczyć jedynie tysiąc złotych. Mężczyzna mieszka w jednym pokoju w dramatycznych warunkach i z pomocą prawnika zdecydował się ubiegać w sądzie o zachowek po ojcu. Tymczasem na jaw wyszła informacja, że Junior otrzymał już jeden spadek po swojej matce, Halinie Żytkowiak, która zmarła w 2011 roku. Jak informuje pomponik.pl kobieta po śmierci zostawiła spadek dla syna, z racji dziedziczenia tantiem Krzysztof Igor miał otrzymać kilka tysięcy złotych i dodatkowo każdego miesiąca na jego konto trafia 500 zł, a wypłaty nadzoruje matka chrzestna mężczyzny. Po śmierci Halinki zaprosiłam Krzysia do swojego domu, przekazałam mu walizkę pamiątek po mamie, którą przysłano mi z USA, poprosiłam o numer konta i powiedziałam mu, że zawsze może na mnie liczyć - powiedziała wprost Ewa Kulikowska w rozmowie z serwisem Pomponik.pl. Pozostałą część spadku po matce, która była wokalistką Junior ma otrzymać już wkrótce. Mężczyzna stara się też uzyskać zachowek po ojcu, ale wygląda na to, że sprawa szybko się nie...

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w biedzie. Ruszyła zbiórka pieniędzy
East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy
Syn Krzysztofa Krawczyka nagrał rozmowę z żoną artysty, Ewą. Ujawniono jej treść! Co mu proponowała?
Krzysztof Igor Krawczyk udostępnił nagranie w programie "Uwaga! TVN". Co zaproponowała mu Ewa Krawczyk? Żona zmarłego muzyka złożyła jego synowi kilka propozycji

W programie "Uwaga! TVN" wyemitowano prywatną rozmowę syna i żony Krzysztofa Krawczyka! Okazuje się, że Krzysztof Igor Krawczyk nagrał słowa Ewy Krawczyk, która odwiedziła go w jego mieszkaniu tuż przed rozprawą spadkową. Co wdowa po zmarłym artyście zaproponowała Krzysztofowi Igorowi Krawczykowi? Syn Krzysztofa Krawczyka udostępnił w mediach rozmowę z Ewą Krawczyk Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, a pogrzeb artysty odbył się 10 kwietnia. Niestety, już kilka dni po wzruszającej ceremonii w mediach rozpętała się prawdziwa burza. Marian Lichtman miał żal, że syn Krzysztofa Krawczyka nie mógł we właściwy sposób pożegnać swojego ojca. Co ciekawe, słowa muzyka potwierdził później sam Krzysztof Igo Krawczyk. Mężczyzna w programie "Uwaga! TVN" wspominał pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uniemożliwiano mi dojście do trumny. Jest mi smutno, delikatnie mówiąc- powiedział syn zmarłego artysty.  Z programu "Uwaga! TVN" widzowie dowiedzieli się również, że syn Krzysztofa Krawczyka nie ma z czego żyć. Krzysztof Junior oskarżał również Ewę Krawczyk o utrudnianie mu kontaktów z ojcem przed jego śmiercią. On sam nie odbierał telefonu, zaś jego żona wprost mówiła, że nie mogę z nim rozmawiać – powiedział wprost syn artysty w wywiadzie dla TVN.  Teraz w programie "Uwaga! TVN" pojawiła się trzecia część reportażu dotycząca syna Krzysztofa Krawczyka. W programie wyemitowano rozmowę z Ewą Krawczyk, którą nagrał Krzysztof Junior. Krzysiu, ja nie wiem, jak ty chcesz to zrobić, ale proszę cię, weź, zobacz to wszystko. Dogadajmy się. Przecież wszystko mamy w dokumentach. Ja wiem, co ja mam zrobić. Bo tatuś… Nic więcej nie zrobię, to, co obiecałam ojcu. Obiecałam dużo. Moje serce jest dla ciebie. Ja chcę ci...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik