Iga Świątek w czapce z daszkiem
East News

Iga Świątek jest już gwiazdą, ale tego mogliście o niej nie wiedzieć! Tata Igi wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich! 

Iga Świątek w czapce z daszkiem
East News

Iga Świątek wygrała pretiżowy turniej Rolanda Garrosa 2020! Polka w świetnym stylu pokonała swoją rywalkę Sofię Kenin i zdobyła wymarzony puchar. O 19-letniej zawodniczce zrobiło się naprawdę głośno i dziś cała Polska cieszy się z jej zwycięstwa. Teraz z pewnością wszyscy zastawiają się, jaka prywatnie jest Iga Świątek i co wiemy o jej rodzinie. Warto przypomnieć, że ojciec Igi również ma na swoim koncie sportowe sukcesy!

Rodzina Igi Świątek

Iga Świątek zapisała się w historii polskiego sportu jako pierwsza zawodniczka z naszego kraju, która wygrała French Open. A co wiemy o życu prywatnym i rodzinie Igi? Tata 19-latki to Tomasz Świątek jest wioślarzem i brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Seulu z 1988 roku. Tomasz Świątek razem z zespołem zajęli 7. miejsce.

Wiosłowałem w czwórce podwójnej. Przed igrzyskami w miesięczniku "Olimpijczyk" wróżono nam medal. Bardzo chcieliśmy go zdobyć. To były czasy komunizmu. Za olimpijski krążek państwo płaciło wówczas 10 tys. dolarów do ręki, a tyle kosztowało w Warszawie dwu- lub trzypokojowe mieszkanie. To nas motywowało, ale sukcesu nie odnieśliśmy. Jeden z nas się rozchorował. Trochę przez głupotę- eurosport.tvn24.pl cytuje Tomasza Świątka. 

Iga Świątek ma o trzy lata starszą siostrę Agatę, która również trenowała tenisa. Agata pierwsza zaczęła treningi, a Iga marzyła, żeby do niej dołączyć. Kiedy Iga Świątek miała sześć lat spełniło się jej marzenie.

Zaczęła się sportowa rutyna: szkoła, trening, nauka, spać. Wiem, że to brzmi strasznie, ale my naprawdę chodziłyśmy na te zajęcia, bo się na nich dobrze bawiłyśmy. I jasne, czasem zazdrościłam znajomym, gdy umawiali się na grę w piłkę, a ja nie mogłam, bo szłam na trening. Ale bardzo szybko zrozumiałam, że robię coś wyjątkowego i naprawdę fajnego. Żyłam z turnieju na turniej i sprawiało mi to olbrzymią przyjemność- Iga Świątek wspominała w książce Justyny Sucheckiej "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat". 

Iga Świątek dba o swoje życie prywatne dlatego nie zdradza, czy jej serce jest już zajęte. Na jej profilu na Instagramie pojawia się sporo zdjęć z treningów czy zawodów sportowych, ale nie brakuje fotek z wakacji. 

Zobaczcie zdjęcie Igi Świątek z tatą! Spójrzcie również, jakie fotki publikuje w sieci!

Zobacz także: Iga Świątek jako pierwsza Polka wygrała turniej Rolanda Garrosa! "Jesteś wielka" komentują gwiazdy

Tata Igi Świątek wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu.

Iga Świątek z ojcem
East News

Iga Lis w sieci często publikuje zdjęcia z zawodów, ale co jakis czas możemy zobaczyć również jak wypoczywa.

 

 

 

 

 Iga jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 

 

 

Więcej na temat tenis Iga Świątek
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43