Iga Świątek wygrała pretiżowy turniej Rolanda Garrosa 2020! Polka w świetnym stylu pokonała swoją rywalkę Sofię Kenin i zdobyła wymarzony puchar. O 19-letniej zawodniczce zrobiło się naprawdę głośno i dziś cała Polska cieszy się z jej zwycięstwa. Teraz z pewnością wszyscy zastawiają się, jaka prywatnie jest Iga Świątek i co wiemy o jej rodzinie. Warto przypomnieć, że ojciec Igi również ma na swoim koncie sportowe sukcesy!

Reklama

Rodzina Igi Świątek

Iga Świątek zapisała się w historii polskiego sportu jako pierwsza zawodniczka z naszego kraju, która wygrała French Open. A co wiemy o życu prywatnym i rodzinie Igi? Tata 19-latki to Tomasz Świątek jest wioślarzem i brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Seulu z 1988 roku. Tomasz Świątek razem z zespołem zajęli 7. miejsce.

Wiosłowałem w czwórce podwójnej. Przed igrzyskami w miesięczniku "Olimpijczyk" wróżono nam medal. Bardzo chcieliśmy go zdobyć. To były czasy komunizmu. Za olimpijski krążek państwo płaciło wówczas 10 tys. dolarów do ręki, a tyle kosztowało w Warszawie dwu- lub trzypokojowe mieszkanie. To nas motywowało, ale sukcesu nie odnieśliśmy. Jeden z nas się rozchorował. Trochę przez głupotę- eurosport.tvn24.pl cytuje Tomasza Świątka.

Iga Świątek ma o trzy lata starszą siostrę Agatę, która również trenowała tenisa. Agata pierwsza zaczęła treningi, a Iga marzyła, żeby do niej dołączyć. Kiedy Iga Świątek miała sześć lat spełniło się jej marzenie.

Zaczęła się sportowa rutyna: szkoła, trening, nauka, spać. Wiem, że to brzmi strasznie, ale my naprawdę chodziłyśmy na te zajęcia, bo się na nich dobrze bawiłyśmy. I jasne, czasem zazdrościłam znajomym, gdy umawiali się na grę w piłkę, a ja nie mogłam, bo szłam na trening. Ale bardzo szybko zrozumiałam, że robię coś wyjątkowego i naprawdę fajnego. Żyłam z turnieju na turniej i sprawiało mi to olbrzymią przyjemność- Iga Świątek wspominała w książce Justyny Sucheckiej "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat".

Iga Świątek dba o swoje życie prywatne dlatego nie zdradza, czy jej serce jest już zajęte. Na jej profilu na Instagramie pojawia się sporo zdjęć z treningów czy zawodów sportowych, ale nie brakuje fotek z wakacji.

Zobaczcie zdjęcie Igi Świątek z tatą! Spójrzcie również, jakie fotki publikuje w sieci!

Zobacz także

Zobacz także: Iga Świątek jako pierwsza Polka wygrała turniej Rolanda Garrosa! "Jesteś wielka" komentują gwiazdy

Tata Igi Świątek wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu.

East News

Iga Lis w sieci często publikuje zdjęcia z zawodów, ale co jakis czas możemy zobaczyć również jak wypoczywa.

Iga jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama