Tajemnica zdjęcia Agaty Dudy wylicytowanego na WOŚP: "Chciałem przeprosić, panią Prezydentową, hierarchów"

Tajemnica zdjęcia Agaty Dudy wylicytowanego na WOŚP: "Chciałem przeprosić, panią Prezydentową, hierarchów"

Tajemnica zdjęcia Agaty Dudy wylicytowanego na WOŚP: "Chciałem przeprosić, panią Prezydentową, hierarchów"

Zakończyła się licytacja zdjęcia, które Agata Duda przekazała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wylicytowano je za... 200 tysięcy złotych! A jak powstało to słynne zdjęcie, które jest teraz symbolem Światowych Dni Młodzieży? Fotograf Jacek Łabędzki, który je zrobił opowiedział, że nie spodziewał się takiego zainteresowania, ani też niektórych komentarzy. Zdjęcie które zrobił, było udostępniane lawinowo, a niektóre komentarze były niewybredne.

 

Zobacz też: Wpadka Agaty Dudy? Pierwsza dama drugi raz w tej samej stylizacji ZDJĘCIA​

 

Autor słynnego zdjęcia Agaty Dudy z ŚDM - jak powstało?

To mnie przeraziło (...). Skala tego co się działo mnie przerosła. Zrozumiałem, że nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie komentarze. I chociaż większość z nich jest pozytywna, to pojawiły się również niemiłe czy wręcz obraźliwe. A one tkwią w pamięci najbardziej. Chociaż każdy się wstydzi za siebie, to miałem taki moment, że chciałem przeprosić ludzi na zdjęciu, panią Prezydentową, hierarchów. Po prostu jestem tak wychowany, że uważam, iż należy szanować wszystkich - powiedział dla innpoland.pl Łabędzki.

Więcej: Agacie Dudzie wyrosła trzecia ręka?! Andrzej Duda odpowiada: "To nie WPADKA! Mam dowód"

 

Co sam fotograf myśli o minie i pozie Agaty Dudy na zdjęciu?

Zdjęcie jest przepełnione fantastyczną pozytywną energią. Wydaje mi się, że Pani Prezydentowa znała tego hierarchę osobiście i zareagowała bardzo spontanicznie - tłumaczył w wywiadzie.

Łabędzki miał szczęście, że uchwycił spontaniczną reakcję prezydentowej. Tego dnia było bardzo gorąco i wszyscy inni fotografowie skupili się na przylocie papieża Franciszka. Ale nie pan Jacek...

Fotograf jest jak snajper. Cały czas musi obserwować teren. Zastanawiałem się kto w danym momencie jest najważniejszy na scenie. Wiadomo było, że para prezydencka i hierarchowie. Na nich skupiłem swoją uwagę. I uchwyciłem ten moment spontanicznej reakcji Pani Agaty Dudy. Chociaż już wtedy pot lał mi się na oczy - opowiedział innpoland.pl autor słynnego zdjęcia. 

Teraz pan Łabędzik musi być dumny, bo 200 tys. zł z aukcji WOŚP pójdzie na szczytne cele. Tym bardziej było warto je zrobić!

 

Zobacz także: Kultowe zdjęcie z Agatą Dudą wylicytowane za rekordową sumę! Pamiętacie jeszcze te MEMY? ;)

 

Kiedy Jacek Łabędzki wstawił to zdjęcie do sieci, zaczęła się lawina udostępnień.

Zdjęcie Agaty Dudy z hierarchami na ŚDM

 

Zdjęcie szybko stało się ulubionym materiałem na memy w sieci.

Memy z Agatą Dudą
Internet

Prezydentowa wystawiła fotografię na aukcje WOŚP i pokazała, ze ma wielki dystans do takich żartów. Cena aukcji osiągnęła 200 tys. zł!

Agata Duda dla WOŚP 2017

Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01