Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem” Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem” Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem” Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem” Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
mat. prasowe

19 października w Hotelu Narvil Conference & Spa odbył się Wielki Bal Charytatywny „Piękna z Przesłaniem” zorganizowany przez biuro konkursu MISS POLONIA, Hotel Narvil oraz fundację OMENAA FOUNDATION. Specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie przybyła aktualnie panująca MISS WORLD Vanessa Ponce de Leon z Meksyku. Pojawiło się również mnóstwo innych gwiazd!

 W takcie balu odbyła się aukcja charytatywna, w ramach której zebrano blisko 200 000 złotych. Środki te zostały przekazane na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, którą realizuje fundacja Omeny Mensah. Dlaczego akurat Ghana?

W Ghanie dzieci pochodzące z biednych rodzin właśnie na ulicy szukają jedzenia i pracy. Niejednokrotnie zdarza się, że już kilkulatkowie zamiast chodzić do szkoły, na którą nie stać ich rodziny, niemalże niewolniczo pracują na plantacjach, czy przy połowie ryb, w zamian za swoją pracę otrzymując jedynie posiłek. Opiekunowie „Don Bosco” wyszukują takie dzieci, dają im schronienie i regularny posiłek. Dążeniem ośrodka jest także edukacja podopiecznych, tak aby mogły zdobyć wykształcenie, a tym samym w dorosłym życiu mieć dobrą pracę i szansę na rozwój. W ośrodku przebywa od 50 do 200 podopiecznych w wieku od 4 do 18 lat. Większość z nich dopiero tutaj rozpoczyna swoją edukację od nauki czytania i pisania. Aktualnie dzieci uczą się w prowizorycznych pomieszczeniach ośrodka, gdzie na co dzień śpią, jedzą i spędzają pozostały czas. Brakuje im prawdziwej szkoły. Dlatego właśnie Omenaa Mensah, gdy kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała losy dzieci zdecydowała, że zrobi wszystko, żeby zbudować dla nich szkołę. Kamień węgielny pod budowę wmurowano w kwietniu 2017 roku - czytamy.

Zobaczcie, kto pojawił się na wielkim balu!

Zobacz także: Po raz pierwszy w historii wybrano Miss Polonia Sportu! Kim jest Aleksandra Kielan?

1/6
Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
mat. prasowe

Omenaa Mensah swoją inicjatywą zaraziła m.in. organizatorów konkursu MISS POLONIA. W ramach współpracy aktualnie panująca najpiękniejsza Polka, Milena Sadowska pojechała do Ghany, gdzie poznała podopiecznych fundacji, ale także realia życia dzieci ulicy w Ghanie, co jeszcze bardziej zmobilizowało ją do pracy przy nagłaśnianiu tego projektu. Dzięki MISS POLONIA do Polski przyjechała MISS WORLD Vanessa Ponce de Leon z Meksyku, która wzięła udział w balu, ale także w sesji zdjęciowej do akcji charytatywnej „Każda koszula pomaga” organizowanej przez Omenę wspólnie ze start-upem James Button, a wspieranej przy tej edycji przez markę E.Wedel.

„To dla mnie wielki zaszczyt, że naszą budowę szkoły w Temie wsparła MISS ŚWIATA. Vanessa będąc w Ghanie odwiedziła nasz ośrodek, poznała nasze dzieciaki, więc doskonale wie na co zbieramy fundusze.” – mówi Omenaa

W takcie balu odbyła się aukcja charytatywna, na której licytowano przedmioty podarowane przez artystów, sportowców, gwiazdy, prywatnych darczyńców i partnerów fundacji. Do wylicytowania były m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, trening z Rafałem Sonikiem czy obrazy Joanny Sarapaty i Laury Wasilewskiej. W aukcji zebrano blisko 200 000 zł.

„Bal „Piękna z przesłaniem” jest zwieńczeniem naszej dotychczasowej współpracy z Omenaa Foundation i na pewno nie jest to ostatni nasz wspólny projekt.” – mówi Igor Włodarczyk, PR Manager MISS POLONIA i dodaje – „Sukces balu pokazał, że warto organizować takie wydarzenia, bo jest wiele osób z otwartymi sercami, którzy chcą pomagać.”

Co ważne wspólne działania charytatywne MISS POLONIA i Omenaa Foundation zostaną zaprezentowane na arenie międzynarodowej przez MISS POLONIA 2018, Milenę Sadowską w trakcie wyborów MISS WORLD 2019, które odbędą się 14 grudnia w Londynie, dzięki temu o  inicjatywie dowie się cały świat. 

2/6
Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
mat. prasowe

Piękne Miss na Balu: Vanessa Ponce de Leon z Meksyku, Milena Sadowska oraz Izabella Krzan.

3/6
Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
mat. prasowe

Partnerka Rafała Brzozowskiego zadała szyku! Kim jest? 

Na gali pojawili się również Andrzej Sołtysik z żoną Patrycją oraz Rafał Brzozowski z partnerką, Anną Tarnowską. Para rzadko kiedy pokazuje się razem na imprezach! A szkoda, bo dziewczyna prowadzącego "Jaka to melodia" wygląda pięknie! Rafał i Anna są ze sobą od kilku lat. Jeszcze nigdy nie zgodzili się na wspólny wywiad czy sesję. Anna Tarnowska jest modelką, ma na swoim koncie tytuły Wicemiss Polonia 2007 czy III Wicemiss Intercontinental 2009. 

4/6
Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
mat. prasowe

Na gali oczywiście pojawiła się Omenaa Mensah i Bartek Jędrzejak. 

5/6
Gwiazdy na Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem”
mat. prasowe

Imprezę poprowadzili Rafał Brzozowski i Izabella Krzan.