Greg Plitt nie żyje. Pogrzeb Grega Plitta. Wikipedia Greg Plitt
Facebook
Newsy

Z OSTATNIEJ CHWILI: Tragiczna śmierć Grega Plitta. Przystojny gwiazdor żył tylko 37 lat

Smutne wiadomości z Ameryki

Właśnie do Polski dotarły smutne wiadomości o śmierci jednego z najpopularniejszych instruktorów fitness, Grega Plitta. 37-latek został potrącony przez pociąg w Burbank około godziny szesnastej. Jak podaje tmz.com, jeden ze świadków twierdzi, że Plitt miał ze sobą kamerę i być może był w trakcie nagrywania nowego wideo z ćwiczeniami. Incydent jest jak na razie w trakcie badań.

Zobacz: Nie żyje Anita Ekberg. Gwiazda "La Dolce vita" miała 83 lata

Plitt mógł pochwalić się idealnym, męskim ciałem. W internecie zamieszczał filmiki motywujące do pracy nad sylwetką. Poza tym mogliśmy go zobaczyć w kilku filmach. Większość może kojarzyć go z epizodycznych ról w "Terminatorze" czy "Ocalonym". Ponadto był modelem takich marek jak Calvin Klein czy Old Navy.

Niewątpliwie Greg Plitt odszedł od nas zbyt wcześnie.
 Greg Plitt nie żyje


Basia Kurdej-Szatan o dotacjach dla artystów
Newsy
Barbara Kurdej-Szatan walczyła z koronawirusem! "Byłam w ciąży i przechodziłam COVID-19" zdradziła gwiazda "M jak miłość"
Barbara Kurdej-Szatan zdradziła, że była zakażona koronawirusem!

Barbara Kurdej-Szatan zdradziła, że była zakażona koronawirusem! Gwiazda "M jak miłość" w najnowszym wywiadzie po raz pierwszy opowiedziała o swojej walce z COVID-19. Okazuje się, że aktorka zmagała się z koronawirusem w trakcie ciąży. Zobaczcie, co powiedziała Barbara Kurdej-Szatan! Basia Kurdej-Szatan walczyła z koronawirusem Pandemia koronawirusa w zaledwie kilka miesięcy rozprzestrzeniła się na całym świecie. Od początku pandemii tylko w Polsce wykryto 1 207 333 przypadków zakażenia, a zmarło aż 25 474 osób. Z koronawirusem walczyli m.in. Alżbeta Lenska, Radosław Majdan, Dorota Gardias, Maryla Rodowicz czy Sylwia Lipka. Teraz okazuje się, że koronawirusem zaraziła się również Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka w rozmowie z magazynem "Viva!" przyznała, że zachorowała w trakcie ciąży! W ogóle dla wszystkich ten czas był i jest nadal bardzo trudny. A ja w czasie pandemii byłam w ciąży i przechodziłam COVID-19 . To było dla mnie ogromnie stresujące. Na szczęście okazało się, że Henio był bezpieczny. Urodził się całkowicie zdrowy. I wstrzeliliśmy się w ten moment, że Rafał mógł przy mnie być podczas porodu- Basia Kurdej-Szatan zdradziła w wywiadzie. Aktorka zdradziła, że w trakcie pandemii cały czas na siebie uważała jednak nie to nie pomogło uniknąć zakazenia. Przez pewien czas byliśmy zamknięci na wsi u moich rodziców, potem długo w domu. Następnie, gdy można już było wychodzić to i my z tego korzystaliśmy, bo byliśmy stęsknieni towarzystwa przyjaciół, wyjścia na miasto, do restauracji… Ale byliśmy ostrożni!- dodała w rozmowie z  Viva.pl. Przypominamy, że Barbara Kurdej-Szatan urodziła we wrześniu. Na świecie pojawił się wówczas mały Henryk. Zobacz także:   Czy za jazdę samochodem w Sylwestra policja może cię...

Jedzenie podczas wysiłku fizycznego - kiedy jest wskazane?
© artursfoto/Adobe Stock
Styl życia
Co jeść w czasie długiego uprawiania sportu?
Dieta w przypadku każdego sportowca, niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawia, jest bardzo ważna dla zdrowia, ogólnego samopoczucia i wydolności organizmu. Szczególną uwagę na kwestie żywieniowe powinny zwrócić osoby, które wykonują długi i intensywny wysiłek fizyczny. W ich przypadku równie ważne, jak spożywanie posiłków między treningami jest jedzenie w trakcie uprawiania sportu. W niniejszym artykule podpowiadamy, co jeść i w jakich ilościach, aby trening czy start w zawodach był efektywny.

Dieta w przypadku każdego sportowca, niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawia, jest bardzo ważna dla zdrowia, ogólnego samopoczucia i wydolności organizmu. Szczególną uwagę na kwestie żywieniowe powinny zwrócić osoby, które wykonują długi i intensywny wysiłek fizyczny. W ich przypadku równie ważne, jak spożywanie posiłków między treningami jest jedzenie w trakcie uprawiania sportu. W niniejszym artykule podpowiadamy, co jeść i w jakich ilościach, aby trening czy start w zawodach był efektywny.   Wielogodzinny intensywny wysiłek fizyczny wiąże się z dużym obciążeniem organizmu. Pominięcie lub nieprawidłowe spożywanie posiłku w trakcie jego trwania może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Posiłek w trakcie wysiłku: jak reaguje organizm, gdy go nie ma? Jedzenie w trakcie treningu lub w czasie trwania zawodów sportowych dotyczy nie tylko długodystansowych biegów czy jazdy na rowerze na długich trasach. O spożywanie posiłków powinny zadbać również osoby uprawiające inne dyscypliny wiążące się z kilkugodzinną aktywnością fizyczną . Dobrym przykładem mogą być tenisiści, którzy często sięgają po banany i inne drobne przekąski.   Podczas kilkugodzinnego wysiłku zużywany jest glikogen mięśniowy . Jeśli nie zostanie w porę uzupełniony, to organizm zacznie spalać mięśnie. Może się to wiązać z nagłą utratą siły i prowadzić do: zawrotów i bólu głowy, uczucia ociężałych nóg, trudności z regularnym oddychaniem.   Konsekwencją tego mogą być z kolei poważniejsze problemy zdrowotne prowadzące do dłuższej przerwy w uprawianiu sportu. Jakie produkty i w jakich ilościach jeść podczas treningów i zawodów? Każda osoba wykonująca wielogodzinny wysiłek fizyczny powinna pamiętać o...

Dziecko przed lustrem
© Melpomene/Fotolia.com
Styl życia
Przyczyny mózgowego porażenia dziecięcego
Dziecięce porażenie mózgowe to choroba, która wynika z uszkodzenia układu nerwowego. Do tego uszkodzenia może dojść w okresie prenatalnym, czyli podczas w ciąży, podczas porodu lub w trakcie pierwszych tygodni życia.

Dziecięce porażenie mózgowe to choroba, która wynika z uszkodzenia układu nerwowego. Do tego uszkodzenia może dojść w okresie prenatalnym, czyli podczas w ciąży, podczas porodu lub w trakcie pierwszych tygodni życia. Przyczyny dziecięcego porażenia mózgowego Ponieważ do uszkodzenia układu nerwowego może dojść jeszcze w okresie prenatalnym, wszelkie schorzenia w trakcie ciąży mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia niedotlenienia lub krwawienia śródmózgowego, a co za tym idzie – mózgowego porażenia dziecięcego. Do szczególnie groźnych okoliczności należy: zatrucie ciążowe , ciąża zagrożona poronieniem, infekcje w czasie ciąży, np. różyczka , cytomegalia, toksoplazmoza . Ryzyko wzrasta także gdy kobieta w trakcie ciąży pali papierosy, pije alkohol czy przyjmuje leki bez kontroli lekarza.   Także w trakcie akcji porodowej może dojść do niedotlenienia mózgu w wyniku skomplikowanego (kleszczowego lub pośladkowego), przedłużającego się lub przedwczesnego porodu. Jeśli tuż po porodzie dziecko miało trudności z oddychaniem, także mogło dojść do uszkodzenia mózgu. Niedotlenienie może być także wynikiem przechodzenia we wczesnym okresie zapalenia opon mózgowych, szczególnie na tle bakteryjnym. Postępowanie w przypadku wystąpienia czynników ryzyka W każdym z wymienionych przypadków, dziecko powinno być od urodzenia pod obserwacją lekarza-neurologa. Ponieważ w ciągu pierwszych tygodni po porodzie układ nerwowy dziecka nie jest jeszcze wystarczająco dojrzały, jedynie specjalista może ocenić, czy zachowanie dziecka wynika z uszkodzeń mózgu, czy jest normalne na tym etapie rozwoju. Najważniejsze, by mózgowe porażenie dziecięce wykryć w ciągu pierwszych trzech-czterech miesięcy , by jak najszybciej rozpocząć rehabilitację.  

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner