Wiadomości nie wspomniały o zwyciężczyniach Debiutów

Zespół Girls on Fire ofiarą cenzury TVP? Ciężko uwierzyć w to, co zrobiły "Wiadomości"!

Wiadomości nie wspomniały o zwyciężczyniach Debiutów

 

Choć zespół Girls on Fire zdobył nagrodę im. Anny Jantar podczas koncertu Debiutów na tegorocznym Festiwalu w Opolu, o ich sukcesie nie padło ani jedno słowo w "Wiadomościach" TVP! O co chodzi? O kontrowersje, jakie wywołuje ich utwór "Siła kobiet" - nieoficjalny hymn tegorocznego "czarnego protestu". 

 

Jeszcze przed startem Festiwalu grupa Girls on Fire spotkała się z ostrą krytyką polityków prawicowych, którzy stwierdzili, że ich piosenka "Siła kobiet" promuje m.in. aborcję oraz... komunizm. Powstała nawet petycja, żeby utwór został wycofany z konkursu:

 

Jest to wstyd i hańba, skandal. Hańba szczególnie dla Telewizji Publicznej, że zgodziła się na taki utwór, na takie wystąpienie – powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja Lidia Sankowska-Grabczuk.

 

Czy to dlatego w "Wiadomościach", tuż po pierwszym dniu Festiwalu, zabrakło informacji o ich zwycięstwie? W materiale Waldemara Stankiewicza ogłoszono sukces sióstr Melosik, które otrzymały nagrodę publiczności, a o Girls on Fire nie wspomniano w ogóle. Materiał wywołał oburzenie fanów oraz dziennikarzy! 

 

To jest spory wyczyn. Obejrzałem i informuję, że Waldemar Stankiewicz doniósł o Rodowicz, Grosickim, Kombi i siostrach Melosik. O Konkursie debiutów było tyle, że: 1. odbył się, 2. miał rekordową oglądalność. TVPiS ocenzurowała własny festiwal. PRL jak żywa - napisał na Twitterze znany dziennikarz, Krzysztof Leski.

Co więcej, w swoim poście, prezes TVP, Jacek Kurski, również pominął dziewczyny z Girls on Fire:

 

Bardzo udany okazał się pomysł połączenia emocji sportowych i artystycznych. Pomeczową część koncertu Przebój na Mundial obejrzało śr. 4,2 mln widzów. Koncert debiutów zaś rekordowe śr. 2,4 mln. W głosowaniu publiczności Debiuty wygrały siostry Melosik i utwór Batumi. Gratuluję! 

Co o tym sądzicie?

 

Kim są Girls on Fire?

Zespół tworzą trzy wokalistki: Joanna Cholewa, Marta Dzwonkowska oraz Monika Wiśniowska-Basel. Popularność zyskały w trzeciej edycji programu "X-Factor" (dotarły aż do finału). Ich debiutancki album "Siła kobiet" ukazała się 8 marca 2017 roku: 

Jest to projekt nie tylko o muzyce, ale także o sile przyjaźni, determinacji, spełnianiu marzeń - czytamy na ich stronie.

 

Zobacz także: Hity i żenady drugiego dnia Opola! Fałszujący Karolak to nic przy dramatycznym playbacku Krawczyka!

 

Girls on Fire na Festiwalu w Opolu

Girls on Fire na Festiwalu w Opolu

 

Więcej na temat Opole
Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55