Ewa Bem została uhonorowana Złotym Fryderykiem podczas tegorocznej gali. Odbierając nagrodę, zadedykowała ją m.in. swojej córce Pameli. To zdecydowanie jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas koncertu.

Reklama

Ewa Bem o córce podczas Fryderyków 2023

W Gliwicach podczas gali rozdania Fryderyków 2023 pojawiła się cała plejada gwiazd. Nie zabrakło debiutującej Sary James czy triumfujących Mroza czy Brodki. Prawdziwą królową wieczoru była jednak Ewa Bem, która odebrała Złotego Fryderyka w kategorii muzyki jazzowej. Podczas krótkiej przemowy Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, padły słowa o zmarłej córce wokalistki, Pamieli Bem-Niedziałek. Ewa Bem zadedykowała statuetkę m. in. ukochanej córce.

Moi kochani, a jeśli jeszcze pozwolicie, to chciałabym powiedzieć dedykację. Na scenę wprowadził mnie Vito Bambino zrobił to wspaniale, pozwolił mi na taki drobiazg, że powiem. Zaprosił mnie to jego ostatniej płyty i jestem tam - mówiła Ewa Bem, by chwilę później zadedykować nagrodę córce:

Moi mili, dziękuje za całokształt, jeszcze będę nad tym całokształtem pracowała ale dedykuję swojego Złotego Fryderyka Dindiemu, Pameli i Gabryśce.

fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski, Filip Radwański/AKPA/

Zobacz także: Ewa Bem w poruszającym wywiadzie wspomina córkę i opowiada o wnukach: "Dzieci nie pamiętają mamy"

Córka Ewy Bem zmarła w 2017 roku. Pamela Bem-Niedziałek miała zaledwie 39 lat. Córka artystki walczyła z guzem mózgu, którego zdiagnozowano u niej, gdy była w drugiej ciąży. Pamela Bem-Niedziałek pozostawiła dwoje dzieci (Tomka i Basię). Ewa Bem przez wiele lat nie umiała mówić o tragedii, z którą musiała zmierzyć się jej rodzina. Dwa lata temu w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" wyznała, że wnuki nie pamiętają mamy, ale często odwiedzają jej grób na cmentarzu. W poruszających słowach mówiła:

Bardzo ubolewam na tym, że nigdy nie poznają nie tylko swojej mamy, ale osoby, którą była Pamela.

Reklama

Ewa Bem dba o pamięć o córce i myśli o niej szczególnie w pięknych momentach swojego życia.

Zobacz także
fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski, Filip Radwański/AKPA/
VIPHOTO/East News
East News
Reklama
Reklama
Reklama