Żona i dzieci Jacka Budynia
Lukasz Kalinowski/East News
Newsy

Fryderyki 2022: Jacek "Budyń" Szymkiewicz otrzymał pośmiertnie Złotego Fryderyka

Bliscy Jacka "Budynia" Szymkiewicza ze łzami w oczach odebrali Fryderyka. "To był zaszczyt być jego żoną". Córka popłakała się na scenie.

Informacja o śmierci Jacka "Budynia" Szymkiewicza spadła na fanów znienacka. Muzyk miał mnóstwo planów, a dzień przed ogłoszeniem tej strasznej wiadomości, artysta poinformował o otworzeniu swojego nowego zespołu. O śmierci męża poinformowała jego żona Anna Szymkiewicz, która napisała, że Jacek "Budyń" Szymkiewicz odszedł w nocy z 11 na 12 kwietnia. Jego nagła śmierć spowodowała wielką żałobę w świecie muzyki, która straciła na zawsze niepowtarzalną osobowość. Na gali Fryderyków 2022 postanowiono uczcić pamięć muzyka nagrodą Złotego Fryderyka, a w jego imieniu nagrodę odebrali najbliżsi. Nie zabrakło łez i pięknych, wzniosłych słów...

Najlepsze momenty Fryderyków 2017! Oryginalna Brodka, szalona Margaret... Zobacz relację z imprezy!

Fryderyki 2022 Jacek "Budyń" Szymkiewicz wyróżniony pośmiertnie, nagrodę odebrała żona i dzieci

Złotego Fryderyka w ręce rodziny Jacka Szymkiewicza wręczył Krzysztof Zalewski i Monika Brodka. Artyści wspominali wielką osobowość założyciela "Pogodno" podczas gali Fryderyków 2022. Monika Brodka Jackowi zawdzięcza wiele swoich przebojów, podobnie jak Krzysztof Zalewski. Na scenie w końcu pojawili się bliscy "Budynia" jego żona Anna Szymkiewicz i jego dzieci, Jagoda i Kuba Szymkiewicz. 

Żona i dzieci Jacka Budynia
Lukasz Kalinowski/East News

Zobacz także: Fryderyki 2022: Mata znów zszokował fanów! Tego publiczność się nie spodziewała

Rodzina muzyka odebrała Fryderyka w imieniu zmarłego Jacka "Budynia" Szymkiewicza. Jako pierwsza wypowiedziała się Jagoda Szymkiewicz, która nie kryła łez i wzruszenia. Córce muzyka udało się jednak powiedzieć:

- Jestem bardzo dumna z taty i zawsze byłam i zawsze będę i to tyle - powiedziała nie kryjąc łez i wielokrotnie przerywając swoją wypowiedź, Jagoda. 

Chwilę później do mikrofonu podeszła Anna Szymkiewicz, która przyznała:

- To był po prostu zaszczyt być jego żoną - przyznała, nie kryjąc łez.

Cała lista laureatów Fryderyków 2022. 

Żona i dzieci Jacka Budynia
Lukasz Kalinowski/East News

Zobacz także: Nie żyje syn Cristiano Ronaldo. To dzieci są jego największą siłą i motywacją 

Jacek "Budyń" Szymkiewicz był twórcą niezwykle płodnym i różnorodnym. Na swoim koncie artysta miał szereg przebojów, które śpiewała cała Polska, jednocześnie tworzył także muzykę niezwykle awangardową w której pozwalał dojść do głosu przede wszystkim poezji. Śmierć muzyka z pewnością zamknęła pewien rozdział w polskiej historii. Artysta miał wiele planów, a przyczyną jego śmierci okazał się być zawał:

- Zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz, jedna z najbarwniejszych postaci kultury, lider Pogodno i wielu projektów. Piękny człowiek, którego miałem zaszczyt znać od dwóch dekad. Chciałbym uciąć spekulacje, Jacek zmarł z przyczyn naturalnych. Zawał. Miał wiele planów i miał dla kogo żyć - napisał na Twitterze Jacek Nizinkiewicz.

Jacek
Adam Burakowski/REPORTER

Ewa Krawczyk na Fryderykach 2021
East News/Łukasz Kalinowski/AKPA/PIĘTKA MIESZKO
Newsy
Fryderyki 2021: Wzruszona Ewa Krawczyk dziękuje za Złotego Fryderyka dla Krzysztofa Krawczyka
Złotego Fryderyka dla Krzysztofa Krawczyka ze łzami w oczach odbierała jego żona i menager, Andrzej Kosmala. Ewa Krawczyk wygłosiła wzruszające przemówienie.

W miniony czwartek, 5 sierpnia, odbyła się 27. gala rozdania Fryderyków. Na uroczystości pojawiło się wielu znamienitych artystów i osobistości ze świata show biznesu. Tego wieczoru nie mogło również zabraknąć żony Krzysztofa Krawczyka, Ewy Krawczyk, która wraz z menagerem jej męża, odebrała wyjątkową statuetkę, przyznaną zmarłemu artyście. Był to niezwykle wzruszający moment na gali. Zobaczcie, co ze łzami w oczach powiedziała Ewa Krawczyk, gdy stała na scenie. Zobacz także:  Fryderyki 2021: Plejada gwiazd na rozdaniu muzycznych nagród! Kto otrzymał statuetkę? WYNIKI Fryderyki 2021: Żona Krzysztofa Krawczyka we wzruszającym przemówieniu Na tegorocznej gali rozdania Fryderyków 2021, która odbyła się w Netto Arenie w Szczecinie, pojawiła się cała plejada gwiazd, między innymi Natalia Przybysz, Andrzej Piaseczny , Majka Jeżowska, Sanah, czy Krzysztof Zalewski . Była to  pierwsza od dawna tak wielka gala z udziałem tak wielu znamienitych artystów . Impreza obfitowała w wiele wzruszających momentów, między innymi obecni w szczecińskiej Netto Arenie  artyści oddali hołd  zmarłemu w kwietniu Krzysztofowi Krawczykowi,  śpiewając jego największe przeboje. To jednak nie był jedyny moment, podczas którego upamiętniono zmarłego muzyka. Krzysztofowi Krawczykowi przyznano Złotego Fryderyka, którego odebrali odebrali   Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk.   - Krzysztofie, gdziekolwiek jesteś, ten Złoty Fryderyk jest Twój. Szanowna Akademio. Zrządzeniem losu dzisiaj mijają 4 miesiące od śmierci Krzysztofa. Odszedł spełniony, ze świadomością, że otrzymał tego Złotego Fryderyka, który jest ukoronowaniem wszystkich nagród, które otrzymał. Jeszcze w marcu kiedy...

Fryderyki 2021: Gwiazdy na gali
EastNews
Newsy
Fryderyki 2021: Plejada gwiazd na rozdaniu muzycznych nagród! Kto otrzymał statuetkę? WYNIKI
Fryderyki 2021 rozdane! Kto otrzymał najważniejszą muzyczną nagrodę? Na gali plejada gwiazd: Sanah, Natalia Nykiel, Krzysztof Zalewski, Piasek, Lanberry... Zobaczcie zdjęcia i poznajcie laureatów!

Plejada gwiazd pojawiła się na tegorocznej gali rozdania Fryderyków 2021, która odbyła się w Netto Arenie w Szczecinie! Wśród nich m.in. Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Andrzej Piaseczny, Majka Jeżowska, sanah, Margaret, Kayah czy Viki Gabor. Kto otrzymał najważniejszą muzyczną statuetkę w Polsce? Jak prezentowały się gwiazdy? Zobaczcie zdjęcia i poznajcie laureatów! [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO] Fryderyki 2021: Zdjęcia z gali! Odważne Jabłońska i Lanberry, stylowa Nykiel To pierwsza od dawna tak wielka gala z udziałem wielu gwiazd. Tegoroczne rozdanie Fryderyków można było oglądać m.in. w TVN (od 21, wcześniej, od 19. m.in. na Player.pl).  Obecni artyści nie tylko odbierali statuetki za muzyczne osiągnięcia za zeszły rok, ale również oddali hołd zmarłemu w tym roku Krzysztofowi Krawczykowi, śpiewając w duetach jego największe przeboje. Kto pojawił się na imprezie? Najwięksi i najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej, a wśród nich nominowana w kilku kategoriach Natalia Nykiel. Artystka zaprezentowała się na ściance w krótkiej, niebieskiej kreacji. W oczy rzucała się również jej piękna opalenizna! Na scenie zaś zaśpiewała hit Republiki "Biała flaga". Na gali Fryderyki 2021 nie mogło zabraknąć Krzysztofa Zalewskiego, nominowanego aż w pięciu kategoriach (obok sanah to tegoroczny rekord) oraz Natalii Przybysz (tym razem bez nominacji), która zaśpiewała hit Krzysztofa Krawczyka "Trudno tak". Do historii Fryderyków przejdzie jednak pocałunek Zalewskiego z wręczającym mu nagrodę, Ralphem Kamińskim. 18-letnia Zuzanna Jabłońska wywołała niemałą sensację swoją ekscentryczną stylizacją. Młoda gwiazda otrzymała nominację w kategorii Album Roku Pop za krążek "Psycho". Na klasykę, czyli czarną...

Pocałunek Zalewskiego i Kamińskiego na Fryderykach 2021
East News
Newsy
Fryderyki 2021: Pocałunek Krzysztofa Zalewskiego i Ralpha Kamińskiego na gali! 
Na gali Fryderyków 2021 Krzysztof Zalewski oraz Ralph Kamiński pocałowali się! Ale to nie wszystko. Zalewski zdecydował się również na mocne przemówienie!

Tego chyba nie spodziewał się nikt. Na tegorocznej gali Fryderyków Krzysztof Zalewski, odbierając kolejną statuetkę, pocałował Ralpha Kamińskiego, który mu ją wręczał! Pocałunek wokalistów wywołał wielki entuzjam wśród widowni, podobnie jak ostre przemówienie samego Krzysztofa Zalewskiego. Poznajcie szczegóły! Krzysztof Zalewski całuje Ralpha Kamińskiego na Fryderykach 2021! Na gali Fryderyków 2021 Krzysztof Zalewski odebrał kilka statuetek ( zdjęcia i laureaci - tutaj ). Jedną z nich, w kategorii AUTOR ROKU, odebrał z rąk Ralpha Kamińskiego. Młody wokalista wręczając nagrodę powiedział, że jest wielkim fanem Krzysztofa! Ten więc postanowił... pocałować kolegę po fachu! Zupełnie jak zespół Maneskin w Sopocie, pamiętacie?  Ale to nie wszystko! Krzysztof Zalewski dziękując za nagrodę na koniec swojego przemówienia postanowił... nawiązać do polityki. W jaki sposób? Ci co tak mówią, chyba mają rację, a więc pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederację. Chyba nie musimy mówić, co miał na myśli. Publiczność była zachwycona! Krzysztof Zalewski odebrał Fryderyki 2021 w takich kategoriach jak "Autor Roku", "Producent Muzyczny Roku" oraz "Teledysk Roku". Król jest tylko jeden, a jego pocałunek, jak i przemówienie, z Ralphem z pewnością przejdzie do historii Fryderyków!  Zobacz także:  TVP zerwie współpracę z Andrzejem Piasecznym po jego głośnych urodzinach?

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik