Fryderyki 2019 nominacje
East News

Już w sobotę Fryderyki 2019! Gdzie zobaczymy galę rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce?

Fryderyki 2019 nominacje
East News

Już w najbliższą sobotę 9 marca obejrzymy transmisję gali rozdania Fryderyków 2019 - najważniejszych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. W tym roku odbędzie się ona w Katowicach - w tamtejszym Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym i będzie pierwszą częścią całości imprezy.

Kiedy odbędą się Fryderyki 2019

Fryderyki 2019 mają inną formułę niż w poprzednich latach. Uroczystość podzielono na trzy dni. Po sobotniej Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, na której rozdane zostaną statuetki Fryderków, w niedzielę odbędzie się koncert artystów. Na scenie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego zobaczymy popularnych wykonawców - jak Dawid Podsiadło, Mela Koteluk, czy Brodka, pod kierownictwem artystycznym Organka i z towarzyszeniem Orkiestry Męskiego Grania. Wykonają wielkie polskie hity lat 80.
Ostatnim dniem Fryderyków bedzie wtorek, 12 marca - w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się Gala Muzyki Poważnej.

Fryderyki 2019 - kiedy i gdzie transmisja

Transmisję na żywo z gali rozdania statuetek Fryderyki 2019 zobaczymy w telewizji TVN - start w sobotę 9 marca o godz. 20. W Internecie transmisję online obejrzeć możemy na player.pl. 

Fryderyki 2019 nominowani

W tym roku najwięcej nominacji do nagrody Fryderyka - bo aż 10 - otrzymał Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło

Połowę mniej zgarnął Krzysztof Zalewski.

A jak wyglądają najważniejsze kategorie? Do album roku - pop nominowani są: Paweł Domagała za „1984”, Zbigniew Wodecki za „Dobrze, że jesteś”, Kasia Kowalska i jej „AYA”, oczywiście Dawid Podsiadło za album „Małomiasteczkowy” i Lanberry za płytę „miXtura”.

Kandydaci do rockowego albumu roku to Illusion za płytę „Anhedonia”, Limboski i „Poliamoria”, Power of Trinity za „Ultramagnetic”, Riverside i „Wasteland”, Lao Che za „Wiedzę o społeczeństwie”.

O Fryderyka za najlepszy album zagraniczny powalczą - Paul McCartney za „Egypt Station”, Justin Timberlake za „Man of the Woods”, oczywiście Lady Gaga, Bradley Cooper za hitowy „A Star Is Born” i rockowa grupa Greta Van Fleet z ich płytą „Anthem of the Peaceful Army”, a także Zaz i „Effet miroir”.

Nominowani do nagrody za alternatywny album roku to Nosowska i jej „Basta”, Arek Jakubik - „Szatan na Kabatach”, Bokka za „Life on Planet B”, Król i „Przewijanie na podglądzie” oraz Marysia Starosta za „Ślubu nie będzie”.

O tytuł debiutu roku powalczą: Roksana Węgiel, Baranovski, Pola Rise, Tęskno i Tulia. 

Więcej kategorii >>> TUTAJ

Zobacz także: Zapomnij o "Weź nie pytaj"! Paweł Domagała nagrał kolejny utwór i już jest HITEM! Posłuchaj!

Wśród nominowanych jest Paweł Domagała.

Paweł Domagała

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17