Za nami pierwszy dzień festiwalu Top Trendy 2012, który był częścią poświęconą jubilatom i artystom TOP. Wystąpili ci, którzy w ostatnim roku sprzedali najwięcej płyt. W złotej dziesiątce tej edycji festiwalu znaleźli się m.in. Anna Maria Jopek, Sylwia Grzeszczak, Maryla Rodowicz, Stanisław Soyka, Seweryn Krajewski, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing i Zakopower. Pierwsze miejsce, czyli największy wynik sprzedaży, osiągnął album Kamila Bednarka. Swoim występem finalista "Mam talent!" doprowadził publiczność do szału. Razem z Bednarkiem szalała cała Ergo Arena, a on nie ukrywał swojego wzruszenia.

Reklama

Również po raz pierwszy w historii festiwalu wręczono nagrodę za Cyfrowy Przebój Roku 2011, czyli za utwór najczęściej ściągany przez Internet lub telefon komórkowy. Zwyciężyła "Buena" zespołu Blue Cafe. Grupa zagwarantowała publiczności sporą dawkę wrażeń. Dominika Gawęda zawieszona na linie tańczyła nad publicznością i udowodniła, że nie tylko Dodą polska scena muzyczna stoi. Zobacz wideo: Gawęda lata nad sopocką publicznością

Można powiedzieć, że niektóre piosenki, jak kobiety, nie starzeją się. Taka "Małgośka" ma już 40 lat i absolutnie żadnych kompleksów. Bo nadal jest przez wszystkich lubiana i słuchana. Po raz pierwszy w historii festiwali to piosenka doczekała się jubileuszu. Na swój wczorajszy koncert "Czterdziestka Małgośki" Maryla Rodowicz przygotowała nie tylko piosenkę jubilatkę, ale też kilka innych przebojów.

Ale to nie był jedyny koncert jubileuszowy wczorajszego dnia. 35-lecie świętował zespół Bajm, który już tyle lat wędruje "Piechotą do lata". Beata Kozidrak na konferencji żartowała, że dopiero kiedy stanie na scenie, zda sobie sprawę z tego, ile lat naprawdę minęło.

Reklama

Zobaczcie zdjęcia z wczorajszego koncertu:

Reklama
Reklama
Reklama