Dla Ewy Farnej ten rok jest przełomowy pod wieloma względami. Zakończyła liceum, od października idzie na studia, zadebiutuje w pierwszym dla siebie muzycznym show a niedawno spowodowała poważny wypadek, którego z racji jej święta nie będziemy przypominać. Dzisiaj gwiazda kończy 19 lat. Z tej okazji małe podsumowanie jej kariery.

Przygodę z show-biznesem Ewa zaczęła już jako 13 latka występem w "Szansie na sukces", którą wygrała. W tym samym czasie wydała płytę w Czechach i na Słowacji i z dnia na dzień została tam jedną z najpopularniejszych gwiazd. Dwa lata od debiutu nagrała pierwszy album na polski rynek. Każda z pięciu płyt wydanych w Polsce zapewniła ogromny sukces komercyjny, łącznie sprzedała ponad 100 tysięcy płyt w Polsce (zobacz). Jej single prawie zawsze trafiają na najwyższe pozycje list przebojów. Nieźle jak na tak młodą osobę.

Największymi hitami Farnej w Polsce są piosenki "Cicho", "Ewakuacja" i "Nie przegap". Jej dyskografię zamyka płyta koncertowa wydana w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Na swoim koncie Farna ma aż 10 nagród Viva Comet (więcej ma tylko Doda), tytuł "Najlepszego Polskiego Artysty MTV" (zobacz), a także SuperJedynki i 4 statuetki Eska Music Awards oraz wygraną na Sopot Hit Festiwal.

Jesienią Ewa zadebiutuje w roli trenerki drużyny z Cieszyna w 3. edycji "Bitwy na głosy", a także równocześnie rozpocznie studia prawnicze w Warszawie.

Zobacz: To już pewne! Ewa Farna wystąpi w "Bitwie na głosy"!

AfterParty.pl życzy Ewie kolejnych sukcesów zawodowych i prywatnych. Dołączacie się do życzeń?

Więcej na temat Ewa Farna urodziny gwiazd