Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel i Wiki Gabor Otwarcie Eurowizja. Wiki Gabor Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel i Wiki Gabor
Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel i Wiki Gabor
EastNews/instagram

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 już się rozpoczął! W poniedziałek miała miejsce wielka ceremonia otwarcia. Przeciwnicy poznali się, i dowiedzieli się, jako którzy wystąpią podczas Konkursu w Arenie Gliwice, 24 listopada. Uroczystość miała miejsce w Teatrze Śląskim w Katowicach. Zobaczcie, jak wyglądała nasza reprezentantka Wiktoria Gabor! Czy przyćmiła obecną na miejscu zeszłoroczną zwyciężczynię Roksanę Węgiel?

1/5
Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel
EastNews

Za sprawą wygranej Roksany Węgiel w Eurowizji Junior 2018, w tym roku Konkurs Piosenki odbędzie się w Polsce. 24 listopada w Arenie Gliwice zmierzą się ze sobą przedstawiciele 19 krajów. Do wielkiej imprezy wokaliści przygotowywali się miesiącami, więc poziom konkurencji jest naprawdę wysoki! 

 

2/5
Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel
EastNews

Na ceremonii otwarcia ustalono kolejność artystów. Polska w tym roku wystąpi jako jedenasta! O kolejności wokalistów na scenie poinformowała Roksana Węgiel, która wylosowała karteczki z krajami ze specjalnej kuli. Które państwo otworzy imprezę? W tym roku ten zaszczyt przypadł Australii. 

Oto cała lista występujących: 

 1. Australia
 2. Francja
 3. Rosja
 4. Północna Macedonia
 5. Hiszpania
 6. Gruzja
 7. Białoruś
 8. Malta
 9. Walia
 10. Kazachstan
 11. Polska
 12. Irlandia
 13. Ukraina
 14. Holandia
 15. Armenia
 16. Portugalia
 17. Włochy
 18. Albania
 19. Serbia
3/5
Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel i Wiki Gabor
EastNews/instagram

Roksana Węgiel na scenie zaprezentowała się w krótkiej, błyszczącej sukience, do której dobrała białe kozaczki. Nasza tegoroczna reprezentantka, Wiki Gabor nie zdecydowała się na tak odważny strój. Wystąpiła w luźnym, żółtym kostiumie, do którego dodatkowo zostały zaprojektowane żółte rękawiczki. 

 

4/5
Otwarcie Eurowizja. Wiki Gabor
EastNews

Wiki Gabor wystąpi z piosenką "Superhero". Piosenkarka nagrała do utworu teledysk, który w serwisie YouTube bije rekordy popularności. W ciągu miesiąca utwór odtworzono już ponad 3,5 mln razy! Za produkcję teledysku odpowiadają Pascal Production – twórcy teledysków "Lay Low" Roksany Węgiel czy "Nie mów mi nie" Marty Gałuszewskiej.

Zobacz także: Viki Gabor zaprezentowała teledysk do piosenki na dziecięcą Eurowizję! "Superhero" ma duże szanse na wygraną

 

5/5
Otwarcie Eurowizja. Roksana Węgiel i Wiki Gabor
EastNews/instagram

Wokalistki na scenie prezentowały się pięknie! Czy w tym roku mamy szansę na zwycięstwo? Oczywiście, trzymamy kciuki za Wiktorię!