Już wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Decyzją jury, najwięcej punktów zdobyła Blanka, a faworyt widowni, Jann, uplasował się dopiero na czwartym miejscu. W głosowaniu widzów 24-latek zwyciężył, ale to nie wystarczyło, by wysunął się na prowadzenie, z uwagi na odległą lokatę, jaką przyznali mu sędziowie. Ostatecznie, po podsumowaniu punktacji, zajął drugie miejsce. Z werdyktem nie zgadzają się internauci, którzy apelują do Blanki, by wycofała się z konkursu.

Reklama

Eurowizja 2023: Internauci miażdżą Blankę po preselekcjach

Zdaniem części internautów, Blanka i jej utwór "Solo" nie ma szans podczas Eurowizji, a Jann z głosem jak dzwon, wyróżniający się oryginalnością i oferujący coś świeżego, mógłby zajść wysoko. Zdegustowani apelują do piosenkarki, by wycofała się z dalszej rywalizacji:

- Będzie nas reprezentować disco-polo - grzmiała Sandra Kubicka
- Gdybyś miała honor, oddałabyś miejsce Jannowi, dobrze wiesz, że nie dostał punktów od jury za swoją aparycję i za to jaki jest
- Zrezygnuj, błagam! Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to wszystko jest ustawione...
- Na dożynki, nie na Eurowizję - fani Janna nie mieli litości w komentarzach na Instagramie Blanki

Piotr Molecki/East News

Zobacz także: Eurowizja 2023: Widzowie gorzko o występie Ahleny. "Idę po stopery"

W dodatku, w petycji, jaka od niedzieli krąży w sieci, fani Eurowizji proszą, by Blanka Stajkow oddała miejsce Jannowi. Tłumaczą, że ona tylko na tym zyska - takie posunięcie, paradoksalnie, miałoby jej pomóc w karierze i zapewnić doskonały PR. W social mediach popularność zdobywają też hasztagi "#blankazrezygnuj" i "#justiceforjann". Z pewnością nie jest to przyjemna sytuacja dla świeżo wybranej reprezentantki Polski na Eurowizję 2023.

Piotr Molecki/East News
Reklama

Blanka Stajkow została reprezentanką Polski na Eurowizję 2023. Wokalistka nie ukrywa, że to dla niej ogromna szansa i cieszy się z wyróżnienia. Jednocześnie musi mierzyć się z ogromną krytyką ze strony widzów, którzy nie zgadzają się z wyborem reprezentanta. Szczególnie rozżaleni wydają się być fani Janna, który był faworytem publiczności. Wielu widzów nie daje za wygraną. Już teraz podpisują kolejne petycje, zamierzają się też skrzyknąć i protestować pod budynkiem TVP. Upust swojemu niezadowoleniu dają m.in na Twitterze, gdzie zarzucają komisji, że ta nie zna się na muzyce. Coraz więcej internautów podejrzewa, że eliminacje były "ustawione", argumentując tę tezę obecnością tancerzy z grupy Agustina Egurroli (członka jury) na scenie podczas występu Blanki oraz faktem, że Allan Krupa, syn Edyty Górniak, w green roomie nie opuszczał zwyciężczyni na krok, stąd prosty wniosek, że się dobrze znają. Jednak czy te wszystkie zarzuty nie są zbyt krzywdzące? Co sądzicie o całym zamieszaniu?

Zobacz także
Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News
Reklama
Reklama
Reklama