Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Eurowizja 2017, logo Eurowizji 2017
Newsy

Eurowizja 2017: TVP opublikowała regulamin polskich preselekcji, a fani konkursu wytykają mnóstwo błędów!

Telewizja Polska opublikowała regulamin polskich preselekcji na Eurowizję 2017. W jaki sposób będzie wybrany polski reprezentant? Kto może zgłosić swoją propozycję? Jakie trzeba spełnić warunki? Regulamin budzi spore emocje, ze względu na błędy i nieścisłości, które zauważyli polscy fani Eurowizji. O co chodzi?

 

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski zabłysnął świetnym angielskim. Zdradził swój patent na naukę języka

Eurowizja 2017 - polskie preselekcje

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2017 odbędą się 11 lutego. Reprezentanta kraju wybiorą widzowie wraz z jury. W finale preselekcji weźmie udział od 5 do 10 wykonawców, których wyłoni specjalna komisja. Swoje zgłoszenia mogą wysyłać tylko ci, którzy są obywatelami Polski:

Do Krajowych Eliminacji mogą być dopuszczone osoby, które są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i skończyły lub ukończą 16 lat najpóźniej w dniu 13 maja 2017 r. Do zgłoszenia niepełnoletniego (w dniu złożenia zgłoszenia) wykonawcy należy dołączyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych z dokładną informacją dotyczącą daty urodzenia wykonawcy/wykonawców.

Ten zapis budzi sporo emocji. Jak zauważył dziennik-eurowizyjny.blog.pl nie wiadomo, czy polskie obywatelstwo musi mieć tylko wykonawca utworu, czy też jego twórcy oraz to czy dozwolony jest udział obcokrajowców, którzy występują w zespole z Polakami. 

 

W regulaminie użyto również starego loga Eurowizja, a także nie sprecyzowano, kiedy odbędą się dwa półfinały i finał. Blog zauważa również, że w punkcie 10. użyto określenia "JESC" zamiast "ESC", który używany jest w odniesieniu do Eurowizji dla Dzieci, co sugeruje, że regulamin jest zlepkiem poprzednich dokumentów.

 

Dużo wątpliwości budzi również zapis dotyczący obowiązkowych teledysków. Każdy, kto weźmie udział w preselekcjach, ma obowiązek wydać teledysk i dostarczyć go do TVP najpóźniej... 26 lutego, czyli już 15 dni po finale. 


Dokładny regulamin znajdziecie tutaj, zaś wątpliwości z nim związane - tutaj. 

 

AKTUALIZACJA

 

Po uwagach fanów Eurowizji na temat regulaminu, TVP wprowadziła do niego poprawki! Szczegóły - tutaj. 

 

Zobacz także: Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2017?! Wielki PLEBISCYT Party! Zagłosujcie na swoich faworytów!

 

Anna Cyzon zgłosiła chęć reprezentowania nas na Eurowizji 2017.

Kim jest Anna Cyzon?

 

Rok temu reprezentował nasz Michał Szpak.

Michał Szpak

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Michał Szpak nie wystąpi na preselekcji
Newsy
Doda gwiazdą polskich preselekcji na Eurowizję 2017, brak Michała Szpaka! Fani mocno zawiedzeni!
Polskie preselekcje bez Michała Szpaka?!

Wczoraj TVP ogłosiła, że gwiazdami wieczoru polskich preselekcji na Eurowizję 2017, które odbędą się 18 lutego, będą Doda oraz Olivia Wieczorek. Fani Michała Szpaka są zawiedzeni, że ich idol nie pojawi się jako gość specjalny, tak jak rok temu Monika Kuszyńska, która jako reprezentantka z 2015 roku, ogłosiła zwycięzcę preselekcji. Co się stało?   Doda gwiazdą wieczoru polskich preselekcji na Eurowizję 2017!  Koncert polskich eliminacji na Eurowizję 2017 (najnowsze informacje - tutaj)  odbędzie się 18 lutego w siedzibie TVP. Kto będzie nas reprezentował? O tym zadecydują widzowie za pomocą głosowania SMS oraz jury, w którego skład wchodzą:  Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodek Pawlik i Krzesimir Dębski. Gospodarzem wieczoru będzie Artur Orzech, zaś gwiazdami muzycznymi - Doda oraz reprezentantka Polski na Eurowizji dla dzieci: Olivia Wieczorek. Co z Michałem Szpakiem? Jakiś czas temu spekulowano, że artysta również zasiądzie w jury konkursu. Okazuje się, że tego dnia Michał ma koncert w Kaliszu. Jego występ zaczyna się jednak o 17:30, a konkurs w TVP będzie emitowany około godziny 20:30. Być może wokalista zdąży więc dotrzeć do siedziby Telewizji Publicznej. Jego fani bardzo tego chcą. Na Facebooku Eurowizji TVP pojawiło się sporo komentarzy wyrażających żal, że Szpak nie pojawi się na koncercie:     Będziecie oglądać konkurs polskich preselekcji? Na kilka dni przed koncertem, TVP opublikuje listę artystów, którzy wezmą w nim udział. Na razie wśród chętnych są tacy muzycy jak: Iwona Węgrowska, Kasia Popowska, Mateusz Maga, Ivs Alter, Wojciech Ezzat, Aneta Sablik, Anna Cyzon i Paulla.   Zobacz: Eurowizja 2017: Kuba Wojewódzki kpi z piosenki Mateusza Magi: "Szczególnie cieszy moment, w którym..."   Aktualnie największą gwiazdą wieczoru jest oczywiście Doda. Fani...

Eurowizja 2017 - Lanberry nie zostanie zdyskwalifikowana
Newsy
Eurowizja 2017: Jedna z uczestniczek preselekcji mogła zostać zdyskwalifikowana! Jest decyzja TVP!
Wszystko jasne!

Kiedy Lanberry (Małgorzata Uściłowska) ogłosiła, że chce wystartować na Eurowizji 2017 z angielską wersją piosenki "Piątek", w sieci zawrzało. Fani konkursu szybko zauważyli, że utwór miał swoją premierę na YouTubie 5 sierpnia 2016 roku, co jest niezgodne z regulaminem Eurowizji (kompozycje nie mogą być opublikowane przed 1 września 2016 roku), nawet jeśli chodzi o inną wersję językową.   Lanberry powalczy o Eurowizję!   Dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości, czy Lanberry rzeczywiście złamała regulamin, mamy oficjalne stanowisko TVP, które publikuje dziennik-eurowizyjny.blog.pl. Młoda wokalistka wystąpi 18 lutego podczas Krajowych Eliminacji i powalczy o Eurowizję:   Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka „Only human” Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017. Cieszycie się? Będziecie trzymać kciuki za Lanberry?   Eurowizja 2017 - polskie preselekcje   Koncert polskich preselekcji odbędzie się 18 lutego w TVP 1 o godzinie 20:30. Gwiazdami wieczoru będą Michał Szpak, Doda oraz Olivia Wieczorek. Wydarzenie poprowadzi Artur Orzech. O tym, kto pojedzie na Eurowizję zadecydują widzowie oraz jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodek Pawlik i Krzesimir Dębski.   Zobacz także:  Kim jest Olaf Bressa - polski kandydat na Eurowizję 2017? Posłuchaj jego piosenki "You look good"!   Lanberry wystąpi podczas preselekcji.   Zaśpiewa piosenkę "Only Human".

Eurowizja 2020 - pojedzie zwycięzca Szansy na sukces
Newsy
Eurowizja 2020: Wiemy, kto będzie reprezentować Polskę! Nowe zasady!

A jednak! Reprezentanta Polski na Eurowizję 2020 (mowa o "dorosłej" wersji konkursu) wyłoni program "Szansa na sukces. Eurowizja 2020"! Telewizja Polska opublikowała niedawno nowe zasady wyboru polskiego artysty, który będzie reprezentował nasz kraj podczas konkursu w maju 2020 roku w Rotterdamie. Poznajcie szczegóły! Eurowizja 2020 - kto z Polski? Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Konkurs odbędzie się w maju, a więc zostało tylko pięć miesięcy na wybór reprezentanta. Polska w tym roku wyśle na Eurowizję zwycięzcę specjalnej edycji  programu "Szansa na sukces". "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" będzie emitowana na antenie TVP 2 w dniach 2-23 lutego. Wybór reprezentanta Polski na Eurowizję 2020 będzie podzielony na trzy etapy - w pierwszym zostaną wyłonieni artyści (casting na podstawie zgłoszeń, ich termin mija 13 stycznia), którzy wezmą udział w trzech odcinkach specjalnych. Zgłaszać mogą się osoby powyżej 16. roku życia, posiadające obywatelstwo polskie lub zamieszkujące w Polsce. W trakcie trzech odcinków jury wyłoni trzech finalistów, którzy w wielkim finale powalczą o możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji 2020. Producent zastrzega sobie możliwość przyznania tzw. „Złotego biletu” - osoba, która go otrzyma, weźmie udział w finale z trzema pozostałymi finalistami. Podczas finału uczestnicy wykonają cover oraz autorski utwór, przygotowany na Eurowizję 2020.  Pełen regulamin pojawił się na Facebooku "Szansy na sukces"!  Przypomnijmy - w ten sposób wyłoniono już reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior 2019 - Viki Gabor, która odniosła spektakularne zwycięstwo. Czy w ten sposób powtórzymy sukces? Nowe zasady budzą spore emocje...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner