Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor
Instagram
Newsy

"Epidemia przerosła mnie psychicznie" Wyjątkowy wywiad z Joanną Koroniewską i Maciejem Dowborem

"Epidemia przerosła mnie psychicznie" Wyjątkowy wywiad z Joanną Koroniewską i Maciejem Dowborem

"Nie spodziewaliśmy się, że jedna spontaniczna relacja na Insta- gramie zamieni się w regularne spotkania z kilkudziesięciotysięczną publicznością" – mówi Joanna Koroniewska (41) o „Domówce u Dowborów”. Prowadzone na żywo rozmowy aktorki i jej męża Macieja Dowbora (41) to obecnie najpopularniejszy instagramowy show. Parę codziennie ogląda od 30 do 50 tys. osób! Co ich przyciąga?

– Zaczynamy codziennie o 22. Zapraszamy gości, którzy łączą się z nami online. To artyści, aktorzy, dziennikarze. Stałymi bywalcami są m.in. Basia i Rafał Szatanowie, Piotrek Gąsowski, Magda Steczkowska, Ada Fijał i Michał Koterski – opowiada „Fleszowi” Joanna.

Joanna Koroniewska w garniturze lila z Zary
Instagram

– Nie ukrywam, że epidemia przerosła mnie psychicznie. Zewsząd byliśmy bombardowani negatywnymi informacjami, które potęgowały mój strach. Nie tylko ja się tak czułam, dlatego zdecydowaliśmy, że nie rozmawiamy o rzeczach przykrych. Traktujemy „Domówkę...” jak terapię, która pomaga oswoić trudną rzeczywistość – dodaje aktorka.

W programie Dowborów gości coraz więcej gwiazd, a fanów przybywa. Czy Joanna i Maciej będą go kontynuować, kiedy skończy się epidemia?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Koroniewska - Dowbor (@joannakoroniewska)

Dlaczego Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor nie pokazują twarzy córek? Mają jeden ważny powód

DREWBOR I KORONKA

Jeszcze niedawno Koroniewska przygotowywała się do przedstawienia w Teatrze Capitol.

Gdy wybuchła epidemia, byłam dwa tygodnie przed premierą spektaklu „A mi to rybka!”. W maju miałam zacząć próby do kolejnej sztuki w Teatrze Komedia. Sporo nagrywałam głosem, miałam nowe projekty, które przesunięto na później – mówi „Fleszowi” Joanna.

W podobnej sytuacji jest jej mąż.

Wstrzymano nagrania show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Moja firma producencka też ma mniej zleceń. Ratuje mnie jeszcze praca w RMF FM, która pozwala mi na kontakt z męską ekipą. Mieszkam z trzema babami i czasami łatwo nie jest – żartuje Maciej.

Dowborowie mimo wszystko zachowują optymizm.

Jestem zdrowa, mam zdrowe dzieci i męża, na którego mogę liczyć w każdej sytuacji. Trzymamy się razem i to jest nasza siła – przekonuje aktorka.

Dzięki „Domówce...” Joanna i Maciej dali się poznać widzom jako zabawni, otwarci ludzie. Do tej pory rzadko pojawiali się razem na czerwonym dywanie, tylko raz wspólnie udzielili wywiadu.

Nie byliśmy niedostępni. Przede wszystkim chcieliśmy chronić prywatność naszych dzieci. „Drewbor” i „Koronka” to normalna para, z poczuciem humoru, z dystansem do siebie i świata – tłumaczy Maciej.

Nowe oblicze Dowborów zaskoczyło wielu oglądających.

My naprawdę tacy jesteśmy, wzajemne docinki są prawdziwe. Podobnie jak inne mamy sprzątam, gotuję, odrabiam lekcje, a na „Domówki...” często przychodzę po usypianiu dziecka i z gniazdem na włosach – śmieje się Koroniewska.

Aktorka wciąż nie zamierza pokazywać twarzy 10-letniej Janinki i 1,5-rocznej Helenki, cieszy się, że udało jej się zachować prywatność córek. Jej priorytetem jest zapewnienie dziewczynkom szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa.

Moją główną rolą jest bycie mamą. To mój świadomy i najlepszy wybór, nie mam poczucia, że się poświęcam. Wiem, co znaczy samotne dzieciństwo. Jestem jedynaczką, a moja mama całymi dniami pracowała, by nas utrzymać, i często mi jej brakowało. Nie zrobię tego moim dzieciom. Chcę budować z nimi więź – mówi Joanna. – Wiem, czego w życiu chcę, i zawsze będzie to rodzina – dodaje.

TO, CO NAJWAŻNIEJSZE

Joanna i Maciej nie ukrywają, że odkąd prowadzą „Domówki...”, dostali wiele propozycji reklamowych. Na razie jednak wszystkie odrzucają. Czy w przyszłości będą chcieli zrobić ze swojego programu telewizyjny show?

Zostaniemy w sieci. Cenimy sobie swobodę i niezależność, a telewizja rządzi się swoimi prawami. Prawda to w internecie największa wartość i nie chcemy jej zabić, wciskając „Domówkę...” w formułę programu telewizyjnego – mówią.

A sława i pieniądze?

W życiu liczy się coś więcej, a my potrafimy cieszyć się z tego, co mamy! – dodają Dowborowie.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor na dawnych zdjęciach w knajpie
Instagram

#pillowchallenge to hit Instagrama. "Stylizacja" Dody robi wrażenie, ale Dowbor ją przebił
Newsy
#pillowchallenge to hit Instagrama. "Stylizacja" Dody robi wrażenie, ale Dowbor ją przebił
#pillowchallenge to najpopularniejsze wyzwanie podczas kwarantanny. Zobaczcie, które gwiazdy wzięły udział?

Wyzwania to już od jakiegoś czasu hit Instagrama. Podczas narodowej kwarantanny hitem stał się tzw.  #pillowchallenge, w którym wzięło udział mnóstwo gwiazd, blogerek i instagramerek. W wyzwaniu chodzi o to aby "ubrać" się w poduszkę i wokół niej zapiąć pasek, tworząc kreację. Początkowo w wyzwaniu brały udział głównie kobiety, ale kiedy do #pillowchallenge dołączyli mężczyźni zrobiło się naprawdę ciekawie i zabawnie. Tylko spójrzcie na zdjęcia gwiazd z poduszkami. Niektóre fotografie mogą Was naprawdę zaskoczyć!   Zobacz także:  Doda królową nietypowego wyzwania na Instagramie! Nie uwierzycie, z czego zrobiła sobie kreację         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Nominowany. Wyzwanie przyjęte. #quarantinepillowchallenge 💪🤗 Post udostępniony przez Bartek Jędrzejak (@bartekjedrzejak_official) Kwi 9, 2020 o 7:13 PDT Joanna Koroniewska też zdecydowała się wziąć udział w popularnym wyzwaniu.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Hello World! ✨ Lady in White czy Lady in Black?!? #quarantinepillowchallenge #😂😂 #stayhome #challenge #eobuwie #karllagerfeld #✨ Post udostępniony przez Joanna Koroniewska - Dowbor (@joannakoroniewska) Kwi 8, 2020 o 12:00 PDT        

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor w Dzień Dobry TVN
Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
Newsy
Joanna Koroniewska w szczerym wywiadzie: "Z wielu rzeczy świadomie zrezygnowałam, żeby mieć pełną rodzinę"
Kariera zawsze była dla niej ważna, ale nigdy nie najważniejsza. Joanna Koroniewska o dzieciach, małżeństwie i kryzysach

Nie ukrywa, że macierzyństwo to zdecydowanie najważniejsza, ale też najtrudniejsza rola w jej  życiu. Joanna Koroniewska długo walczyła o to, by jej córki przyszły na świat, dlatego dla 12-letniej dziś Janiny i 3-letniej Heleny zmieniła swoje życie. W rozmowie z "Party" aktorka przyznała, że podjęła świadomą decyzję i niemal całkowicie zrezygnowała z pracy, by poświęcić się ich wychowaniu. Nie znaczy to jednak wcale, że gwiazda pozwala córkom na wszystko lub że trzyma je pod kloszem. Chce być dla swoich córek mamą, jakiej jej samej brakowało. Ale Joanna nie ukrywa też, że macierzyństwo ma nie tylko blaski. Jak na tym wychodzi? Przeczytacie w wywiadzie, jakiego udzieliła magazynowi "Party". Na które święto czekasz bardziej: na Dzień Matki czy twoje urodziny, które przypadają dzień później? Zdecydowanie na Dzień Mamy! Nigdy nie sądziłam, że 26 maja będzie kiedykolwiek moim świętem. Co więcej, byłam przekonana, że będę miała w życiu wszystko... poza dziećmi. Dlaczego tak myślałaś? Przez długi czas w ogóle nie czułam instynktu macierzyńskiego. Wydawało mi, że jestem zbyt wielką hedonistką, by się dla kogoś poświęcić. W głębi serca czułam, nawet jak już byłam w ciąży, że ja się na matkę w ogóle nie nadaję. Zawsze stawiałam na rozwój i myślałam, że macierzyństwo mi to zabierze. Jak zmarła moja mama, wiedziałam, że najważniejszego wsparcia, opieki czy pomocy mieć nie będę. To też było dla mnie ogromnym obciążeniem. Później z wielu rzeczy świadomie zrezygnowałam, żeby mieć pełną rodzinę. Nie żałuję ani jednego dnia, bo dostałam więcej, niż się spodziewałam. Rozmawiasz ze sfiksowaną matką, która nie wyobraża sobie, że można spędzić bez swoich dzieci kilka dni. I nawet krótkie wakacje...

Instagram
Newsy
Trzecie dziecko? Kasia Cichopek i Marcin Hakiel zdradzili nam, czy i kiedy planują powiększenie rodziny
Trzecie dziecko? Kasia Cichopek i Marcin Hakiel zdradzili nam, czy i kiedy planują powiększenie rodziny

Od 15 lat zgodnie idą razem przez życie, choć zdarzało im się mylić kroki. Nam Katarzyna Cichopek- -Hakiel i Marcin Hakiel zdradzają swoją receptę na sukces. A czy chcą po raz trzeci zostać rodzicami? Zakochali się w sobie 15 lat temu podczas treningów do „Tańca z gwiazdami”. Uchodzą za idealne małżeństwo, ale Katarzyna Cichopek-Hakiel (37) i Marcin Hakiel (36) przyznają, że w ich życiu nie zawsze było różowo. – Przeżyliśmy z Kasią naprawdę dużo. Bywało, że trudno nam było się porozumieć, ale właśnie te gorsze momenty bardzo nas wzmocniły. I jako parę, i jako rodzinę – przekonuje Marcin. Dziś już wiedzą, że razem są w stanie pokonać wszystkie przeciwności. – Nigdy nie zwątpiliśmy, że chcemy być razem. W jedności siła, dlatego zawsze stoimy za sobą murem – mówi Katarzyna. Czas w izolacji spowodowanej epidemią jeszcze utwierdził parę w przekonaniu, że w życiu warto postawić na rodzinę. Czy to oznacza, że Hakielowie zdecydują się na trzecie dziecko? Czy ostatnie trzy miesiące w izolacji mocno zmieniły wasze priorytety i dotychczasowe życie? Katarzyna Cichopek-Hakiel: Byliśmy zaskoczeni, że nagle wszystko stanęło w miejscu – nasze życie też. Zajęcia we wszystkich szkołach Hakiel Akademia Tańca  zostały zawieszone, podobnie jak w szkołach naszych dzieci. Rozpoczęliśmy naukę zdalną. Ja również miałam przymusowy urlop, bo zawieszono wszystkie plany filmowe i eventy, które miałam prowadzić. Mimo to byliśmy dobrej myśli. Oboje z Marcinem jesteśmy zadaniowi. Ustaliliśmy, że nie ma się co rozczulać i że trzeba działać, żeby czas epidemii wykorzystać jak najbardziej konstruktywnie. Marcin Hakiel: Jesteśmy małżeństwem od 12 lat, więc wspólne „zamknięcie” w domu z...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak