Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News

Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!

Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News

Podczas, gdy cały świat mówi o kryzysie w małżeństwie księcia Williama i księżnej Kate, okazuje się, że to nie jedyna para z rodziny królewskiej, która ma poważne problemy w związku. Brytyjskie media donoszą, że królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip od dawna żyją w separacji! Jak do tego doszło?

Elżbieta II i książę Filip żyją w separacji?

W ostatnią sobotę książę Filip nie uczestniczył w oficjalnych obchodach 93. urodzin królowej Elżbiety II. Wcześniej nie pojawił się w pałacu Buckingham na spotkaniu z Donaldem Trumpem i Melanią Trump, których zaprosiła królowa. Jego nieobecność na oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami innych państw nie powinna dziwić, bo w końcu książę Filip dwa lata temu przeszedł na emeryturę i nie wykonuje już oficjalnie żadnych obowiązków. Jednak jego nieobecność na wydarzeniu z okazji urodzin królowej, zrodziła wiele plotek na temat kondycji jego małżeństwa z królową. Okazuje się, że od kiedy Filip jest na emeryturze, dużo rzadziej widuje się z małżonką. Elżbieta II mieszka w pałacu Buckingham i codziennie wykonuje mnóstwo obowiązków związanych z byciem głową rodziny królewskiej. Z kolei książę Filip nie chce siedzieć w głośnym Londynie i woli odpoczywać poza miastem. 

Woli spędzać czas w spokojnym wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham. Tam czyta książki, maluje, pisze listy i przyjmuje gości. Czasami przenosi się do zamku w Windsorze, gdzie może się oddać swojemu hobby -  powożeniu wozem konnym. Królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widzieć się całymi tygodniami – podają brytyjskie media.

Niektórzy uważają, że można już oficjalnie mówić o separacji, bo książę Filip pojawia się w pałacu i u boku żony tylko podczas rodzinnych uroczystości takich jak święta czy wesela. Myślicie, że Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem już tylko na papierze?

Elżbieta II i książę Filip razem podczas oficjalnych uroczystości - to teraz rzadki widok

Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News

Coraz częściej mówi się o tym, że para żyje w separacji

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News

 

Więcej na temat Elżbieta II Książę Filip
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08