Kora - kto zagra wokalistkę?
EastNews
Newsy

Tak po dwóch latach od śmierci wygląda grób Kory. Kamil Sipowicz zdradził, dlaczego go zmienił

Tak po dwóch latach wygląda grób Kory.

Dziś mijają już dwa lata od śmierci wybitnej polskiej wokalistki, Kory. Miała dopiero 67 lat. Olga Jackowska odeszła w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. Trwali przy niej synowie, mąż oraz przyjaciele. Wokalistka od 2013 roku walczyła z chorobą nowotworową. 

Kora spoczęła na warszawskich Powązkach. Od niedawna na miejscu jej spoczynku pojawił się nowy pomnik. Jak wygląda i co się stało z poprzednią przepiękną instalacją? Trafiła w ważne i symboliczne miejsce, o czym poinformował mąż wokalistki Kamil Sipowicz. 

Zobacz także: Kamil Sipowicz pokazał nieznane dotąd zdjęcia Kory z ich rodzinnego albumu! Była taka piękna...

Paulina Sykut zachwyciła jako Kora w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

Druga rocznica śmierci Kory. Nowy grób Kory 

To już dwa lata od ogromnej straty. Kora jednak wciąż żyje w pamięci tysięcy fanów, którzy przez cały rok odwiedzają jej grób na warszawskich Powązkach. W tym roku miejsce spoczynku legendarnej wokalistki zostało odnowione. Pojawił się nowy pomnik, a poprzednia instalacja trafiła do domu na Roztoczu, gdzie Kora spędziła ostatnie miesiące swojego życia. O tej decyzji poinformował sam Kamil Sipowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą. 

Przede wszystkim ta instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. (...) Grób nie był zabezpieczony. Zrobiłem coś solidniejszego - poinformował odnośnie decyzji o zmianie pomnika. 

Na nowym pomniku Kory widnieje rzeźba kobiety. Są widoczne również napisy Kora oraz data "1951 - (znak nieskończoności)". To projekt rzeźbiarki Moniki Osieckiej. Na stronie wokalistki wyjaśniono: 

Kora nie utożsamiała swojego światopoglądu z żadną religią, dlatego też zrezygnowaliśmy z wszelkich religijnych symboli. Kiedy zastanawialiśmy się nad tym, w co Kora wierzyła i co było dla niej ważne, doszliśmy do wniosku, że Kora wierzyła w dziewczyny - w ich siłę, piękno i mądrość. Zawsze stawała po stronie kobiet, broniła ich praw, a przez swoją historię pokazywała innym, że nie można się poddawać. Dlatego też wybór padł na rzeźbę z brązu pt. "Ola" - piękną kobiecą postać - napisano na stronie zespołu Kory.

Zobacz także: Kochana mama, babcia, żona. Kora, jakiej nie znacie

Na warszawskich Powązkach powstał nowy grób Kory, a na nim kobieca rzeźba z brązu. To hołd nie tylko dla Kory ale również dla tysięcy innych kobiet, które w dzisiejszym świecie muszą walczyć o swoje prawa.

Nowy grób Kory. Druga rocznica śmierci Kory
East News

Znajduje się na nim również symboliczny napis: data urodzin Kory aż do nieskończoności. Rodzina, przyjaciele i fani Kory nigdy o niej nie zapomną. 

Nowy grób Kory. Druga rocznica śmierci Kory
East News

Tak wyglądał pierwszy grób Kory. Co się z nim stało? Kamil Sipowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą poinformował, że fragment instalacji (wraz z portretem), która dotychczas się znajdowała na miejscu grobu Kory została przeniesiona na Roztocze, do miejsca, gdzie wokalistka spędziła ostatnie miesiące swojego życia. 

Grób Kory. Druga rocznica śmierci Kory
East News

To już dwa lata odkąd Kory nie ma wśród nas. Legendarna wokalistka zespołu Manaam odeszła w wieku 67 lat po długiej i wyczerpującej walce z chorobą nowotworową. 

Anna Kubczak, siostra Kory, w rozmowie z Faktem, wspomniała jej ostatnie słowa. Przywołała w nich swojego zmarłego rok wcześniej brata Tadeusza: 

Byłam w Bliżowie na Roztoczu w ostatnim tygodniu jej życia. Byłam przy niej, gdy odchodziła. Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: „Oni tu są, Tadziu”. Tadzio to był nasz brat, który rok wcześniej zmarł. Widziała tych naszych zmarłych z rodziny, a to było na dwa dni przed jej śmiercią. Zastanawiałam się, jak mam to rozumieć?

Kora w niebieskiej bluzce
East News

Zobacz także
Grób Kory

Kora spoczęła na Powązkach. Na jej pogrzebie pojawiło się tysiące fanów!

Kora w niebieskiej bluzce

Kamil Sipowicz wyznał, co Kora powiedziała mu tuż przed śmiercią. Poruszające słowa wokalistki!

 

Kora z Markiem Jackowskim
Newsy
Te piosenki Kory i Maanamu zapamiętamy na zawsze... Sprawdź, czy poznasz je po jednym wersie! QUIZ

Kora odeszła rok temu, 28 lipca 2018 roku, nad ranem. Kora zostawiła po sobie wiele pięknych, ponadczasowych hitów, jak choćby "Anioł", "Bez Ciebie umieram" czy też "Krakowski spleen". Jeśli wydaje wam się, że znacie twórczość Maanamu, koniecznie musicie rozwiązać nasz QUIZ! Uwaga! Niektóre pytania mogą sprawić wam trudność!

POLECAMY: Pierwszą wielką miłością Kory był WPŁYWOWY polityk PiS!

Kora odeszła rok temu, 28 lipca 2018 roku, nad ranem. Kora zostawiła po sobie wiele pięknych, ponadczasowych hitów, jak choćby "Anioł", "Bez Ciebie umieram" czy też "Krakowski spleen". Jeśli wydaje wam się, że znacie twórczość Maanamu, koniecznie musicie rozwiązać nasz QUIZ! Uwaga! Niektóre pytania mogą sprawić wam trudność! POLECAMY: Pierwszą wielką miłością Kory był WPŁYWOWY polityk PiS!

Groby gwiazd w 2021 roku
EastNews/REPORTER
Newsy
Wszystkich Świętych 2022. Tak wyglądają groby gwiazd: Kory, Demarczyk, Krawczyka, Wodeckiego...
Dziś wspominamy tych, którzy odeszli. W naszych sercach na zawsze pozostaną wybitne gwiazdy polskiej sceny, kina, teatru... Fani zawsze będą o nich pamiętać!

Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji nad osobami, których pomiędzy nami już nie ma. W bieżącym roku pożegnaliśmy także wiele znakomitych osobistości ze świata kultury, sportu oraz nauki. Nie ma pomiędzy m.in. Krzysztofa Krawczyka, Ryszarda Kotysa, Krzysztofa Kiersznowskiego i wielu wielu innych. Nie gaśnie pamięć również o znanych, którzy odeszli w ubiegłych latach. Jak wyglądają groby Anny Przybylskiej, Violetty Villas, Kory, Zbigniewa Wodeckiego czy Kaliny Jędrusik? Zobaczcie naszą galerię.  Zobacz także:   Wszystkich Świętych 2020: Znani, którzy odeszli w tym roku: Królikowski, Lipko, Gnatowski, Demarczyk... Wszystkich Świętych 2022: Jak wyglądają groby gwiazd?  Wszystkich Świętych to wyjątkowo wzruszające święto, kiedy można pogrążyć się w zadumie, a pamięć o naszych bliskich uczcić z dala od miejsca spoczynku bliskich. We wspominkowej galerii zebraliśmy archiwalne zdjęcia ukazujące, jak wyglądają nagrobki znanych, którzy już odeszli...  Grób Kory Z okazji drugiej rocznicy śmierci Kory, jej grób na Powązkach Wojskowych w Warszawie został zmieniony. Na nowym pomniku wokalistki widnieje rzeźba kobiety. Są widoczne również napisy Kora oraz data "1951 - (znak nieskończoności)". To projekt rzeźbiarki Moniki Osieckiej. Przede wszystkim ta instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. (...) Grób nie był zabezpieczony. Zrobiłem coś solidniejszego - poinformował odnośnie decyzji o zmianie pomnika Kamil Sipowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą.  Wspomniana wyżej instalacja wyglądała tak:  Grób Violetty Villas Na warszawskich Powązkach spoczywa również Violetta Villas. Przez pierwszy rok po śmierci legendarnej wokalistki, na miejscu jej spoczynku nie było nagrobka. W ten chwili jej grób wygląda tak: ...

Kora Jackowska
EastNews
Newsy
To było piękne pożegnanie Kory! W kościele oddano jej hołd
To było przepiękne!

Kora zmarła w sobotę o godzinie 5:30 w swoim domu na Roztoczu. Polska gwiazda chciała za wszelką cenę żyć i tworzyć. Kora umarła, ale jej muzyka będzie wiecznie żywa. Oto dowód! Kora i jej twórczość została upamiętniona podczas niedzielnego nabożeństwa w parafii błogosławionego Edwarda Detkensa w Lasku Bielańskim. Dzień po śmierci Kory, nagle z głośników można było usłyszeć "Krakowski spleen". Ale to nie koniec, bo głosowi Kory, który rozbrzmiewał z głośników, akompaniował ksiądz grający na suzafonie oraz mężczyzna grający na bębnach. To było tak wzruszające, że wszystkim fanom Kory może zakręcić się łza w oku... Wideo zostało obejrzane już 350 tysięcy razy!   Zobacz też:  Kora napisała przed śmiercią nowe piosenki! Zostaną opublikowane?   Możecie zobaczyć je tutaj:   Fani Kory nie mogą wyjść z podziwu. To był naprawdę piękny i wzruszający gest. To dowód na to, że Kory słuchali wszyscy.    Kora zmarła w sobotę o 5:30 Przypomnijmy, Kora zmarła wieku 67 lat w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu o godzinie 5:30. W ostatnich dniach nastąpiło pogorszenie jej stanu. Cały czas towarzyszyli jej jej mąż Kamil Sipowicz ( NIEWIARYGODNA historia miłości Kory i Kamila Sipowicza! Wiele osób chciało ich rozdzielić... Oni byli silniejsi! ) oraz najbliżsi przyjaciele, wśród nich Magdalena Środa ( "Załamanie przyszło tydzień temu". Magdalena Środa o ostatnich chwilach Kory Jackowskiej ), która była przy Korze do samego końca. Kora od 2013 roku walczyła z chorobą nowotworową ( "Za mało korzystałam ze świata" Kora w ostatnim wywiadzie komentowała swój stan zdrowia ).   Pogrzeb Kory Kora zostanie pochowana 8 sierpnia w Warszawie. O szczegółach pogrzebu poinformowali najbliżsi zmarłej w sobotę wokalistki zespołu "Maanam" za pomocą jej fanpage'a na Facebooku.  Pożegnanie...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik