Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News

Czy dzieci wrócą do szkoły w tym semestrze? Jest komentarz ministra edukacji 

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News

Kiedy wszystkie dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy wkrótce do najmłodszych uczniów dołączą również ich starsi koledzy? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w rozmowie z mediami zdradził, kiedy będzie możliwe zakończenie nauki zdalnej i powrót uczniów do szkoły. Czy w ogóle dojdzie do tego jeszcze w tym semestrze?

Kiedy powrót do szkół?

Przez pandemię koronawirusa uczniowie już od wielu tygodni uczą się zdalnie. Jakiś czas temu władze zdecydowały, że do szkoły mogą wrócić jedynie dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Powrót najmłodszych uczniów nastąpił 18 stycznia i od tamtej pory chyba wszyscy zastanawiają się, kiedy pozostałe klasy również zakończą nauczanie zdalne.

Niestety, ostatnio okazało się, że przez wzrost liczby zachorowań na koronawirusa władze zdecydowały, że zamiast luzowania obostrzeń w szkołach, w województwie warmińsko-mazurskim nastąpił powrót uczniów klas 1-3 do nauczania zdalnego. Ostatnio minister edukacji i nauki przyznał, że wkrótce taka decyzja może zostać podjęta w przypadku kolejnych województw. 

Co więc z powrotem starszych uczniów do szkoł? Czy starsi uczniowie jeszcze w tym semestrze wrócą do nauczania stacjonarnego?

Kryterium jest jedno: jeśli epidemiolodzy, wirusolodzy, medycy stwierdzą, że są warunki do tego, żeby można było posłać uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym, zarówno w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, jak i na uczelniach, to niezwłocznie to zrobimy. To nie my, to nie urzędnicy, to nie politycy decydują o tym, jaka jest sytuacja pandemiczna i czy ona zezwala na to, by uczyć się w trybie stacjonarnym, to epidemiolodzy i wirusolodzy, medycy, to przede wszystkim oni wydają opinię, która jest niezwykle ważna przy podejmowaniu tej decyzji - w TVP1 mówił Przemysław Czarnek. 

Minister edukacji dodał, że jak tylko liczba zachorowań na koronawirusa zacznie spadać, władze podejmą decyzję o powrocie do nauczania stacjonarnego uczniów klas 4 i 8 klas podstawowych, klas maturalnych i studentów. 

Jeśli będzie to możliwe, to jeszcze w tym semestrze będziemy starać się wrócić do nauczania stacjonarnego - dodał minister edukacji.

Myślicie, że wszyscy uczniowie wrócą w tym semestrze do szkoły?

Zobacz także: Wielkanoc bez spotkań rodzinnych?! Jest zapowiedź ministra zdrowia

Wciąż nie wiadomo, kiedy starsi uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego.

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News

18 stycznia do nauczania stacjonarnego wrócili najmłodsi uczniowie (klasy 1-3). Czy wkrótce dołączą do nich starsi koledzy?

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39