Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 

Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 

Część dzieci wróci do szkoły już po majówce? Do kiedy będą wypłacane zasiłki opiekuńcze? Premier Mateusz Morawiecki skomentował zamieszanie wokół informacji o zasiłkach i powrotu najmłodszych dzieci do szkół. W miniony piatek 24 kwiatnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas konferencji poznaliśmy dokładne daty matur czy egzaminów ósmoklaisty. Podano również, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja. Co ciekawe, już po konferencji prasowej okazało się, że chociaż szkoły będą zamknięte do 24 maja, to zasiłek opiekuńczy został wydłużony tylko do 3 maja. Czy rodzice, którzy opiekują się dziećmi otrzymają zasiłek po tym terminie? Jest komentarz Mateusza Morawieckiego! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Premier o zasiłkach i powrocie najmłodszych dzieci do szkół

W sobotę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Premier w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół zasiłku i powrotu dzieci do szkół. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że władze chcą, żeby najmłodsze dzieci miały zapewnioną opiekę w szkołach przed 24 maja. 

Już na początku przyszłego tygodnia przedstawimy to, co sygnalizowaliśmy, a więc sposób przygotowania, sprawowania opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1 do 3. Z drugiej strony dla tych rodziców, którzy nie będą mogli skorzystać z tej opieki lub z różnych względów ta opieka nie będzie mogła być sprawowana (...), podjąłem decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego- mówił premier. 

Premier zapowiedział więc,  że niektórzy rodzice będą mogli korzystać z prawa do zasiłku również po 3 maja. Do kiedy? Tego Mateusz Morawiecki nie sprecyzował. 

Myślicie, że najmłodsze dzieci wrócą do szkoły już po majówce? 

Zobacz także: Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 

Najmłodsze dzieci wrócą do szkoły po majówce?

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

 

Blanka Lipińska, Robert Lewandowski z córką
Instagram
Newsy
Blanka Lipińska przefarbowała się na różowo, a Lewandowski nieźle zarósł! Kwarantanna zmusiła gwiazdy do pożegnania z fryzjerem
Jak gwiazdy radzą sobie podczas "narodowej kwarantanny"?

Jak gwiazdy radzą sobie podczas "narodowej kwarantanny"? Koronawirus w zaledwie kilka miesięcy sparaliżował cały świat. W związku z epidemią władze wprowadziły wiele ograniczeń. Kilka tygodni temu zostały zamknięte szkoły, kina czy teatry, a ostatnio ten sam los spotkał również salony fryzjerskie i salony kosmetyczne. Jak w tej sytuacji radzą sobie gwiazdy, które do tej pory mogły pochwalić się idealnymi fryzurami? Doda wzięła sprawy w swoje i ręce i ścięła sobie grzywkę, a Blanka Lipińska  we własnej łazience przefarbowała włosy na różowy kolor. Zobaczcie, jak prezentują się fryzury gwiazd podczas kwarantanny!  Zobacz także:  Trendy fryzury wiosna 2020. Sylwia Grzeszczak zachwyciła fanów nową fryzurą. Wygląda jak nastolatka! Blanka Lipińska przefarbowała włosy.

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Do kiedy rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Pojawiła się konkretna data! 
Do kiedy rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Pojawiła się konkretna data! 

Do kiedy będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Są najnowsze rozporządzenia dotyczące tarczy antykryzysowej! Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych z udziałem przedstawicieli władz poinformowano, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie, aż do 24 maja. Tuż po spotkaniu prasowym okazało się jednak, że zasiłek opiekuńczy został przedłużony tylko do 3 maja. Później Mateusz Morawiecki wytłumaczył, że rodzice będą mogli korzystać z zasiłku nawet po tym terminie- premier nie sprecyzował jednak do kiedy. Teraz wszystko stało się jasne! Padła konkretna data! Do kiedy zasiłek opiekuńczy? Zaledwie kilka dni temu premier poinformował, że rodzice najmłodszych dzieci od 6 maja będą mogli wrócić do pracy i skorzystać z opieki w żłobkach i przedszkolach- szybko okazało się, że decyzję o otwarciu placówek mają podjąć samorządy- jak już wiemy, wiele z nich nie zamierza otwierać żłobków i przedszkoli we wskazanym przez władze terminie. Teraz wiadomo jednak, że rodzice wciąż mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego! Jak czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych okres dodatkowego zasiłku o którym wcześniej wspominał Mateusz Morawiecki został wydłużony dokładnie do 24 maja! Okazuje się, że przedłużenie dodatkowego zasiłku z 4 do 24 maja będzie kosztować państwo ok. 2,84 mln złotych.  Przypominamy, że z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą również korzystać rodzice, którzy pomimo otwarcia żłobka czy przedszkola zdecydowali zostać z dzieckiem w domu.  Zobacz także:   Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos! Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można pobierać nie dłużej niż do 24 maja.  

Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews
Newsy
Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? 
Już w maju uczniowie klas 1-3 będą mogły wrócić do szkoły!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Od 18 maja swoją działalność wznowią zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje . Z kolei od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jak podkreślił premier rodzice decydują, czy chcą skorzystać z takiej opieki. Dla tych, którzy nie zdecydują się na tę formę nadal dostępny będzie zasiłek opiekuńczy nawet po 24 maja: W klasach od 1 do 3 zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. To rodzice w przypadku dzieci decydują czy skorzystają z tej opieki. Nadal utrzymany jest zasiłek opiekuńczy - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.  Na jakich zasadach będą prowadzone zajęcia? Kto wróci do szkół? Minister edukacji, Dariusz Piontkowski poinformował, że zajęcia w klasach 1-3 będą wyglądały podobnie jak te wprowadzone w przedszkolach. To oznacza, że w szkołach będą świadczone przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, a w miarę możliwości ma być realizowana również podstawa dydaktyczna: Rodzice, którzy mają młodsze dzieci, aby miały możliwość posłać dzieci do szkoły. (...) Częściowo będzie realizowana podstawa dydaktyczna, tam gdzie jest to możliwe. Dariusz Piontkowski zapowiedział również, że od 18 maja będą się odbywać również zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz placówkach rehabilitacyjno–dydaktycznych: Od 18 maja umożliwimy odbycie zajęć praktycznych dla słuchaczy w szkołach policealnych. (...) oraz odbywania indywidualnych zajęć rehabilitacyjno-dydaktycznych. - powiedział minister edukacji. Konsultacje w szkołach dla dzieci! Od 18 maja rząd wprowadza też konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów najstarszych klas. Z kolei od 1...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner