East News

Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 

East News

Część dzieci wróci do szkoły już po majówce? Do kiedy będą wypłacane zasiłki opiekuńcze? Premier Mateusz Morawiecki skomentował zamieszanie wokół informacji o zasiłkach i powrotu najmłodszych dzieci do szkół. W miniony piatek 24 kwiatnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas konferencji poznaliśmy dokładne daty matur czy egzaminów ósmoklaisty. Podano również, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja. Co ciekawe, już po konferencji prasowej okazało się, że chociaż szkoły będą zamknięte do 24 maja, to zasiłek opiekuńczy został wydłużony tylko do 3 maja. Czy rodzice, którzy opiekują się dziećmi otrzymają zasiłek po tym terminie? Jest komentarz Mateusza Morawieckiego! 

Premier o zasiłkach i powrocie najmłodszych dzieci do szkół

W sobotę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Premier w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół zasiłku i powrotu dzieci do szkół. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że władze chcą, żeby najmłodsze dzieci miały zapewnioną opiekę w szkołach przed 24 maja. 

Już na początku przyszłego tygodnia przedstawimy to, co sygnalizowaliśmy, a więc sposób przygotowania, sprawowania opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1 do 3. Z drugiej strony dla tych rodziców, którzy nie będą mogli skorzystać z tej opieki lub z różnych względów ta opieka nie będzie mogła być sprawowana (...), podjąłem decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego- mówił premier. 

Premier zapowiedział więc,  że niektórzy rodzice będą mogli korzystać z prawa do zasiłku również po 3 maja. Do kiedy? Tego Mateusz Morawiecki nie sprecyzował. 

Myślicie, że najmłodsze dzieci wrócą do szkoły już po majówce? 

Zobacz także: Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 

Najmłodsze dzieci wrócą do szkoły po majówce?

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31